• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , ورزشی » نیمه پر گل فوتبال بیرجند
  کد خبر : 1966165

  نیمه پر گل فوتبال بیرجند

  نیمه پر گل فوتبال بیرجندReviewed by Aryan♥ on Jan 2Rating: سید حسین حسینی در مطلبی با عنوان « نیمه پرگل فوتبال بیرجند » این مساله را در شماره ۱۹۴۳۸ روزنامه خراسان جنوبی بررسی کرد.به نوشته وی هر چند یک سال فرصت زیادی برای انجام برنامه های مختلف نیست ولی او نشان داده با پشتکار،داشتن برنامه…

  نیمه پر گل فوتبال بیرجندReviewed by Aryan♥ on Jan 2Rating:

  سید حسین حسینی در مطلبی با عنوان « نیمه پرگل فوتبال بیرجند » این مساله را در شماره ۱۹۴۳۸ روزنامه خراسان جنوبی بررسی کرد.
  به نوشته وی هر چند یک سال فرصت زیادی برای انجام برنامه های مختلف نیست ولی او نشان داده با پشتکار،داشتن برنامه و استفاده از ظرفیت های موجود می توان موفقیت های خوبی به دست آورد.
  حسینی افزود: آن طور که می گوید در یک سالی که مسئولیت هیئت فوتبال شهرستان بیرجند را عهده دار بوده، هیچ گاه بدون برنامه نبوده است.
  به گزارش ایران ویج به نقل از «خراسان جنوبی» هیئت فوتبال شهرستان بیرجند در یک سال گذشته علاوه بر برگزاری مسابقات فوتبال شهرستان بیرجند با حضور ۴۰ تیم در رده های مختلف، مسابقات فوتسال بانوان، محلات، جام فجر، رمضان و …را هم داشته است وهم اکنون هم رقابت های فوتبال نونهالان بیرجند با حضور ۲۴ تیم را در حال برگزاری دارد.
  همه این ها در حالی است که شهرستان بیرجند از سال ها قبل مسابقاتی با این حجم را به خود ندیده است.

  ** کاهش ورودی ها
  «محمد رضا سمیعیان» بازیکن حرفه ای فوتبال استان که سابقه بازی در تیم دسته اولی مس رفسنجان را در کارنامه ورزشی خود دارد میهمان تحریریه «خراسان جنوبی» شد و به سوالاتی درباره فوتبال شهرستان بیرجند در یک سال مسئولیت خود پاسخ داد.
  وی با بیان این که مسئولیت هیئت را از آذر ۹۴ بر عهده داشته است ،گفت : در اولین مرحله چند جلسه با باشگاه ها برگزار کردیم تا با استفاده از تجربیات آن ها و تقویت نکات مثبت و با توجه به محدودیت های مالی برنامه های خود را آغاز کنیم.
  به گفته وی در اولین مرحله تصمیم بر یکسان سازی شهریه باشگاه ها شد و این که از هر بازیکن برای برگزاری حداقل ۴ جلسه در ماه ۲۰ هزار تومان دریافت شود که باشگاه ها هم استقبال کردند.
  «سمیعیان» ادامه می دهد: البته تاکید بر این بود که از افرادی که شرایط مالی مناسبی ندارند این مبلغ دریافت نشود و این مسئله باعث شد تا باشگاه ها بتوانند در مسابقات شرکت کنند.
  وی با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات به خاطر رشد فوتبال عنوان کرد: با توجه به این که مسابقات فوتبال شهرستان چند سال برگزار نشده بود، باشگاه ها استقبال خوبی کردند و رقابت ها با حضور ۴۰ تیم در رده های مختلف سنی از ۱۲ سال تا آزاد از اول بهمن ماه تا ۲۸ اسفند ماه سال گذشته برگزار شد.
  به گفته وی رقابت های امید و جوانان در طول هفته و رقابت های نوجوانان و آزاد روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد.

  ** مسابقات محلات
  رئیس هیئت فوتبال بیرجند گفت: با وجود این از برگزاری رقابت های دهه فجر هم غافل نشدیم و این مسابقات با رشد ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته ، با کمک بسیج ورزشکاران انجام و در ماه های بعد هم رقابت های فوتسال بانوان برگزار شد.
  به گفته «سمیعیان» در همه این موارد کمیته داوران نهایت همکاری را در برگزاری این رقابت ها انجام داد و در بیشتر موارد به صورت رایگان قضاوت انجام شد.
  وی اضافه کرد: در اردیبهشت ماه با کمک شهرداری و شورای شهر مسابقات محلات بیرجند را بدون دریافت ورودی با حضور ۲۱ تیم برگزار کردیم که البته اگر چند روز صبر می کردیم ، تعداد تیم ها خیلی بیشتر از این می شد.
  وی افزود: در خرداد ماه رقابت های جام رمضان را داشتیم که برای تشویق تیم ها مبلغ ورودی را نسبت به سال گذشته ۲۰۰ هزار تومان کاهش دادیم که در نتیجه آن ۳۵ تیم در بخش آزاد شرکت کردند که ۱۰ تیم نسبت به سال قبل افزایش داشت .
  علاوه بر این برای اولین بار در جام رمضان به طور هم زمان رقابت های نوجوانان را با ۹ و پیشکسوتان را با ۶ و بانوان را با ۶ تیم برگزار کردیم.
  وی عنوان کرد : به دنبال برگزاری مسابقات مختلف ، باشگاه ها با آمادگی خوب و با قدرت تمام در رقابت های قهرمانی استان شرکت و در بیشتر رده ها عنوان قهرمانی استان را کسب کردند.
  علاوه بر این در جشنواره استعداد یابی فوتبال استان بیشترین تعداد افراد گزینش شده و اعزامی به جشنواره کشوری از بیرجند بودند که ۲ نفر هم به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

  ** نونهالان
  وی با اشاره به رقابت های فوتبال نونهالان شهرستان بیرجند که هم اکنون در حال برگزاری است، گفت: بعد از پایان تعطیلات در مهر ماه چند جلسه با باشگاه ها گذاشتیم،و بعد از ایام عزاداری محرم این رقابت ها را در ۳ رده سنی زیر ۸ ،۱۰ و ۱۲ سال با حضور ۲۴ تیم آغاز کردیم که در حال حاضر به دلیل همزمانی با ایام امتحانات ۲ هفته برگزار نمی شود.
  وی افزود: در زمان برگزاری رقابت ها با حضور پر رنگ خانواده ها روبرو می شویم که گاه بیشتر سکوها را پر می کنند.
  وی با بیان این که جشنواره های فوتبال در این رده ها چند مرتبه برگزار شده ولی تاکنون مسابقه ای در این رده ها به خصوص زیر ۸ سال انجام نشده است، به این نکته اشاره کرد که حضور در مسابقات برای ورزشکاران بیشتر ایجاد انگیزه می کند ضمن این که خانواده ها هم با چشم خود سطح فنی فرزندانشان را مشاهده می کنند.

  ** فوتبال بانوان
  وی درباره سطح فوتبال بانوان شهرستان بیرجند هم عنوان کرد : برای تشویق بانوان ، تیم ترافیک قهرمان مسابقات فوتسال استان را برای انجام بازی دوستانه به مشهد اعزام کردیم.
  علاوه بر این پیگیری های زیادی برای استفاده بانوان از زمین چمن آزادی بیرجند انجام و در نتیجه مقرر شد بعد از ایجاد شرایط مناسب ، این مکان هفته ای یک بار در اختیار بانوان قرار گیرد.
  «سمیعیان» افزود: برگزاری رقابت های مختلف در سال گذشته باعث شد تا هم بازیکنان و هم مربیان یک محک خوب خورده و انگیزه بیشتری پیدا کنند چون قبل از این بیشتر تمرین می کردند که این شرایط باعث پس رفت در فوتبال شده بود.
  به گفته وی طی سال گذشته ۲ باشگاه ابومسلم و علم و ادب هم به جمع باشگاه های شهرستان بیرجند اضافه شده اند و تعداد آن ها در حال حاضر به ۱۰ باشگاه فعال رسیده است.

  ** همکاری با آموزش وپرورش
  وی افزود: در بخش آموزش هم قدم های خوبی برداشته شد و علاوه بر برگزاری ۲ دوره داوری درجه ۳ که در مجموع ۴۸ داور به جمع داوران ما اضافه شدند، یک دوره ارتقاء داوری ۳ به ۲ هم با حضور ۲۰ نفر برگزار شد.
  وی در زمینه برنامه های آینده هیئت شهرستان هم گفت: با توجه به این که بخش مهمی از موفقیت ما به همکاری با آموزش و پرورش وابسته است در جلسه ای با مسئولان این نهاد مقرر شد مسابقات فوتبال شهرستان را برگزار کنیم.
  برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
  *۷۵۵۹*۲۰۴۷*تنظیم کننده-امیرشاهین نایبی فر* انتشار دهنده- عباسقلی – اشکورجیری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.