• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » با تمام توان برای توسعه بازار سرمایه تلاش می کنیم
  کد خبر : 1965078

  با تمام توان برای توسعه بازار سرمایه تلاش می کنیم

  با تمام توان برای توسعه بازار سرمایه تلاش می کنیمReviewed by Aryan♥ on Jan 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر شاپور محمدی، در جمع سردبیران، خبرنگاران و پژوهشگران خبری  صدا و سیما ، با تاکید بر اینکه این سازمان همزمان دو وظیفه نظارت و توسعه بازار سرمایه…

  با تمام توان برای توسعه بازار سرمایه تلاش می کنیمReviewed by Aryan♥ on Jan 1Rating:

  با تمام توان برای توسعه بازار سرمایه تلاش می کنیمبه گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر شاپور محمدی، در جمع سردبیران، خبرنگاران و پژوهشگران خبری  صدا و سیما ، با تاکید بر اینکه این سازمان همزمان دو وظیفه نظارت و توسعه بازار سرمایه را بر عهده دارد ، گفت: افزایش شفافیت بازار سرمایه، رعایت عدالت در فراگرد داد و ستد سهام و کمک به تولید ملی از طریق تسهیل فرآیند تامین مالی بنگاه های اقتصادی از مهم ترین اولویت های سازمان بورس است. 
  محمدی با اشاره به اینکه اکنون ۵۰ سال از عمر بورس کشور می گذرد، گفت : در همه کشورها از جمله کشور ما تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق بانک ها آغاز شد اما اکنون در حال عبور از این مرحله هستیم و بورس ها به یکی از مهم ترین تامین کنندگان مالی بخش های تولیدی تبدیل شده اند. 
  رئیس سازمان بورس یکی از اهداف وزارت اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی را توسعه بازار سرمایه دانست و به انواع روش های تامین مالی از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: اوراق صکوک، اجاره، مرابحه و منفعت از دستاوردهای مهم بورس است که به توسعه بازار سرمایه کمک می کند و شرکت ها می توانند انواع این اوراق را عرضه کنند. 
  سخنگوی سازمان بورس ادامه داد : افزایش سرمایه از طریق مطالبات سهام داران، آورده نقدی و تجدید ارزیابی دارایی ها از دیگر روش های تامین مالی بنگاه های اقتصادی در بازار سرمایه است. 
  محمدی با تاکید بر اینکه نقش بازار سرمایه در تامین مالی محدود به این روش ها نیست به اوراق سلف اشاره کرد و گفت : شرکت ها می توانند محصولات تولیدی آینده خود را از طریق اوراق سلف در بورس کالا عرضه و بخشی از نیازهای مالی خود را تامین کنند. 
  رئیس سازمان بورس یکی دیگر از روش های تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق بازار سرمایه را فعالیت صندوق های سرمایه گذاری دانست و گفت: این صندوق ها می توانند سرمایه های کوچک را جمع آوری و در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند. 
  محمدی به نقش بازار سرمایه در تامین مالی شهرداری ها و همچنین نهادهای عمومی اشاره کرد و گفت : بخشی از نیازهای مالی شهرداری های سراسر کشور سایر نهاد های عمومی و همچنین دولت از طریق بازار سرمایه انجام شده است.
  سخنگوی سازمان بورس گفت : بازار سرمایه با کارویژه های تقویت نظام مالی کشور، تقویت تولید داخلی و شفاف سازی اقتصاد نقش مهمی در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی ایفا می کند. 
  رئیس سازمان بورس به آغاز فعالیت صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و همچنین بازگشایی بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس اشاره کرد و گفت: ایده ها و خلاقیت ها مانند کالا و خدمات دارای ارزش هستند و این ارزش گذاری از طریق فرابورس محقق شد. این شرکت ها اشتغال به همراه خواهند داشت و پیام آور مقابله با یاس و ناامیدی هستند، چرا که فرهنگ توانستن و به نتیجه رسیدن را ترویج می کنند و در جهت فرازهای اقتصاد مقاومتی و کمک به اقتصاد ملی عمل خواهند کرد. 
  سخنگوی سازمان بورس افزایش کد سهام داری، آپشن خرید و فروش و فعالیت صندوق های جسورانه و شرکت های کوچک و متوسط در بازار سرمایه را از مهم ترین دستاوردهای اخیر سازمان بورس دانست. 
  محمدی تاکید کرد : باید شفافیت در بازار سرمایه به حداکثر ممکن خود برسد.
  وی اظهار داشت : با تمام توان برای توسعه بازار سرمایه تلاش خواهیم کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.