• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » واریز یارانه ها تا به حال چقدر برای دولت آب خورده است؟
  کد خبر : 1964768

  واریز یارانه ها تا به حال چقدر برای دولت آب خورده است؟

  واریز یارانه ها تا به حال چقدر برای دولت آب خورده است؟Reviewed by Aryan♥ on Jan 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از پارس نیوز، در حالی هدفمندی یارانه‌ها در دو فاز توسط دولت‌های وقت به اجرا در آمد و با وجود شرایط موجود در اقتصاد کشور هزینه‌های بالایی بر دوش دولت گذاشته است….

  واریز یارانه ها تا به حال چقدر برای دولت آب خورده است؟Reviewed by Aryan♥ on Jan 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از پارس نیوز،

  در حالی هدفمندی یارانه‌ها در دو فاز توسط دولت‌های وقت به اجرا در آمد و با وجود شرایط موجود در اقتصاد کشور هزینه‌های بالایی بر دوش دولت گذاشته است.

  هدفمندی یارانه‌ها در سه ماه پایانی سال سال ۸۷ از سوی دولت نهم به مجلس ارائه و پس از مشکلات فراوان در اواخر آذر ماه سال ۸۹ استارت خورد، طرح هدفمندی یارانه‌ها یکی از ارکان طرح تحول اقتصادی بود که هدف با هدف حذف یارانه مواد سوختی، آب، برق و سایر اقلام است.

  این در حالی است که در اولین مرحله یارانه نقدی شانزده قلم کالا و خدمات مشمول حذف یارانه شانزده قلم کالا و خدمات مشمول حذف یارانه شدند که با شروع این طرح فرم اطلاعات اقتصادی برای دریافت یارانه نقدی از سوی ۲۰ میلیون خانوار تکمیل شد و اولین مرحله یارانه نقدی با پرداخت ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر آغاز که در ابتدای این طرح مجموعا در ماه ۴ هزار و هشتصد میلیارد تومان واریز شد.

  با شروع هدفمندی یارانه‌ها پس از پنج سال یارانه کالاهایی چون بنزین، گازوئیل، گاز، نفت، برق، آب، گندم، شکر، روغن و شیر حذف و این محصولات با قیمت آزاد به دست مصرف کننده رسید که از این میان ۶۰ درصد از یارانه برخی از کالاها به مردم پرداخت شود.

  علاوه بر این در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها وزیر اقتصاد شب پرداخت یارانه را مصیبت عظمای دولت اعلام کرد و با وجود شواهد پیرامون فاز اول با شکست روبرو شد و این طرح موجب شد تا فاصله طبقاتی دراقتصاد کشور بیش از بیش افزوده شود و خانواده‌ها یبیشتر زیر خط فقر قرار گیرند زیرا هدفمندی یارانه‌ها در مسیر خود حرکت نکرده و سیر تولید همچنان متوقف بوده است.

  این در حالی است که با شروع فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای سال ۹۳ براساس گفته سخنگوی دولت ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از ردیافت یارانه درمرحله دوم انصراف دادند، حدود ۷۰ میلیون نفر همچنان در این مرحله یارانه دریافت می‌کنند.

  با این اوصاف تا کنون ۷۰ مرحله از یارنه نقدی همانند روال گذشته با مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شده که ارزش آن برای هر نفر سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسیده است که این رقم در ظاهر برای هر نفر آنقدر ها هم زیاد به نظر نمی‌رسد ولی در مجموع چندین سال پرداختی یارانه به حساب مردم برای دولت ۴۲ هزار میلیارد تومان خرج برداشته است.

  گفتنی است در حال حاضرحدود ۷۷ هزار نفر در هر ماه یارانه دریافت می‌کنند که از این میان تعداد نه چندان چشم‌گیری از لیست حذف می‌شوند که در کل تا هفتادمین مرحله یارانه نقدی تنها سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر حذف شده ‌اند که این تعداد هنوز با رقم اقشار پردرآمد جامعه که باید از لیست حذف شوند فاصله بسیاری دارد و این امر موجب می‌شود تا دردسرهای دولت برای پرداخت یارانه در پایان هر ماه همچنان وجود داشته باشد.

  براساس گزارش میزان، آینده اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها با وجود شرایط موجود قابل تصور نیست،این در حالی است که بودجه مربوط به هدفمندی یارانه‌ها برای سوال آینده ثابت مانده و تغییری نداشته است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.