• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » انتقاد از نگاه خودرومحور در طراحی‌های شهری/ درمورد منوریل با نگاه کارشناسی تصمیم‌گیری شود نه سیاسی
  کد خبر : 1964692

  انتقاد از نگاه خودرومحور در طراحی‌های شهری/ درمورد منوریل با نگاه کارشناسی تصمیم‌گیری شود نه سیاسی

  انتقاد از نگاه خودرومحور در طراحی‌های شهری/ درمورد منوریل با نگاه کارشناسی تصمیم‌گیری شود نه سیاسیReviewed by Aryan♥ on Jan 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از قم، عباس ذاکریان شنبه شب در دویست و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که به ریاست ولی‌الله بیاتی در سالن جلسات ساختمانی شهید باکری…

  انتقاد از نگاه خودرومحور در طراحی‌های شهری/ درمورد منوریل با نگاه کارشناسی تصمیم‌گیری شود نه سیاسیReviewed by Aryan♥ on Jan 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از قم، عباس ذاکریان شنبه شب در دویست و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که به ریاست ولی‌الله بیاتی در سالن جلسات ساختمانی شهید باکری برگزار شد، ضمن انتقاد از نگاه خودرومحور در امور مرتبط با حمل و نقل و طراحی شهری اظهار کرد: در بسیاری از معابر شهر این امکان دیده شده که محل عبور پیاده و دوچرخه وجود داشته باشد اما بازهم شاهد ارجحیت خودرو بر دوچرخه و عابر هستیم.

  وی با تاکید بر ضرورت توسعه مسیرهای دوچرخه در شهر قم اظهار کرد: در ابتدا حدود ۱۱ مرکز برای عرضه دوچرخه در شهر ایجاد شد و اگرچه حرکت خوبی بود اما مسیرهای ویژه با توجه به منافعی که برای شهر و شهروندان دارد باید همت مضاعفی در آن صورت گیرد.

  رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به وضعیت پروژه منوریل خاطرنشان کرد: یکی از کانال‌های تلگرامی نظرسنجی انجام دادند که موافقین و مخالفین منوریل دلایل خود را منوط به نظر مردم می‌دانند و از مردم در این خصوص نظر گرفته بود که هرچند در این نظرسنجی قسمتی که مربوط به موافقین سه گزینه بوده است اما ۳۱ درصد نظر داشتند که منوریل باید جمع آوری شود.

  وی ادامه داد: همچنین طبق این نظر سنجی پنج درصد موافق تکمیل تا میدان مطهری، هفت درصد موافق تکمیل تا مصلی و ۵۷ درصد نظر داشتند که تا پردیسان این پروژه اجرا شود.

  ذاکریان خاطرنشان کرد: بالاخره تصمیمی زمانی گرفته شده و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه و بخشی از پروژه اجرایی شده است و باید امروز فکری شود تا این پروژه به مردم سود برساند.

  وی با اشاره به طرح اصلی منوریل خاطرنشان کرد: منوریل از ابتدا در پارکسوار شمالی تا پردیسان بوده اما تاکنون حدود پنج کیلومتر را اجرا کردیم و حالا می گوییم که توجیه نداشته است.

  سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: اتفاقی که راجع به منوریل افتاد به این شکل بود که کریدوری که از ابتدا تا انتها معنا پیدا می‌کرد و از ابتدا پایانه ترکیبی شمالی در هزار هکتار مطرح بود تا انواع شکل‌های حمل و نقلی به مردم خدمت رسانی کنند الان به صورت ناقص تکمیل می‌شود.

  وی گفت: با توجه به اینکه قیمت تمام شده منوریل در دنیا برای هر کیلومتر ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلار و برای مترو ۳۰ تا ۶۰ میلیون دلار است و زمان اجرای سازه آن نیز نصف زمان مورد نیاز برای مترو است اما با همه این مسائل باید دانست اینکه ما منوریل را همین ۴.۸ کیلومتر اجرا کنیم توجیه ندارد و باید سرمایه عظیمی که اینجا مصرف شده را به نحو بهینه استفاده کنیم.

  ذاکریان تصریح کرد: اگر با نگاه غیرسیاسی کارشناسانه فعالیت کنیم می‌توانیم بهره وری بیشتری داشته باشیم و بتوانیم اقدامی مؤثر در این بخش انجام دهیم.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت بازارهای روز هفتگی در شهر قم خاطرنشان کرد: روز بازارهای هفتگی که در شهر اجرا می‌شود جزو مباحثی است که در کل دنیا در شهرها و کشورهای توسعه یافته نیز اجرا شده و نیاز بخشی از مردم را تأمین می‌کند و باید ساماندهی لازم در این بازارهای هفتگی صورت گیرد.

  عضو شورای اسلامی شهر قم اذعان کرد: قطعاً باید به بازارچه‌های عرضه مستقیم توجه داشت نمی‌توانیم وانت بارها را جمع کنیم و پاسخ درست و صحیح ایجاد بازارهای هفتگی و عرضه مستقیم کالا است.

  وی بیان کرد: با سرعت بیشتری در هر منطقه یک مورد از این بازارها ایجاد شود تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری به مردم داشته باشیم.

  ذاکریان با تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد در بحث خدمات شهری و نظافت در شهر قم تصریح کرد: الان نگاه بر این محور است که در هر شرایطی شهرداری برای نظافت شهر با هر فرهنگی اقدام می‌کند و باید به سمتی برویم که مردم شهر را تمیز و پاکیزه نگه دارند تا از افزایش هزینه‌ها جلوگیری شود.

  ذاکریان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیرعامل شرکت برق قم با بیان اینکه قیمت کنتور افزایش ناگهانی زیادی داشته است گفت: قیمت قبض‌ها هم آنطور که اعلام می‌شود نیست و بیشتر منظور می‌شود.

  وی با بیان اینکه پاسخگویی خوبی از سوی مرکز حوادث شرکت برق صورت نمی‌گیرد گفت: باید تشکیلات این مرکز بازنگری شود.

  عضو شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه رویکرد کلی در بخش توسعه انرژی خورشیدی باید صورت گیرد افزود: باید به مردم یارانه دهیم تا مردم به سمت استفاده از این سیستم بروند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.