• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مهمترین ابزار دشمن برای نفوذ استفاده از شخصیت‌های مقبول اجتماعی است/ ولایت‌مداری مهمترین راه‌ مقابله با نفوذ است
  کد خبر : 1964572

  مهمترین ابزار دشمن برای نفوذ استفاده از شخصیت‌های مقبول اجتماعی است/ ولایت‌مداری مهمترین راه‌ مقابله با نفوذ است

  مهمترین ابزار دشمن برای نفوذ استفاده از شخصیت‌های مقبول اجتماعی است/ ولایت‌مداری مهمترین راه‌ مقابله با نفوذ استReviewed by on Jan 1Rating: حجت‌الاسلام علی عارفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به پروژه‌های نفوذ دشمنان اسلام و انقلاب اظهار داشت: در شرایط کنونی دشمن از همه ابزارها و روش‌ها علیه ملت…

  مهمترین ابزار دشمن برای نفوذ استفاده از شخصیت‌های مقبول اجتماعی است/ ولایت‌مداری مهمترین راه‌ مقابله با نفوذ استReviewed by on Jan 1Rating:

  حجت‌الاسلام علی عارفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به پروژه‌های نفوذ دشمنان اسلام و انقلاب اظهار داشت: در شرایط کنونی دشمن از همه ابزارها و روش‌ها علیه ملت ایران استفاده می‌کند.

  وی پدیده نفوذ را حضور مخفی دشمن دانست و افزود: گاهی چهره آشکار، اما اعتقادات پنهان است، گاهی نفوذ فردی است، مثل همان جریان جاسوسی و این پایین‌ترین سطح نفوذ است، اما همین نفوذ فردی گاهی به گونه دیگری است و فرد برای تغییر دیدگاه یک مسئول به عنوان مشاور و معتمد در کنار او قرار می‌گیرد و فکر او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و در نتیجه آن مسئول تصمیمی را اخذ می‌کند که دشمن مد نظرش است.

  عارفی ادامه داد: اما نفوذ جریانی، نفوذی است که افراد زیادی را هدف آماج خود قرار می‌دهد، دشمن می‌کوشد تا یک جریان فکری را گفتمان متداول یک ملت قرار دهد که به صورت نفوذ فرهنگی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی اتفاق افتاده است.

  وی گفت: دشمن در جبهه فرهنگی می‌خواهد، گفتمان فرهنگی ملت ما را تغییر دهد، ارزش‌ها را ضد ارزش و ضد ارزش‌ها را ارزش جلوه دهد تا مردم بپذیرند ارزش‌های انقلاب کهنه شده و قابل اجرا نیستند و یا اصلاً درست نبودند و این تغییر گفتمان زمینه را برای دیگر نفوذها فراهم می‌کند.

  عارفی بیان داشت: گاهی اوقات حضور مخفی دشمن جنبه منفی دارد، اما گاهی اوقات همین نفوذ با جنبه مثبت اتفاق می‌افتد که نتیجه منفی دارد، این روی دیگر سکه نفوذ است که کمتر متوجه آن هستیم و خطر آن به مراتب بیشتر است.

  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان به تبیین پدیده نفوذ با جنبه مثبت پرداخت و ابراز داشت: نفوذ با جنبه مثبت یعنی مثبت‌گرایی و استفاده از شعارهای مثبت و مقبول جامعه برای برهم زدن فضای فرهنگی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی جامعه صورت می‌گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: این دو روی سکه در حقیقت دو لبه یک قیچی هستند در روی اول با شعارهای منفی و منفی‌گرایی بر اندیشه‌ها تأثیر می‌گذارد و موجب تغییر نگرش‌ها و در نتیجه تغییر سیاست‌ها و دگرگونی حاکمیت و تخریب نظام می‌شود.

  عارفی تصریح کرد: اما در روی دیگر سکه با شعارهای مثبت‌گرایانه پیش می‌آید و ایجاد اطمینان می‌کند و به عنوان یک معتمد سیاسی و اجتماعی در بین مردم معرفی می‌شود و در زمان مناسب با استفاده از شعارهای انقلابی و مثبت به تخریب ارزش‌های انقلاب می‌پردازد، مثلاً با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه نیروهای انقلاب را به انزوا می‌کشد و در نتیجه به تنهایی حاکمیت و تخریب نظام منجر می‌شود.

  وی همه آحاد جامعه را آماج این نفوذ دانست و عنوان کرد: طبیعی است، نخبگان و مسئولان به دلیل موقعیت حساس و تاثیرگزاری که دارند به طور خاص هدف این توطئه قرار می‌گیرند، مهمترین ابزار دشمن برای نفوذ استفاده از شخصیت‌های مقبول اجتماعی است به گونه‌ای که این شخصیت‌ها ناآگاهانه زبان دشمن می‌شوند و با شعارهای انقلابی یاران و دوستان خود را تخریب می‌کنند.

  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به تاریخ اسلام و شخصیت‌های بسیاری که تحت‌تأثیر نفوذ دشمن تغییر جهت داده و حتی با نام دین در مقابل امام معصوم(ع) ایستاده‌اند یکی از روزنه‌های نفوذ را هوای نفس دانست و تاکید کرد: البته همیشه هوای نفس روزنه نفوذ نیست، بلکه گاهی خوردها و خوراک‌های مغزی اشخاص، خوراک‌های بدلی هستند که جای خوراک‌های واقعی را گرفته‌اند.

  عارفی ادامه داد: این جاست که آن شخصیت هر فکری که می‌کند هر تصمیمی که می‌گیرد، مطابق است با همان خوراک‌های بدلی اما خودش نمی‌فهمد و متوجه انحرافش نیست و اتفاقاً خودش را بر حق می‌پندارد، آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

  وی هدف نهایی حرکات دشمن را تغییر حاکمیت معرفی کرد و متذکر شد: هیچ تردیدی نیست که صهیونیسم بین‌الملل و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکا با همکاری شیطان کوچک رژیم صهیونیستی، هدفی جز تغییر نظام جمهوری اسلامی ندارند و به کمتر از آن هم راضی نمی‌شوند و اینکه امروز روی بعضی مواضع و شعارها تاکید می‌کنند و خودشان را قانع نشان می‌دهند، یک نوع تاکتیک است، می‌خواهند وجب به وجب جلو بیایند.

  عارفی یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها در بیانات‌شان اشاره به این قدم به قدم آمدن دشمن داشته‌اند، دشمن برای رسیدن به هدفش نیاز به مرحله‌بندی دارد‌، کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ تحمیلی در ایران و تشدید تحریم‌ها به بهانه‌های مختلف قدم‌هایی است که دشمن برای خودش تعریف کرده بود.

  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه امروز آمریکا توانسته کنار ما پشت میز مذاکره بنشیند و این را برای خودش پیروزی تلقی می‌کند، اظهار داشت: قدم بعدی دشمن از بین بردن توان هسته‌ای کشور است و توان علمی هسته‌ای یکی از قدرت‌های نرم جمهوری اسلامی است و کشورهای بسیاری را تحت‌تأثیر خود قرار داده است.

   عارفی در تبیین قدرت هسته‌ای ایران افزود: ایران با دستیابی به توان هسته‌ای و دیگر پیشرفت‌ها در زمینه علم و فناوری ثابت کرد که هرجا اسلام باش،د پیشرفت هم است و این شعار مستضعفان برای بیداری اسلامی شد.

  وی در بیان راه‌های تشخیص نفوذ و مقابله با آن، مطمئن‌ترین راه را پیروی و تبعیت از ولایت فقیه دانستند و از جوانان خواستند که همواره در آینه زلال رهبری بنگرند و در هر زمینه‌ای دنباله‌روی ولایت فقیه باشند نه از ولایت پیشی بگیرند و نه از ایشان عقب بمانند.

  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: هر کس بر ولی فقیه تقدم جوید از دین بیرون رفته و کسی که از ایشان عقب ماند به نابودی گراید، تنها کسی که ملازم و همراه ایشان باشد در مسیر حقّ افتاده و رو به سعادت ابدی می‌رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.