• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » بارقه امید در دل سهامداران خودرویی
  کد خبر : 1964533

  بارقه امید در دل سهامداران خودرویی

     امروز شنبه یازدهم دی ماه، اکثر سهام گروه خودرویی کم حجم ولی مثبت معاملاتشان را آغاز کردند ولی طبق روال روزهای گذشته در ساعات پایانی فشار فروشندگان قدری افزایش یافت، در این روز شاخص گروه با افزایش ۲۵۰ واحدی بازدهی۱.۳۳ درصدی را ثبت کرد. به گزارش ایران ویج، امروز شاخص گروه خودرو و ساخت…

   سهامداران خودرویی

   

   امروز شنبه یازدهم دی ماه، اکثر سهام گروه خودرویی کم حجم ولی مثبت معاملاتشان را آغاز کردند ولی طبق روال روزهای گذشته در ساعات پایانی فشار فروشندگان قدری افزایش یافت، در این روز شاخص گروه با افزایش ۲۵۰ واحدی بازدهی۱.۳۳ درصدی را ثبت کرد.

  به گزارش ایران ویج، امروز شاخص گروه خودرو و ساخت قطعات در مدار ۱۸ هزار و ۹۹۶واحد آرام گرفت، شاخص تا لحظات آخر در مدار ۱۹ هزار واحدی بود ولی یک ربع آخر به مدار ۱۸ هزار واحدی اش بازگشت.
  در این روز، ارزش معاملات گروه ۱۱ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن ۵۷ میلیون سهام خودرویی در ۵ هزار نوبت معاملاتی است.
  چند وقتی است نمادهای خودرویی در اطراف سطوح حمایتیشان قرار دارند، خبر بازگشایی خساپا در این هفته و همچنین به گوش رسیدن مجدد شایعه فروش بلوک پارسیان و خگستر توسط خودرو جزو عوامل موثر در روند این گروه طی روز جاری و از بارقه های امید برای تغییر شرایط هستند.
  تا ساعات پایانی امروز گروه خودرویی درمجموع سبزپوش بود مگر در چند نماد کاهش اندکی در قیمت پایانی داشتند ولی به تدریج بر منفی های بازار افزوده شد و سرخی گروه بیشتر به چشم آمد، در این بین نمادهای خنصیر ۱.۵۲ درصد، خموتور ۰.۵۹ درصد، خفناور ۰.۵۳ درصد، خشرق ۰.۲۷ درصد کاهش قیمت پایانی را ثبت کردند، نماد خلنت نیز در قیمت ۲,۹۹۵ ریال با افت ۰.۴۳ درصدی (قیمت معامله ۵ درصد منفی) صف فروش سبکی تشکیل داده بود.
  در طرف مقابل نماد خکمک با افزایش تقاضا در قیمت ریال۱,۱۹۸ و رشد ۵ درصدی (مثبت کامل) صف خرید ۲ میلیونی در حجم معامله ۱میلیونی را تجربه کرد، نمادهای خچرخش، خگستر نیز در حاشیه ۴ درصد مثبت افزایش قیمت داشتند.
  خودرو نیز با تاثیر ۳۵ واحدی مثبت روی شاخص کل بورس، ۱۵ میلیون حجم معامله در قیمت پایانی ۲,۸۲۷ ریال با رشد ۳.۵۲ درصدی و ارزش معامله ۴ میلیارد تومانی داشت، امروز سرمایه گذاری ملی با ۲۰۰ هزار و شرکت پلیمرهای مهندسی با ۴۰۰ هزار خرید از این سهم حمایت کردند.
  طبق روال روزهای اخیر با گذشت زمان معاملات شاهد غلبه فروشندگان به خریداران و در نتیجه نمایان شدن نوسانات منفی در اکثر گرو ه ها و منفی شدن جو کم عمق بازار بودیم موضوعی که احتمالا تا عدم بازگشایی خساپا و سایر نمادهای متوقف به همین منوال تکرار خواهد شد.
  اهالی بازار دیگر بیشتر به دنبال دیدن اقدامات عملی با چشمانشان هستند، نه شایعه و وعده، باید توجه داشت شاخص سازیهای روی کاغذ و مثبت جلوه دادن دست آوردهای اقتصادی دردی از سهامداران را دوا نخواهد کرد.

  منبع: عصرخودرو
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.