• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » شیب توسعه گردشگری در مشهد نسبت به سایر شهرها فوق‌العاده است
  کد خبر : 1964207

  شیب توسعه گردشگری در مشهد نسبت به سایر شهرها فوق‌العاده است

  شیب توسعه گردشگری در مشهد نسبت به سایر شهرها فوق‌العاده استReviewed by on Dec 31Rating: محسن مکرم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بسیاری از گردشگران خارجی که از ملیت‌های گوناگون به مشهد آمدند و از آنان درباره بهترین جاذبه دنیا سووال کردم، پس از دیدن صحن‌ها و رواق‌های حضرت رضوی عنوان کردند که…

  شیب توسعه گردشگری در مشهد نسبت به سایر شهرها فوق‌العاده استReviewed by on Dec 31Rating:

  محسن مکرم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بسیاری از گردشگران خارجی که از ملیت‌های گوناگون به مشهد آمدند و از آنان درباره بهترین جاذبه دنیا سووال کردم، پس از دیدن صحن‌ها و رواق‌های حضرت رضوی عنوان کردند که بهترین جاذبه‌ای که تاکنون دیده‌ایم حرم امام رضا(ع) است.

  وی خاطرنشان کرد: ما تاکنون به عنوان یک ایرانی و شهروند مشهدی بسیار به حرم رضوی مشرف شدیم، اما زمانی که در قالب یک تور تخصصی و زیارتی به حرم رضوی مشرف می‌شویم و از اماکن و رواق‌های حرم رضوی دیدن می‌کنیم این صحن و سرا را بسیار متفاوت‌تر از آنچه تاکنون مشاهده کردیم خواهیم دید.

  رئیس انجمن راهنمایان گردشگری خراسان رضوی افزود: مشهد دومین کلانشهر ایران و دومین کلانشهر مذهبی در دنیاست، در این شهر توانمندی‌های بالقوه‌ای وجود دارد و بزرگترین جاذبه این شهر، بارگاه رضوی است. لذا توسعه زیرساخت‌های گردشگری در مشهد بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

  وی عنوان کرد: خراسان رضوی دارای ۲۵۰۰جاذبه گردشگریست، اما ما شهروندان مشهدی به جز کوهسنگی، پارک‌ملت و وکیل‌آباد با جاذبه‌های دیگر آشنایی نداریم. باید با توسعه زیرساخت‌های گردشگری زیر پرچم امام رضا(ع) از امکانات ارزنده‌ای که وجود دارد بیشترین استفاده را ببریم. 

  مکرم بیان کرد: تاکنون وضعیت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مشهد، پیشرفت بسیار خوبی را داشته است البته توانمندی‌های ما بیش از این است، اما شیب توسعه گردشگری در مشهد نسبت به سابق و نسبت به سایر شهرهای کشور، فوق‌العاده بوده است و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز به عنوان متولی امر گردشگری در استان تلاش‌هایی بسیاری را در این زمینه انجام داده و سبب رشد این صنعت در مشهد و تشویق سرمایه‌گذاران شده است.

  رئیس انجمن راهنمایان گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: در شرایط کنونی تقویت زیرساخت‌های گردشگری از هر چیز دیگری مهمتر به نظر می‌رسد، مواردی همچون افزایش سرویس‌های بهداشتی بین راهی و سطح شهر  و توسعه راه‌های مواصلاتی و وسایل نقلیه مناسب در مشهد و استان ضروری به نظر می‌رسد.

  وی با اشاره به اینکه امسال از سوی سازمان جهانی گردشگری و سازمان ملل متحد سال “گردشگری برای همه و همه برای گردشگری” نامگذاری شده است، افزود: باید اقداماتی انجام بگیرد تا شرایط فعلی به زیرساخت‌های گردشگری مناسب برای افراد ناتوان و کم‌توان منجر شود برای افرادی که روی ویلچر هستند و افراد نابینا امکاناتی فراهم شود که بتوانند در مراکز گردشگری حضور پیدا کنند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.