• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » دستاورد دولت یازدهم در صحنه خارجی، نمایشی از استقلال و سربلندی ایران بود
  کد خبر : 1964129

  دستاورد دولت یازدهم در صحنه خارجی، نمایشی از استقلال و سربلندی ایران بود

  دستاورد دولت یازدهم در صحنه خارجی، نمایشی از استقلال و سربلندی ایران بودReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating: سید هاشم هدایتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بی تردید حل معضل تحریم و پرونده هسته ای ایران، شاه بیت موفقیت دولت تدبیر و امید بوده است.وی اضافه کرد: دستاوردها و پیامدهای…

  دستاورد دولت یازدهم در صحنه خارجی، نمایشی از استقلال و سربلندی ایران بودReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating:

  سید هاشم هدایتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بی تردید حل معضل تحریم و پرونده هسته ای ایران، شاه بیت موفقیت دولت تدبیر و امید بوده است.
  وی اضافه کرد: دستاوردها و پیامدهای این توافق مهم، استراتژیک و تاریخی به تدریج رو نمایی خواهد شد و بعدها اهمیت این موفقیت قابل درک خواهد بود.
  او اظهار کرد: مهار تورم افسار گسیخته در سه سال گذشته کار کوچکی نبود و اهمیت این اقدام را اقشار ضعیف و ناتوان مالی جامعه بهتر احساس کرده اند.
  وی ادامه داد: البته بدیهی است این تلاش نتوانست به صورت همزمان رکود اقتصادی را ریشه کن کند و اگر نگاهی به خزانه دولت و میزان صادرات نفت و محدودیت های پیش از توافق بیندازیم، بهتر درک خواهیم کرد که چرا اقتصاد نتوانست رونق مورد نظر را بدست آورد.
  این استاد دانشگاه حل مشکلات اقتصادی، رفع موانع فروش نفت و صادرات و تسهیل مبادلات پولی و مالی با جهانیان، رفع تحریم های ظالمانه، کاهش تورم، به حرکت افتادن چرخ های اقتصاد و ایجاد اشتغال برای میلیون ها جوان بیکار را از جمله کارهای مثبت دولت تدبیر و امید ارزیابی کرد.
  هدایتی با بیان اینکه مهمترین وعده دکتر روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ ارتقا شأن و منزلت ایران در عرصه بین المللی بود افزود: در اثر رفتارهای دون شان دیپلماتیک و موضع گیری های دشمن تراشانه دولت گذشته، مشکلات بسیاری برای ایران ایجاد شده بود که دولت یازدهم با ایجاد تعامل با جهانیان و کاستن از فشار قدرت های بزرگ بر کشور، تا حد بسیار زیادی این مشکلات را مرتفع کرد.
  هدایتی، حرکت دادن رشد اقتصادی کشور از منفی به سمت مثبت شدن و مشاهده به جریان افتادن چرخ های راکد بازار و ایجاد منافذ برای نفس کشیدن کسب و کار بخش صنعت را کاری بزرگ دانست و افزود: این فعالیت ها هرچند هنوز رضایت بخش نیست اما با محدودیت های سرمایه ای و عملکرد سیاه هشت سال دوره خفقان اقتصادی تناسب دارد.
  این دانش آموخته دکترای مدیریت استراتژیک ادامه داد: در دولت تدبیر و امید، نرخ تورم بیکاری کاهش یافته اما تا رسیدن به اهداف مورد انتظار، فاصله زیاد است.
  هدایتی ادامه داد: تقویت قانون مداری و برنامه محوری به جای تصمیم گیری های فوری و سلیقه ای از طریق احیای سازمان هایی که تقویت کننده رفتارهای قانونی در دستگاه های دولتی هستند به ویژه سازمان برنامه و بودجه، از دیگرکارهای مفید دولت یازدهم است.
  وی کمک به باز شدن فضای سیاسی داخلی و فعالیت احزاب و گروه های سیاسی منتقد، زمینه سازی مشارکت انواع دیدگاه ها و نگرش های سیاسی در انتخابات را از دیگر اقدامات خوب دولت تدبیر و امید دانست و اضافه کرد: در مقایسه با دولت دهم، فضای بازتری برای هنرمندان و صاحبان اندیشه و قلم، به ویژه در عرصه نشر و مطبوعات و صدور مجوزهای قانونی برای فعالیت آنان ایجاد شده است.
  ۷۳۵۵/۱۹۰۴
  **خبرنگار: وریا کرمی/**انتشار دهنده: مسعود احمدی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.