• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » تک سهم های جذاب همیشه وجود دارند
  کد خبر : 1963907

  تک سهم های جذاب همیشه وجود دارند

  تک سهم های جذاب همیشه وجود دارندReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating: طی یک ماه اخیر دو بحث اساسی و اثر گذار در بازار سرمایه کشورمان شکل گرفته است که یکی نوسانات قیمت کالاها در بازارهای جهانی است و دیگری رشد نرخ دلار به بیش از ۴ هزار تومان که آثار آن را به نحوی…

  تک سهم های جذاب همیشه وجود دارندReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating:

  طی یک ماه اخیر دو بحث اساسی و اثر گذار در بازار سرمایه کشورمان شکل گرفته است که یکی نوسانات قیمت کالاها در بازارهای جهانی است و دیگری رشد نرخ دلار به بیش از ۴ هزار تومان که آثار آن را به نحوی در گروه هایی همچون فلزات اساسی، پتروشیمی ها و سنگ آهنی های شاهد بودیم.

  مدیر تحلیل شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: بازار بورس در حال حاضر به دنبال آن است تا با کاهش نرخ بهره بانک ها پی بر ای بگیرد اما متأسفانه آنچه که از شرایط اقتصادی پیداست، نه تنها کاهش نرخ سود سپرده بانک ها فعلاً منتفی به نظر می رسد، بلکه نرخ سود اوراق مشارکت و اسناد خزانه منتشر شده در بازار بدهی نیز رو به افزایش است.

  مهرزاد منتظری در ادامه افزود: همراه با رشد قیمت کالاهای اساسی و کامودیتی ها در بازارهای جهانی برخی از شرکت های وابسته به آنها تعدیل درآمد هر سهم ارائه کرده اند، هر چند که مجموعه هایی همچون پتروشیمی ها ریسک و ابهام خودشان را دارند اما قیمت های جهانی بر روند قیمتی سهامشان و عملکردشان تأثیر گذار است.

  وی گفت: بسیاری از فعالان بازار سرمایه پیش بینی می کند قیمت های جهانی در همین محدوده قیمتی باقی بمانند و این امر موجب افزایش حساسیت ها بر نرخ ارز شده و به همین ترتیب با رشد نرخ دلار بازار آن دسته سهام اثر پذیر داغ خواهد شد و با افت آن بر تعداد فروشندگان افزوده می شود. اما به طور کل به نظر می رسد از این پس و در ماه های پیش رو تا پایان سال جاری گزارش های ۹ ماهه و بودجه های سال آینده شرکت ها جو منفی حاکم بر بازار سرمایه را خنثی کند.

  این کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر منتفی بودن کاهش نرخ سود سپرده بانک ها در کوتاه مدت، عنوان کرد: به نظر می رسد با توجه به نرخ سود ۲۲ درصدی بدون ریسکی که در اقتصادمان وجود دارد، پی بر ای ۷ واحدی برای بازار بورس نیز جذابیت کافی را نخواهد داشت.

  وی گفت: با فرض تثبیت شرایط فعلی اقتصاد کشورمان در کوتاه مدت جو منفی حاکم بر بازار با انتشار گزارش های ۹ ماهه و بودجه های سال آتی خنثی خواهد شد و جلوی افت شاخص کل گرفته می شود اما بورس قدرت رشد نیز نخواهد داشت با این حال هنوز تک سهم های جذابی در بازار وجود دارند که سهامداران می توانند با شناسایی آنها از آن سود ببرند.

  منتظری با اشاره به طولانی شدن زمان توقف نمادها و اثری که بر بورس دارد، توضیح داد: با توجه به اینکه حجم زیادی از پول و سرمایه فعالان بازار در نمادهای متوقف شده با توجه به بزرگ بودن این شرکت ها از جمله آنها می توان به بانک ها و برخی سهام خودرویی اشاره کرد، محبوس شده و از طرفی عده ای از سرمایه گذاران و فعالیت حقیقی با اعتبار خرید و فروش می کنند برای جبران سرمایه بلوکه شده خود ناچار به فروش سهام دیگر موجود در پرتفوی خود هستند که این امر خود به نوعی باعث ایجاد فشار فروش در بازار می شود.

  وی در خاتمه خاطرنشان کرد: همانطور که عنوان شد با فرض ثبات شرایط فعلی شاخص کل بورس رشد یا افت محسوسی طی چند ماه آینده نخواهد داشت اما تک سهم ها جذاب همیشه در بازار سرمایه وجود دارد که می توان بازدهی مناسبی را برای سهامداران رقم بزند.

  جهت عضویت در کانال تلگرام #اخبار #اقتصادی #بورس_نیوز روی لینک زیر کلیک کنید و گزینه JOIN را بزنید.

  https://telegram.me/boursenews_ir

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.