• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » کسب مهارت‌های لازم برای مقابله با بحران اولویت هلال احمر کردستان است
  کد خبر : 1963759

  کسب مهارت‌های لازم برای مقابله با بحران اولویت هلال احمر کردستان است

  کسب مهارت‌های لازم برای مقابله با بحران اولویت هلال احمر کردستان استReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating: حسن خدابنده‌لو در حاشیه دوره آموزشی اصول و کلیات هماهنگی در پاسخ به حوادث در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: این همایش با هدف ارتقای دانش و آگاهی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و افزایش…

  کسب مهارت‌های لازم برای مقابله با بحران اولویت هلال احمر کردستان استReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating:

  حسن خدابنده‌لو در حاشیه دوره آموزشی اصول و کلیات هماهنگی در پاسخ به حوادث در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: این همایش با هدف ارتقای دانش و آگاهی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و افزایش آمادگی سازمانی و توانمندی مقابله با حوادث و سوانح است.

  وی با بیان اینکه همه ما در معرض اتفاقات و بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و خطرات و تهدیدات هستیم در شکل فردی و سازمانی و در جامعه با این مهم سروکار داریم، نیاز به کسب مهارت و آمادگی‌های لازم در این راستا مهم‌ترین هدف ما است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان افزود: در همه اتفاقات و حوادث پیشگیری حرف اول را می‌زند که یکی از مراحل اولیه چرخه مدیریت بحران است.

  خدابنده‌لو بیان کرد: برگزاری این برنامه‌ها موجب تغییر نگرش ما نسبت به حوادث و نگرش ما به تغییر رفتار فردی، خانوادگی، سازمانی و اجتماع در مقابله با حوادث می‌شود.

  وی گفت: مقابله با بحران یک احساس نیاز شدید است که امیدواریم به دیگر ارگان‌ها سرایت کند و بحث امداد و نجات را یک امر مهم تلقی کنند.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با بیان اینکه جامعه ما جزو ۱۰کشور بلاخیز جهان است، افزود: ایران در آسیا چهارمین کشور از نظر بلایای طبیعی است که آموزش‌های همگانی بهترین راه برای کاهش آسیب‌های ناشی از این حوادث است.

  خدابنده‌لو بهترین نیروهای امدادی و کمک‌رسان حادثه را افراد حاضر در صحنه اتفاق دانست و گفت: ارائه کمک‌های اولیه در اولین برخورد با مصدومین و حادثه دیدگان از خسارت‌های جانی و انسانی می‌کاهد.

  وی تصریح کرد: ارائه مراقبت‌های اولیه به آسیب‌دیدگان برای نجات جان آنها کمک‌های اولیه اطلاق می‌شود که اهداف این کمک‌ها حفظ جان انسان‌ها، جلوگیری از واردآمدن صدمات بیشتر و بهبود وضعیت و یا تسریع در بهبودی است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: دانش کمک‌های اولیه برای هر فردی لازم است و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در این راستا تلاش می‌کند که آگاهی از این دانش را میان افراد جامعه ارتقا بخشد.

  خدابنده‌لو به برنامه ملی «خانواده آماده در مخاطرات» که تلاشی دسته‌جمعی برای آموزش خانواده‌ها است، اشاره کرد و برنامه‌ریزی برای مقابله با بلایا در خانواده طی یک سال گذشته، ارزیابی مقاومت ساختمان منازل در برابر حوادث توسط یک فرد متخصص در سال گذشته، اقدام برای مقاوم‌سازی ساختمان مسکونی و داشتن برنامه تخلیه در خانواده‌ها هنگام شرایط اضطراری و وجود وسایل اطفای حریق آماده در منزل و اقدام برای کاهش آسیب‌پذیری عوامل غیرسازه‌ای منزل طی یک سال گذشته از جمله آموزش‌ها و موارد مرتبط با آمادگی خانواده‌ها در بلایا نام برد.

   وی خاطرنشان کرد: «خانواده آماده در مخاطرات» و برنامه ملی «خادم» تلاشی دسته‌جمعی برای آموزش خانواده‌های ایرانی در راستای آمادگی آنها در مقابله با بحران‌های احتمالی است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در پایان هدف اصلی این برنامه را جلب مشارکت خانواده‌ها برای یادگیری و یاددهی در راستای تحقق جامعه آماده در برابر مخاطرات اعلام کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.