• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احزاب کنگو بر سر کناره گیری کابیلا از قدرت به توافق رسیدند
  کد خبر : 1963707

  احزاب کنگو بر سر کناره گیری کابیلا از قدرت به توافق رسیدند

  احزاب کنگو بر سر کناره گیری کابیلا از قدرت به توافق رسیدندReviewed by on Dec 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مذاکره کنندگان از احزاب مختلف کنگو پس از هفته ها مذاکره با هم بر سر کناره گیری کابیلا به توافق رسیدند. مارسل اوتمبی، رییس کنفرانس اسقف…

  احزاب کنگو بر سر کناره گیری کابیلا از قدرت به توافق رسیدندReviewed by on Dec 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مذاکره کنندگان از احزاب مختلف کنگو پس از هفته ها مذاکره با هم بر سر کناره گیری کابیلا به توافق رسیدند.
  مارسل اوتمبی، رییس کنفرانس اسقف های کاتولیک کنگو که مسوولیت میانجیگری میان احزاب کنگو را بر عهده دارد، گفت: مذاکره کنندگان از دولت کنگو خواسته اند که تمام اقدامات لازم را برای اینکه انتخابات ریاست جمهوری کنگو حداکثر تا اواخر سال ۲۰۱۷ برگزار می شود را انجام دهد.
  بر اساس توافق بدست آمده که انتظار می رود رسما در روز شنبه امضاء شود، کابیلا (رییس جمهور فعلی) قادر نخواهد بود که قانون اساسی را به نفع خود برای باقی ماندن در قدرت برای یک دوره سوم تغییر دهد.
  همچنین احزاب کنگو توافق کردند که کابیلا نخست وزیری از احزاب مخالف اصلی انتخاب کند تا بر فرآیند انتقال قدرت نظارت کند.
  روز پنجشنبه، تظاهرات سراسری در جمهوری کنگو و درگیری معترضان دولت با پلیس در خیابان های کینشازا (پایتخت) پس از آن شدت گرفت که ۱۵ فعال سیاسی این کشور به حبس محکوم شدند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه تارنمای خبری 'آفریکا نیوز'، تظاهرات روزهای اخیر شهروندان کنگو علیه سیاست های دولت کنگو در خیابان های کینشا زا به درگیری شدید معترضان با پلیس و آتش زدن اماکن دولتی و معابر عمومی منجر شد.
  بر اساس این گزارش، همزمان با این تظاهرات، دادگاه این کشور ۱۵ فعال سیاسی این کشور را به اتهام شورش و برهم زدن نظم عمومی جامعه به سه سال حبس محکوم کرد.
  اگرچه نهادهای قضایی این کشور برای آرام کردن فضای سیاسی با آزادی ۳۴ فعال سیاسی این کشور موافقت کرده اند،اما خشونت ها با پایان یافتن دوران زمامداری ژوزف کابیلا رئیس جمهوری در ۱۹ دسامبر ( ۲۹ آذرماه) شدت یافته است.
  منابع آگاه اعلام کردند‌٬ شمار کشته شدگان تظاهرات ضد دولتی در این کشور که به درگیری معترضان با پلیس و آتش زدن اماکن دولتی در خیابان های کینشازا منجر شد، همچنان رو به افزایش است و تاکنون به مرز ۳۰ نفر رسیده است.
  دولت کنگو تظاهرات سراسری مخالفان را ممنوع اعلام کرده اند. این در حالیست که خشونت های سیاسی در شهرهای مختلف کشور همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک آور، معترضان خیابانی را پراکنده ساختند.
  ژوزف کابیلا رئیس جمهوری کنگو پیشتر بر برگزاری انتخابات سراسری در این کشور در سال ۲۰۱۸ تاکید کرد.
  کابیلا گفت: اکثر معترضان از جوانان کشور هستند که تا سال ۲۰۱۸ به سن قانونی رسیده و می توانند در انتخابات سراسری شرکت کنند.
  بر اساس گزارش های منتشره، اکثریت مردم کنگو از ایده گفت و گوی ملی به عنوان عامل مهمی در تضمین اجرای آرام و منظم انتخابات آینده تمجید کرده اند اما بیشتر مخالفان، این ایده را به عنوان بخشی از برنامه کابیلا برای باقی ماندن بر سر قدرت پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری او در سال آینده دانسته و آن را محکوم کرده اند.
  ژوزف کابیلا که پس از ترور پدرش لورن دزیره کابیلا در سال ۲۰۰۱ به قدرت رسید و در دو انتخابات سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ پیروز شد، مطابق قانون اساسی از نامزد شدن در انتخابات سال ۲۰۱۶ برای سومین بار منع شده است.
  شبد**۲۰۵۰*۹۱۲۲*مترجم: حمید شاملو*انتشار دهنده: مهدی نعمتی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.