• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بهداشت و سلامت » ۱۵ درصد هزینه های دندانپزشکی کمرشکن است
  کد خبر : 1963668

  ۱۵ درصد هزینه های دندانپزشکی کمرشکن است

  ۱۵ درصد هزینه های دندانپزشکی کمرشکن استReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دکتر سعید عسگری جمعه شب در برنامه نبض شبکه خبر که به بررسی چالش های خدمات دندانپزشکی اختصاص داشت، افزود: اعداد و ارقام شاخص DMF در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. در این بین،…

  ۱۵ درصد هزینه های دندانپزشکی کمرشکن استReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دکتر سعید عسگری جمعه شب در برنامه نبض شبکه خبر که به بررسی چالش های خدمات دندانپزشکی اختصاص داشت، افزود: اعداد و ارقام شاخص DMF در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. در این بین، شاخص سلامت دندان ها بر اساس سن ۱۲ سالگی در هر جامعه ای تعیین می شود، چون مهم ترین گروه سنی هستند.

  وی با اعلام اینکه میزان پوسیدگی دندان ها در کودکان ۱۲ ساله ایرانی کم است، گفت: در برخی کشورهای همسایه این عدد بین ۳ تا ۴ دندان خراب، پر شده و کشیده شده است که با رنگ قرمز نشان داده می شود.

  عسگری ادامه داد: در برخی کشورها این عدد یک است که با رنگ سبز نشان داده می شود و کشورهایی که بین ۱ تا ۳ هستند، و ایران نیز شامل آنها می شود، با رنگ آبی مشخص می شوند.

  دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، در ادامه شاخص DMF در سنین ۳۵ تا ۴۴ سال ایرانی را ۱۳ دندان و در سنین ۶۵ تا ۷۴ سال، بیش از ۲۰ دندان خراب اعلام کرد و افزود: ۸ درصد از هزینه های سلامت مربوط به دندانپزشکی می شود که اگر بخواهیم ۳ درصد از این هزینه ها را کاهش دهیم، به اعتبار ۲۴۰۰ میلیارد تومانی نیاز است.

  به گفته وی، ۱۵ درصد هزینه های دندانپزشکی کمرشکن است.

  عسگری بر ضرورت حمایت بیمه ها از خدمات دندانپزشکی تاکید کرد و افزود: متاسفانه بیمه ها چندان خدماتی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.