• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » وعده های سیاسی و اقتصادی نخست وزیر لبنان/ فراگیری اعتدال و پایان تندروی
  کد خبر : 1963655

  وعده های سیاسی و اقتصادی نخست وزیر لبنان/ فراگیری اعتدال و پایان تندروی

  وعده های سیاسی و اقتصادی نخست وزیر لبنان/ فراگیری اعتدال و پایان تندرویReviewed by on Dec 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حریری روز جمعه در نشستی با هیات های اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی لبنان تاکید کرد: با پیشرفت و شکوفائی اقتصاد و ایجاد آرامش، همه لبنانی ها سود می برند،…

  وعده های سیاسی و اقتصادی نخست وزیر لبنان/ فراگیری اعتدال و پایان تندرویReviewed by on Dec 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حریری روز جمعه در نشستی با هیات های اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی لبنان تاکید کرد: با پیشرفت و شکوفائی اقتصاد و ایجاد آرامش، همه لبنانی ها سود می برند، بازی های دموکراتیک و سیاسی در بهترین وجه صورت می گیرد و خطابه های سیاسی به طور ریشه ای تغییر می کند.
  وی ازهمه گروه های سیاسی خواست تا از شدت و حدت خطابه های خود برای حفاظت از جو کنونی و جلوگیری ازخسارت ها بکاهند.
  نخست وزیر لبنان که روز چهارشنبه گذشته دولتش توانست از پارلمان این کشور رای اعتماد بگیرد، خاطرنشان کرد: امروز با چالش های بزرگی مواجه هستیم و باید همه تلاش و همت خود را برای مقابله با این چالش ها و همزمان رشد و شکوفائی اقتصادی لبنان بکار گیریم و دولت با همه توان خود در کنار بخش های اقتصادی و خصوصی می ایستد و همکاری می کند.
  حریری با بیان اینکه « دولت در نشست روز چهارشنبه آینده خود پرونده نفت را بررسی می کند»، تاکید کرد که دولت جدید لبنان برای مشارکت بین دو بخش خصوصی و دولتی همه تلاش خود را بکار می گیرد.
  وی تصریح کرد: برخی از معافیت ها در عرصه های مختلف به ویژه تجاری و صنعتی را مد نظر داریم و برای تصویب آنها در هیات وزیران درصدد ایجاد تفاهم و توافق سیاسی هستیم.
  نخست وزیر لبنان گفت: سفر ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری به سعودی تا حد زیادی به بازگشت گردشگران و رونق صنعت گردشگری لبنان کمک خواهد کرد.
  حریری افزود: من و رئیس جمهوری عون در امور اقتصادی تا حدود ۹۵ درصد تفاهم داریم و نتیجه آن را در حمایت از سیاست ها و برنامه های اقتصادی خواهیم دید.
  وی خاطرنشان کرد: درست است که عمر دولت کنونی لبنان زیاد نیست ( حدود شش ماه و تا انتخابات پارلمانی) اما می توان در همین مدت هم به موفقیت های زیادی که به رشد اقتصادی و پاسخگوئی به مطالبات مردم منجر می شود، دست یافت.
  نخست وزیر لبنان با اشاره به تشکیل وزارتخانه ای جدید در دولتش برای مبارزه با فساد ، تصریح کرد: من ، رئیس جمهوری و دولت برای حل معضل فساد در لبنان متمرکز خواهیم شد و تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد.
  حریری تاکید کرد: برای بهبود وضعیت اینترنت و وسائل ارتباط جمعی و اجرای زیر ساخت ها که به بهبود عملکرد بخش های مختلف از جمله تجاری و صنعتی لبنان منجر می شود، تلاش خواهیم کرد و انتظار داریم که لبنان شاهد توسعه ای متوازن باشد تا بیشتر شهروندان نیازی نداشته باشند به بیروت مراجعه کنند.
  وی با اشاره به مشکل بزرگ آوارگان در لبنان ، گفت که جامعه جهانی مسئول این پرونده است و سازمان های بین المللی باید به لبنان در این زمینه به ویژه در ایجاد زیرساخت ها کمک کنند.
  نخست وزیر لبنان افزود: راه ها ، بیمارستان ها و بخش های برق و آب لبنان توان و آمادگی استقبال از این حجم گسترده از آوارگان ( بیش از دو میلیون آواره و پناهجوی سوری و فلسطینی) را ندارند و جامعه جهانی باید با پرداخت وام های طویل المدت و یا هبه ها به لبنان کمک کند.
  حریری از صاحبان صنایع ، شرکت ها و تجار لبنانی خواست تا هنگام بکارگیری نیروها ، کارگران و کارکنان در موسسه ها و کارخانه هایشان برای شهروندان لبنانی اولویت قائل شوند تا از نرخ بیکاری در لبنان کاسته شود.
  در این نشست ، ضرورت ایجاد بازار پیشرفته برای تولیدات کشاورزی ، تنظیم روابط بین کشاورزان و تجار از طریق تصویب قانون، کاهش هزینه ها به منظور تشویق گردشگران برای سفر به لبنان و اهمیت ایجاد مرکز نمایشگاه ها و همایش ها در بیروت بررسی شد.
  نخست وزیر لبنان تاکید کرد: امروز در لبنان اعتدال حاکم شده و باید از آن محافظت کرد تا در بین همه طوائف و مذاهب اعتدال گسترش یابد و تندروی از بین برود.
  خاورم *۱۳۲۴** انتشار دهنده: فردین پازوکی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.