• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » اهداف پشت پرده سفر منصور هادی به حضرموت/میدان نبرد سرنوشت مذاکرات صلح یمن را تعیین می‌کند
  کد خبر : 1963283

  اهداف پشت پرده سفر منصور هادی به حضرموت/میدان نبرد سرنوشت مذاکرات صلح یمن را تعیین می‌کند

  اهداف پشت پرده سفر منصور هادی به حضرموت/میدان نبرد سرنوشت مذاکرات صلح یمن را تعیین می‌کندReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating: «هاشم البشنمی»، کارشناس سیاسی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با بیان اینکه اولین سفر عبد ربه منصور هادی به شهر المکلا، مرکز استان نفت خیز حضرموت یمن از زمان آزادی…

  اهداف پشت پرده سفر منصور هادی به حضرموت/میدان نبرد سرنوشت مذاکرات صلح یمن را تعیین می‌کندReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating:

  «هاشم البشنمی»، کارشناس سیاسی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با بیان اینکه اولین سفر عبد ربه منصور هادی به شهر المکلا، مرکز استان نفت خیز حضرموت یمن از زمان آزادی آن از اشغال القاعده بی هدف صورت نگرفته است، گفت: این سفر برای رژیم آل سعود در مقام فرماندهی تجاوز علیه یمن حائز اهمیت بوده است.

  وی یکی از دلایل سفر منصور هادی به المکلا را وحدت بخشی و ساماندهی به صفوف گروه های تروریستی القاعده در این شهر ساحلی واقع در جنوب شرق یمن خواند.

  البشنمی گفت: سفر منصور هادی به المکلا یک دیدار سرنوشت ساز و حیاتی برای رژیم آل سعود در اداره جنگ علیه یمن و قاچاق نفت این منطقه دارد.

  کارشناس یمنی با اشاره به اختلاف دولت فراری منصور هادی با حکومت محلی حضرموت بر سر درآمد نفتی این منطقه گفت: رئیس جمهور مستعفی یمن و  احمد بن دغر، نخست وزیر وی می خواهند عواید نفتی این منطقه به حساب مخصوصی در بانک الاهلی سعودی واریز شود اما مقامات حکومت محلی در استان حضرموت با این قضیه مخالفند و عواید نفتی را حق مردم این استان می دانند و نیروهای اشغالگر اماراتی حاضر در حضرموت هم از دولت محلی در این قضیه حمایت می‌کنند.

  وی با بیان اینکه منصور هادی بخشی از سهم فروش نفتی که در بندر ضبه ذخیره شده بود و در ژوئیه گذشته به فروش رفت، طلب کرده است، افزود: این اختلاف تا جایی پیش رفته که احمد بن بریک، استاندار حضرموت با صدور تصمیمی ماموریت تامین امنیت، مدیریت، استفاده و تولید بخش های نفتی این استان را به کمیته ای نظارتی به ریاست خود واگذار کرده است .

  کارشناس سیاسی یمن گفت: منصور هادی و بن دغر تاکنون عواید صادرات شش میلیون بشکه نفتی که طی ۲ محموله به بازارهای جهانی فروخته شده به جیب زده‌اند در حالی که به وعده خود مبنی بر پرداخت سی میلیون دلار از هر محموله به شرکت پترو مسیله برای راه اندازی تاسیسات نفتی و تامین مالی تاسیس نیروگاه برق حضرموت و همچنین تخصیص ۲۵ میلیون دلار برای بازسازی این استان عمل نکرده اند.

  وی افزود: در عین حال منصور هادی از برکناری استاندار حضرموت که اماراتی ها پشت او هستند عاجز است از همین رو رئیس جمهور فراری یمن به عربستان برای نجات او از بن بستی که قدرت او را تهدید می کند آویزان شده است چون منصور هادی برای ماندن در قدرت نیاز دارد که عواید نفتی به حساب شخصی او و مزدورانش واریز شود.

  کارشناس یمنی گفت: در همین راستا منصور هادی تصمیم غیرقانونی انتقال بانک مرکزی یمن را در سپتامبر گذشته اتخاذ کرد بدون اینکه به دردسر و مکافات صدور چنین تصمیمی که حتی به توقف پرداخت حقوق کارکنان دولت منجر شد اهمیتی بدهد.

  البشنمی گفت: منصور هادی تلاش می کند با رفع اختلاف خود با دولت محلی حضرموت همچنان به قاچاق نفت این منطقه ادامه بدهد.

  وی افزود: همزمان با اعلام کسری بودجه سال ۲۰۱۷ ریاض سردرگمی عربستان و مزدورانش در میدان های نبرد در یمن کاملا روشن است و عربستان به دنبال پیدا کردن راه سیاسی برون رفت از بحران یمن است به گونه ای که ضمن حفظ آبرویش بر جنایت هایش در ریختن خون یمنی ها هم سرپوش بگذارد.

  کارشناس یمنی گفت: عربستان با وجود هزینه سنگینی که برای جلب حمایت کشورهای عربی از تجاوز علیه یمن هزینه کرد اما روند جنگ در یمن بر خلاف انتظار سعودی ها و متحدانشان پیش رفت  و آن را در باتلاق یمن گرفتار کرد

  وی تاکید کرد: هزینه هایی که عربستان برای هزاران نفر از مزدورانش در یمن کرد علاوه بر اینکه ناکامی های نظامی به همراه داشت شکست سیاسی و اقتصادی هم برای عربستان رقم زد.

  میدان نبرد سرنوشت مذاکرات صلح یمن را تعیین می کند

  از سوی دیگر تیسیر الامنی، کارشناس سیاسی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: جنبش انصار الله به دنیا ثابت کرد که جنبشی انقلابی و مورد حمایت ملت است و تصمیم ها و اهدافی ویژه را دنبال می کند که همانا استقلال یمن از زیر سیطره اشغالگران آمریکایی، صهیونیستی و غربی است.

  وی افزود: بنابراین آن گونه که رسانه های معاند برای دنیا به تصویر کشیده اند انصار الله شبه نظامیان مسلحی نیستند که جز زبان سلاح چیزی را نمی فهمند از همین روست که ما شاهدیم ملت یمن با خون خود به دفاع از سرزمین و عقیده خود در برابر اشغالگران برخاسته است.

  الامنی گفت: امروز دنیا به هوشمندی و ذکاوت سیاسی احزاب سیاسی و ملی گرای یمن اعتراف دارد و این رزمندگان یمنی وابسته به این احزاب بودند که دشمن را وادار به مذاکره با سیاستمداران یمنی کردند.

  کارشناس یمنی با بیان اینکه میدان نبرد سرنوشت مذاکرات صلح یمن را تعیین می کند، گفت: این چیزی است که رژیم ال سعود از طریق ارتش، مزدوران سعودی و گروه های تروریستی در میدان نبرد به دست نیاوردند به گونه ای که عربستان نتوانست احزاب سیاسی یمن را در پای میز مذاکره تسلیم خواسته هایش کند.

  وی افزود: اختلافات شدید بین ائتلاف سعودی با مزدورانش نظریه اقلیم های شش گانه که عربستان برای یمن در نظر گرفته بود از بین برد تا جایی که برخی رهبران حزب اخوانی در یمن هم در همین قضیه ترور شدند.

   الامنی گفت: عربستان و متحدانش می خواهند به جنگ یمن چهره درگیری های طائفه ای و داخلی بدهند اما در واقع امر این تجاوزی آمریکایی، غربی، صهیونیستی است که عربستان، امارات و تروریست ها در ابعاد نظامی، سیاسی و اقتصادی آن را به اجرا گذاشتند.

  وی افزود: گواه این امر در میدان سیاست آشکار شد هنگامی که دولت فراری منصور هادی به خودی خود نمی توانست تصمیم های سیاسی و اقتصادی را تخاذ کند و حضور نیروهای نظامی آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و اسرائیلی در قالب نیروهای شرکت امنیتی بلک واتر در یمن هم همدستی بیگانگان با منصور هادی علیه ملت یمن را ثابت کرد.

  کارشناس یمنی گفت: تصمیم انتقال بانک مرکزی یمن از صنعا به عدن نیز در راستای تحریم زمینی، هوایی و دریایی ظالمانه علیه یمن به سفارش آمریکا، غرب و سعودی ها بود تا مردم یمن را در فقر و گرسنگی و محرومیت نگاه داشته و با هم در شکستن اراده شان آنها را تسلیم کنند.

  الامنی گفت: اما چیزی که در محاسبات دشمن مجهول بود این است که یکی از اهداف انقلاب ۲۱ سپتامبر یمنی ها حفاظت از ثروت و دارایی کشورشان از چپاول بیگانگان بود.

  وی افزود: از مهم ترین شاخص های شکست ائتلاف سعودی در جنگ یمن حمایت مردمی از نیروهای انقلابی بود به گونه ای که دشمن نتوانست همبستگی بین ملت و احزاب انقلابی را از بین ببرد به گونه ای که همین مردم با پول و سلاح و فرزندانشان به کمک انقلاب شتافتند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.