• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصاد داخلی » عملکرد بانک‌ها ضعیف است/ تهیه لایحه برای اصلاح نظام بانکی
  کد خبر : 1963227

  عملکرد بانک‌ها ضعیف است/ تهیه لایحه برای اصلاح نظام بانکی

  عملکرد بانک‌ها ضعیف است/ تهیه لایحه برای اصلاح نظام بانکیReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم شبستر در مجلس، معصومه آقاپور علیشاهی، درباره عملکرد سیستم بانکی اظهار داشت: مقولاتی همچون هراس بانکی، هجوم سپرده گذاران، ورشکستگی، موسسات…

  عملکرد بانک‌ها ضعیف است/ تهیه لایحه برای اصلاح نظام بانکیReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم شبستر در مجلس، معصومه آقاپور علیشاهی، درباره عملکرد سیستم بانکی اظهار داشت: مقولاتی همچون هراس بانکی، هجوم سپرده گذاران، ورشکستگی، موسسات پولی غیرمجاز، زیان، سود موهوم و غیره به کرات مطرح شده است.

  نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نقطه نظرات مردم و نمایندگان مجلس در خصوص عملکرد بانک‌ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: وضعیت فعلی بانک‌ها نتیجه فقدان نظارت کارآمد در گذشته است.

  وی افزود: اصلاح وضعیت عملکرد بانک‌ها به‌طور مثال تنها به عهده مجلس، بانک مرکزی یا دولت نیست؛ بلکه باید مجموعه‌ای از عوامل در کنار یکدیگر هماهنگ شوند.

  آقاپور علیشاهی افزود: قوانین ذی‌ربط بانکی دارای قدمت سنی قابل توجهی بوده و متناسب با تحولات اقتصادی مورد بازنگری قرار گرفته نشده است.

  وی با اشاره به بررسی طرح قانون بانکداری جمهوری اسلامی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نیز به اصلاح نظام بانکی توجه کرده و در حال تهیه لایحه است.

  آقاپور علیشاهی با تاکید برلزوم توجه به زیرساخت‌ها برای اصلاح نظام بانکی گفت: انتظارات سیاسی و اجتماعی بار سنگینی بر دوش بانک‌ها گذاشته که چندان با طبع وکالتی فعالیت آن‌ها سازگار نیست.

  وی افزود: رقابت ناسالم در زمینه جذب سپرده و پرداخت سود بالاتر از نرخ بازدهی اقتصاد و نیز سنتی بودن روش‌های مدیریت و ارائه خدمات و در نهایت شفافیت گریزی مدیران، مجموعا باعث وضعیت فعلی سیستم بانکی شده است.

  آقاپور علیشاهی درباره حقوق سهامداران بانک‌ها و سپرده‌گذاران گفت: جایگاه هریک در قوانین و مقررات مشخص شده و اینگونه نیست که گفته شود یکی بر دیگری ارجح است. وظیفه پاسخگویی مدیریت بانک‌ها در قبال هر یک از ذینفعان مذکور متفاوت است.

  وی افزود: بانک وکیل سپرده‌گذاران بوده و باید در این چارچوب عمل کند ضمن اینکه وظیفه ذاتی بانک مرکزی صیانت از حقوق سپرده‌گذاران بوده و اصلاحات اخیر آن نیز در همین چارچوب صورت پذیرفته است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: سهامداران در چارچوب قوانین ذیربط دارای حقوق شناخته شده هستند که باید به آن توجه شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.