• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » امضای دو تفاهم نامه همکاری در دیدار پایانی استاندار مازندران و سروزیر استان شرقی سریلانکا
  کد خبر : 1963170

  امضای دو تفاهم نامه همکاری در دیدار پایانی استاندار مازندران و سروزیر استان شرقی سریلانکا

  امضای دو تفاهم نامه همکاری در دیدار پایانی استاندار مازندران و سروزیر استان شرقی سریلانکاReviewed by on Dec 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، بندهای مهم تفاهم نامه همکاری های اقتصادی- تجاری به شرح زیر است:  (بند ۱) طرف ها بر ضرورت توسعه…

  امضای دو تفاهم نامه همکاری در دیدار پایانی استاندار مازندران و سروزیر استان شرقی سریلانکاReviewed by on Dec 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، بندهای مهم تفاهم نامه همکاری های اقتصادی- تجاری به شرح زیر است:

   (بند ۱)

  طرف ها بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط دو جانبه موجود و گسترش فرهنگ گردشگری، تبادل و برگزاری تورهای آشناسازی در حوزه گردشگری، مشارکت در پروژه های سرمایه گذاری در تأسیسات گردشگری و همچنین برگزاری نمایشگاه صنایع دستی استان مازندران در استان شرقی سری لانکا و متقابل را تأکید نمودند و این موضوع را مورد پیگیری قرار خواهند داد.

  (بند ۲)

  طرف ها بر گسترش همکاری ها  و تبادل اطلاعات و تکنولوژی در زمینه های مختلف کشاورزی از جمله دام و طیور، شیلات و چای و همچنین صنایع روستایی و هنرهای دستی تأکید نمودند.

  (بند ۳)

  استان مازندران آمادگی خود را جهت تأمین و صادرات انواع محصولات باغی، مواد پروتئینی، فرآورده های لبنی و گیاهان دارویی به استان شرقی سری لانکا با روش های مختلف حمل و نقل (فوب یا اف سی ای) اعلام می دارد.

  (بند ۴)

  استان مازندران آمادگی دارد در عرصه تحقیقات، تبادل تجربیات و رفع نیازهای تکنولوژی و سرمایه گذاری در بحث های کشاورزی با استان شرقی سری لانکا همکاری نماید.

  (بند ۵)

  با توجه به اینکه استان مازندران در صنعت غذایی یکی از قطب های مهم در جمهوری اسلامی ایران می باشد آمادگی خود را جهت تأمین نیازهای غذایی استان شرقی سری لانکا اعلام می دارد.

  (بند ۶)

  طرف ها آمادگی خود را برای انتقال تجربیات و همکاری مشترک در کشت فراسرزمینی اعلام نمودند.

  (بند ۷)

  طرف ها آمادگی خود را در خصوص توسعه همکاری های تجاری و بندری، تبادل استاد و دانشجو و همکاری در زمینه صنایع تبدیلی اعلام نمودند.

  (بند ۸)

  طرف ها در خصوص تبادل دانش فنی و سرمایه گذاری در صنعت نساجی و پوشاک اهتمام ورزند.

  (بند ۹)

   طرف ها آمادگی خود را جهت تبادل دانش فنی در حوزه های ساخت جاده ها، پل ها، منابع آب، مجتمع های ساختمانی، ساخت ریل و خطوط آهن و همچنین ساخت و تولید قایق (کشتی های کوچک) اعلام می دارد.

   (بند ۱۰)

  طرف ها تصمیم گرفتند نسبت به تعیین پروژه های اولویت دار سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری، کشاورزی، صنعتی بویژه نساجی، زیر بنایی و حمل و نقل به منظور مشارکت در پروژه های دو جانبه اقدام لازم را معمول دارند.

  (بند ۱۱)

  طرف ها اقدامات لازم را اتخاذ خواهند نمود تا صدور روادید و مجوز کاری برای تجار و بازرگانان خود را از طریق مراجع قانونی تسهیل نمایند.

  در این دیدار همچنین یک یاداشت تفاهم بین حیدرپور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و سروزیر استان شرقی سریلانکا در چهار بند به امضا رسید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.