• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » فساد در کشور توجیه پذیر شده است/ فرار مدیران فاسد با سیاسی‌کاری
  کد خبر : 1963087

  فساد در کشور توجیه پذیر شده است/ فرار مدیران فاسد با سیاسی‌کاری

  فساد در کشور توجیه پذیر شده است/ فرار مدیران فاسد با سیاسی‌کاریReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating: محمد حسین برخوردار در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ضرورت بازنگری در شیوه های مبارزه با فساد اظهار داشت: مقوله فساد اقتصادی و مقابله با آن در اقتصاد کشور، هرچند طولانی و دامنه دار…

  فساد در کشور توجیه پذیر شده است/ فرار مدیران فاسد با سیاسی‌کاریReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating:

  محمد حسین برخوردار در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ضرورت بازنگری در شیوه های مبارزه با فساد اظهار داشت: مقوله فساد اقتصادی و مقابله با آن در اقتصاد کشور، هرچند طولانی و دامنه دار شده اما متاسفانه باید اعتراف کنیم علی رغم عزم مسئولان ارشد نظام برای برخورد با آن و دستورات قاطع در این خصوص، مبارزه با فساد چندان موثر و کارآمد نبوده است.

  وی ادامه داد: نباید کشف چند فساد بزرگ اقتصادی را گواه بر موفقیت در پیش برد اهداف فساد ستیزی دانست. بلکه فساد ستیزی، یک حرکت پیش آگهی دهنده و پیشگیرانه است که موجب می شود انگیزه های فساد کاهش پیدا کند.

  وی افزود: متاسفانه ناکارآمدی رویه های محدودسازی فساد اداری و اقتصادی تا آنجا پیشرفته است که چندی پیش شاهد رونمایی از فساد علمی ناشی از نهضت ترجمه و سرقت مقالات در میان اعضای هیات علمی دانشگاه ها بودیم.

  برخوردار اضافه کرد: یکی از معضلات جدی در مواجهه با فساد، پتانسیل توجیه پذیر شدن فساد است. بسیاری از مدیران در مواجهه اولیه با مظاهر فساد، رویکرد فساد ستیزی خود را می توانند حفظ کنند و در مقابل آن ایستادگی کنند ولی واقعیت این است که فساد، شدیدا توجیه پذیر است وساز و کار عرضه وتقاضای فساد در مدت زمان کوتاهی شکل و رنگ فساد را تغییر داده و آن را در قامت یک فعالیت قانونی عرضه می دارد و به این صورت موجبات مماشات و همراهی با مفسدان را فراهم می سازد.

  به گفته برخوردار، وقتی عرضه کننده و متقاضی فساد با تعامل با یکدیگر به این نتیجه برسند که تراکنشی که میان آنها صورت می گیرد، می تواند در پوشش یک فعالیت اقتصادی قانونی انجام شود، راه برای فراگیر شدن فساد هموار می شود ومتاسفانه جامعه ما به این نقطه از فساد رسیده است.

  وی ادامه داد: یکی از مهمترین دست اندازها در مقابل برنامه های فساد ستیزی آن است که اهل فساد، مبارزه با آن را یک برنامه سیاسی و جناحی تداعی کنند و به این صورت سعی در بازپس گیری امتیازهای از دست داده دارند.

  برخوردار اضافه کرد: وقتی به فساد در یک سازمان رسیدگی می شود، مدیران آن جا، این موضوع را به جناح رقیب سیاسی نسبت می دهند و به این صورت با نسبت دادن انگیزه های جناحی، سعی در مدیریت کردن قدرت، اثرگذاری مبارزه دارند. این در شرایطی است که یک اجماع جمعی باید در کشور شکل بگیرد که مبارزه با فساد اقتصادی را هیچ کس نتواند سیاسی جلوه دهد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.