• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , ورزشی » مهدوی در مهلت قانونی ثبت نام نکرد/ قانون برای هیچکسی استثناء نیست
  کد خبر : 1963078

  مهدوی در مهلت قانونی ثبت نام نکرد/ قانون برای هیچکسی استثناء نیست

  مهدوی در مهلت قانونی ثبت نام نکرد/ قانون برای هیچکسی استثناء نیستReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، طبق اعلام رسمی زمان ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون هندبال از ۲۳ آذر تا ۷ دی ماه بود و این زمان عصر روز سه شنبه به پایان رسید. در…

  مهدوی در مهلت قانونی ثبت نام نکرد/ قانون برای هیچکسی استثناء نیستReviewed by Aryan♥ on Dec 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، طبق اعلام رسمی زمان ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون هندبال از ۲۳ آذر تا ۷ دی ماه بود و این زمان عصر روز سه شنبه به پایان رسید. در پایان مهلت قانونی نیز ۱۶ نفر از جمله نفراتی که قبلا سابقه مدیریت عاملی باشگاه های ورزشی یا رئیس فدراسیونی هندبال را داشند برای حضور در این انتخابات ثبت نام کردند.

  اسامی ثبت شدگان به این شرح بود :

  حمید آقا علی نژاد، علیرضا پاکدل، مرتضی حسن پور، هادی خلیلی، کاظم دل قندی، علیرضا رحیمی، احمد سعادت مند، کیوان صادقی، حمیدرضا عباسی مقدم، ولی فرنام، ناصر قاسمی، حمید مدنی، شهداد مرتجی، خسرو نصیری، میترا نوری و محمد ناصر نجف پور

  اما ساعتی پس از اعلام اسامی مهدوی رئیس مستعفی فدراسیون هندبال مدعی شد که برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده و تنها نیازمند دریافت یک مجوز است. این در حالی است که دبیر مجمع انتخاباتی هندبال به صراحت اعلام کرده است که مهدوی مدارک کافی دال بر ثبت نام قطعی ارائه نکرده اند.

  مصاحبه منتشر شده خبرگزاری مهر با سید ابوالحسن مهدوی در تاریخ چهارشنبه هشتم دی ماه به شماره ۳۸۶۲۳۳۵ منجر به این شد تا دبیر مجمع انتخابات فدراسیون هندبال در مصاحبه ای با خبرگزاری مهر ضمن ایراد جوابیه ای به رئیس اسبق فدراسیون توضیحاتی را در خصوص روند برگزاری انتخابات و ثبت نام از کاندیداها و همچنین رویکرد وزارت ورزش نسبت به این موضوع داشته باشند. 

  مهدی حیدری دبیر مجمع انتخابات فدراسیون هندبال در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مهدوی در این گفتگو اعلام کرده که در انتخابات ثبت نام کرده است ، گفت: ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون هندبال طی ۱۰ روز کاری انجام گرفت طی این روزها ۱۶ نفر ثبت نام رسمی کردند. افراد مذکور همگی تمامی فرم های مربوطه به دقت پر کردند و تمامی مدارک درخواستی را تحویل دبیرخانه مجمع دادند و از دبیر مجمع رسید دریافت کردند.

  وی افزود: اما درخصوص آقای مهدوی روز آخر ثبت نام در محل فدراسیون حضور پیدا کردند. فرم ها را تحویل ایشان دادیم ولی ایشان به صورت ناقص فرم ها را امضا کردند و هیچگونه مدرکی هم به دبیرخانه مجمع ارائه نکردند. هیچ گونه از مراحل ثبت نام انجام نشد و به ایشان هم اعلام کردم که مراحل ثبت نام شما انجام نشده و شما باید تمامی مدارک را مثل سایر کاندیداها تا پایان وقت اداری سه شنبه هفتم دی ماه به دبیرخانه مجمع تحویل بدهید و ثبت نام شما هنوز قطعی نشده است و ایشان هم رسیدی دال بر اینکه ثبت نام کرده اند از دبیرخانه مجمع دریافت نکردند. 

  مهدوی در بخشی از گفتگوی خود با مهر عنوان کرده بود : « طبق مقررات کسی که از سمتش در فدراسیون استعفا داده، برای ثبت نام باید مجوز بالاترین مقام در پرونده را داشته باشد و با موافقت وزیر ورزش باید این مجوز را در پرونده قرار دهند. برای ثبت نام مدارک نمی خواست چون رئیس فدراسیون قبلی بودم. براساس آیین نامه، انتخابات قبلی تائید شده بودم و نیازی به ارائه مدارک نداشتم . »

  حیدری توضیحاتی در خصوص این بخش از مصاحبه رئیس مستعفی فدراسیون هندبال ارائه کرد. وی گفت:  این مسئله در هیچ جای قانون برگزاری مجامع فدراسیون های ورزشی قید نشده است که روسای مستعفی احتیاجی به ارائه مدارک ندارند. مراحل ثبت نام در هر شرایطی باید کاملا طی شود. در ابلاغ صادر شده برای بنده به صراحت اعلام شده که ثبت نام باید در مهلت قانونی اعلام برگزار شده و براساس ضوابط و قوانین انجام پذیرد و هیچگونه استثنایی برای مهدوی قائل نشده و ایشان هم باید مثل بقیه آمده و تمامی مراحل را طی کنند. لذا قانون برای همه یکسان اعمال شد. 

  دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال خاطر نشان کرد: در ثبت نام مجمع انتخاباتی هندبال دو نفر از روسای قبلی آمدند، اگر آقای مهدوی می گوید روسای قبلی لازم نبوده مدارک ارائه کنند پس آن دو طرف دیگر هم نباید مدارک ارائه می دادند اما این طور نبوده است. آن دو نفر دیگر هم تمام مدارک خود را از جمله مدارک مربوط به بازنشسته بودندشان وگواهی های لازم را در مهلت قانونی ارائه دادند. تمامی ۱۶ نفر از ثبت نام شدگان از پیشکسوتان، اساتید و مدیران جامعه ورزش و هندبال هستند. کلیه مدارک را حسب ضوابط  ارائه و رسید را از دبیرخانه مجمع دریافت کرده اند ولی ایشان در مهلت قانونی هیچ کدام را ارائه نکردند. 

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه نصیری و رحیمی از ثبت نام شدگان و روسای قبلی فدراسیون هندبال هر دو بازنشسته هستند و آیا مدرک یا مجوزی برای حضور در انتخابات ارائه دادند هم گفت: خسرو نصیری گواهی عضو هیات علمی و ایثارگری را ارائه داد و علیرضا رحیمی مستندات گواهی مربوط به ایثارگری را آوردند. هیچ دشمنی و خصومت شخصی با آقای مهدوی نبوده است اگر می آمدند و ثبت نام می کردند و مدارک را ارائه می کردند ما در خدمت ایشان بودیم و الان به جای ۱۶ نفر می گفتیم ۱۷ نفر . چندین نمونه رئیس فدراسیون در همین مجمع هندبال ارائه کردم که تمام مراحل ثبت نام را طی کردند، ولی ایشان ثبت نام نکردند. ایشان با این کار به حقوق دیگر نفرات کاندیدا تجاوز کردند. ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون هندبال در پایان روز قانونی صورتجلسه شده و به دفتر معاونت ورزش قهرمانی داده ایم. آقای سجادی هم در این مدت تلاش کرده اند تا همه مجامع را سلامت برگزار کنند. 

  حیدری در خصوص بخشی از  مطالب عنوان شده از سوی مهدوی رئیس اسبق فدراسیون هندبال پیرامون اینکه «براساس نامه ۳۰ هیات هندبال در سراسر کشور عصر روز گذشته با حضور در فدراسیون ثبت نام کردم. » به سه مسئله اشاره کرد: 

  ۱- ایشان به هیچ وجه در مهلت قانونی ثبت نام نکردند.

  ۲- باید مجوز برای روسای مستعفی را از قبل تهیه می نمودند و در ده روز مهلت اعلام شده ارائه می کردند. 

  ۳- علاوه برمدرک قبلی باید مجوز بکارگیری نیروهای بازنشسته را هم تهیه می کردند. 

  « آن فردی که اسامی را اعلام کرده خلاف کرده است. نباید اسامی کاندیداها را عنوان می کردند. قطعا با وی برخورد می شود، زیرا تا زمانی که حراست اسامی را تائید نکرده، نباید آنرا اعلام کنند. این امکان وجود دارد برای فردی چون من حراست صلاحیتم را تائید نکند. این مسئله با آبروی افراد سر و کار دارد.» 

  وی بیان کرد: ایشان در بخشی از گفتگوی خود عنوان کرده اند که دبیر مجمع نباید اسامی را اعلام می کرد و تخلف کرده است. ثبت نام محرمانه نبوده است و اعلام اسامی تخلفی محسوب نمی شود؛ در هیچ جای قانون مجامع هم آورده نشده است و حتی ثبت نام های بالاتر مانند انتخابات ریاست جمهوری هم رسانه ها حضور دارند مصاحبه می کنند و  همه چیز شفاف است و در آخر هم ستاد انتخابات اسامی را اعلام می کند. 

  حیدری ادامه داد: ایشان به حفظ آبروی کاندیداها اشاره کرده اند؛ بنده ضمن حفظ تمامی احترامی که برای آقای مهدوی به عنوان پیشکسوت قائل هستم، ایشان به جای نگرانی حفظ آبروی کاندیدها خود به حقوق شهروندی و شخصیت سایر کاندیداها که برای قوانین وزارت ورزش و جوانان و مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال ارزش قائل شده و در مهلت قانونی اعلام شده با ارائه کلیه مدارک  ثبت نام کرده اند، احترام بگذارند. 

  وی با بیان اینکه مهدوی بنده را تهدید به برخورد کرده اند، هم تاکید کرد:  برای ایشان بسیار احترام قائلم و ایشان از پیشکسوتان و خوشنامان عرصه ورزش هستند. به اطلاع جامعه هندبال برسانم، کلیه مراحل ثبت نام و اطلاع رسانی کاملا شفاف و براساس قوانین ابلاغی و حسب وظایف محوله انجام شده است. این اطلاع رسانی در مورد سایر مجامع نیز انجام شده است. بنده به عنوان دبیر برگزاری مجامع مختلفی حضور داشته ام به طور مثال مجمع ووشو دکتر علی نژاد رئیس فدراسیون شخصا حضور داشتند وثبت نام کردند. رئیس فدراسیون گلف، در وزنه برداری رضا زاده همراه کوروش باقری برای ثبت نام آمد و رئیس فدراسیون وقت بودند. علی مرادی که دبیر کل آسیا بودند، عبدی افتخاری برای موتورسواری و اسکی آمدند ، قانون برای هیچ کسی استثنا قائل نشده است و اینها همه مجامعی بوده است که بنده مسئول آن بودم. 

  « اگر اعلام اسامی قبلا روال بوده، اشتباه است. چنانچه نامها به حراست برود و مورد تایید قرار گرفت باید اسامی نهایی اعلام شود. مگر الان شما نام کاندیداها برای مجمع کاراته را می دانید؟ روال صحیح و عقلانی این است تا به این شکل آبروریزی نشود.» 

  دبیر مجمع انتخابات فدراسیون هندبال با اشاره به اینکه مهدوی در بخشی گفته مگر کسی اسامی کاندیداها کاراته را می دانند، تصریح کرد: دبیر مجمع انتخابات فدراسیون کاراته من هستم، در این فدراسیون ثبت نام انجام شد و از طریق سایت فدراسیون اسامی ۲۷ نفر ثبت نام شده اعلام گردید. مقامات مافوق من که به من دستور دادند در جریان موضوعات بودند. هرجا شفاف سازی صورت گیرد جلوی تخلف گرفته می شود. کار ما قانونی انجام شده و ۱۶ نفر کاندیداد برای فدراسیون هندبال آمدند،ثبت نام کردند و اعلام شد. شفاف سازی برای جلوگیری از تخلف است. 

  وی تاکید کرد: دکتر سلطانی فر مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و دکتر سجادی معاونت ورزش قهرمانی حرفه ای تاکید بر برگزاری انتخابات سالم و به دور از حاشیه برای فدراسیون های ورزشی براساس قوانین و مقررات را دارند. حسب این تاکیدات براساس دستور مدیران مافوق تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات سالم و ایجاد محیط رقابتی به صورت کاملا یکسان برای تمامی کاندیداها را دارم. 

  وی ادامه داد : برای آقای مهدوی پیشکسوت ورزشی که سابقه خوبی در مدیریت ورزش کرمان و باشگاه مس سرچشمه داشتند احترام زیادی قائلم و امیدوارم ایشان به زودی سلامتی کامل خود را به دست بیاورند و تندرست باشند. 

  وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که به طور معمول در مابقی فدراسیون ها روال اطلاع رسانی از اسامی کاندیداها به چه شکل است، گفت: از طرف دفتر مجمع امور فدراسیون ها رویه را عرض می کنم. اسامی که مجاز به شرکت در مجمع هستند اعلام می شود برای همه این نفرات دعوت نامه می فرستیم ، حتی تمامی اعضا مجمع استانها، نماینده مربیان، داوران، ورزشکاران، نماینده وزارت خانه کار و دانشگاه و نیروهای مسلح و باشگاه ها و … نامه ای با اعلام اسامی تمامی کاندیداها می فرستیم؛ این نامه محرمانه نیست و همین نامه در اختیار روابط عمومی هم برای اطلاع رسانی قرار می گیرد.  اعضا مجمع باید کاندیداها را بشناسند و با آگاهی بیایند. اگر مشکلی نباشد ۱۰ روز قبل تر از تاریخ مجمع اسامی اعلام می شود. دبیر مجمع هم با روابط عمومی سر کار دارد نه مستقیم با رسانه. در این مدت در هندبال هم روابط عمومی فدراسیون تغییر کرد و اگر این طور نبود این اطلاع رسانی از طریق روابط عمومی صورت می گرفت . وقتی شفاف اطلاع رسانی شود،  مشکلی پیش نمی آید هم رسانه هم کاندیداها و هم اعضا مجمع در جریان هستند می توانند بروند مطالعه کنند و به نفر اصلح تر رای بدهند. 

  وی تاکید کرد: در مجامعی که در این دو سال به ریاست دکتر سجادی برگزار شد و این دو مجمع آخر که خود وزیر هم بودند. همه مسائل شفاف و به دور از هیچ گونه جانبداری و تلاش شد انتخابات سالمی برگزار شود و در این مسیر هم موفق حرکت کردیم. 

  حیدری در پاسخ به این سوال که آیا اعلام اسامی ثبت نام شدگان یا نفراتی که در نهایت برای حضور در انتخابات تائید می شوند قبل از شروع مجمع و همین طور اعلام اسامی نمایندگان ورزشکاران و مربیان و .. پیش از برگزاری مجمع قانونی است، گفت: در هیچ قانون نیامده است که اسامی بیان نشود. اعلام اسامی قبل از شروع مجمع هیچ منعی ندارد چون تمامی اعضا در جریان اسامی نهایی هستند و نامه محرمانه نیست. ما حتی اسامی ورزشکاران را روی سایت می زنیم که کاندیداها بروند با آنها لابی کنند که رای بیاورند. این مسئله هیچ منعی ندارد. کاندیداها حق دارند بدانند چه کسانی قرار است در مجمع بیایند و رای بدهند. ما در انتخابات فدراسیون هندبال هم در نهایت پیش از شروع مجمع تمامی این اطلاعات به نفرات نهایی شده می دهیم  و یا اطلاعات را روی سایت می گذاریم تا همه مطلع شوند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.