• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا به کشتار غیرنظامیان درعراق اعتراف کرد
  کد خبر : 1962875

  آمریکا به کشتار غیرنظامیان درعراق اعتراف کرد

  آمریکا به کشتار غیرنظامیان درعراق اعتراف کردReviewed by on Dec 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه خبرگزاری فرانسه، سنتکام یا مرکز فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه اعلام کرد که هواپیماهای ائتلاف آمریکا یک خودروی حامل تروریست های داعش را در منطقه ای از موصل هدف قرار داد که بعدها متوجه شد…

  آمریکا به کشتار غیرنظامیان درعراق اعتراف کردReviewed by on Dec 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه خبرگزاری فرانسه، سنتکام یا مرکز فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه اعلام کرد که هواپیماهای ائتلاف آمریکا یک خودروی حامل تروریست های داعش را در منطقه ای از موصل هدف قرار داد که بعدها متوجه شد این منطقه پارکینگ یک مجتمع بیمارستانی بوده و به کشته شدن غیرنظامیان منجر شده است.
  عملیات آزادسازی موصل در ۱۷ اکتبر (۲۶ مهرماه) با پیام حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شد. این عملیات که ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا نیز از آن پشتیبانی می کند، اکنون وارد دومین مرحله شده است. موصل بیش از ۲ سال است که در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.
  سنتکام وعده داده است که حادثه کشتار غیرنظامیان موصلی را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد و یافته های تحقیقات خود را به صورت شفاف منتشر می کند.
  ائتلاف آمریکا مدعی است که بمباران مواضع داعش با دقت تمام با هدف جلوگیری از تلفات غیرنظامی صورت می گیرد. با این حال، ائتلاف مذکور تاکنون به دست کم ۱۷۳ مورد کشتار غیرنظامیان در حمله های هوایی به عراق و سوریه اعتراف کرده است؛ رقمی که ناظران مستقل معتقدند که بسیار کمتر از آمار واقعی تلفات غیرنظامی حمله های آمریکا است.
  گروه غیردولتی ‘ایروارز’ مستقر در لندن برآورد کرده است که حمله های ائتلاف به اصطلاح ضد داعش تاکنون بیش از ۲ هزار غیرنظامی را به کام مرگ کشیده است.
  ائتلاف آمریکا علاوه بر کشتار غیرنظامیان، بارها مواضع نیروهای عراقی را در عملیات مبارزه با داعش هدف قرار داده است. واشنگتن از این موارد تحت عنوان ‘اشتباه’ یاد کرده است.
  خاورم**۹۱۵۶**۲۰۴۱**مترجم: مهدخت پازوکی**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.