• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » پژوهشگر ادبی:رسانه‌ها برای شناسایی ایثارگران اجتماعی تلاش کنند
  کد خبر : 1962864

  پژوهشگر ادبی:رسانه‌ها برای شناسایی ایثارگران اجتماعی تلاش کنند

  پژوهشگر ادبی:رسانه‌ها برای شناسایی ایثارگران اجتماعی تلاش کنندReviewed by on Dec 30Rating: جواد محقق در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا،افزود: تبلیغات، معرفی برگزیدگان آثار و اجرای مراسم جایزه ایثار و رسانه موجب شناخت بیشتر ایثارگران در جامعه شده و بطور یقین به رشد و توسعه فرهنگ فداکاری و ایثار کمک خواهد کرد.محقق بالاترین…

  پژوهشگر ادبی:رسانه‌ها برای شناسایی ایثارگران اجتماعی تلاش کنندReviewed by on Dec 30Rating:

  جواد محقق در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا،افزود: تبلیغات، معرفی برگزیدگان آثار و اجرای مراسم جایزه ایثار و رسانه موجب شناخت بیشتر ایثارگران در جامعه شده و بطور یقین به رشد و توسعه فرهنگ فداکاری و ایثار کمک خواهد کرد.
  محقق بالاترین نوع ایثارگری در دوران دفاع مقدس را از جان گذشتن خواند و اظهار داشت: در زمان جنگ افراد بسیای جان خود را برای دفاع از میهن فدا کردند، اما با گذشت بیش از دو دهه از آن دوره، جامعه نیازمند ایثارگری‌ و فداکاری‌ در ابعاد گوناگون است تا مردم فراموش نکند که ایثار و نوعدوستی فقط به دوران جنگ و شهادت اختصاص ندارد.
  وی اضافه کرد: همان طور که در سه دهه قبل می‌توانستیم ایثارگران را در جبهه‌های جنگ ببینیم، امروزه نوعدوستان و دگرخواهان بسیاری در عرصه‌های مختلف اجتماعی و در اقشار گوناگون حضور دارند که ما باید نقش و حضور آن‌ها را در جامعه پر رنگ کنیم تا مردم از رفتار آن‌ها برای خود الگو سازی کنند.
  این پژوهشگر ادبی، کشف فداکاری در جامعه را وظیفه اصلی رسانه‌ها دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها با شناسایی ایثارگری باید خبر آن را در بین مردم نشر دهند تا مردم به سمت و سوی نیکوکاری و مهرورزی گام بردارند.
  به گفته وی بسیاری از کسانیکه نیکوکاری می‌کنند، رفتار آنها در جامعه پنهان می‌ماند و به همین دلیل مردم آشنایی چندانی با اتفاقات دگرخواهانه اطراف خود پیدا نمی‌کنند.
  این پژوهشگر اضافه کرد: شاید ایثارگران تمایل نداشته باشند نامی ازآن‌ها برده شود، اما رسانه‌ها وظیفه دارند که با جلوه دادن به مصادیق نیکوکاری در جهت ترویج فرهنگ نوعدوستی و ایثارگری گام بردارند.
  محقق ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آتی مردم با همیاری و همگامی خود در شناسایی نیکوکاران تلاش کرده و به آحاد جامعه این پیام را انتقال بدهند که ایثار فقط به بخشی از تاریخ این جامعه اختصاص ندارد و در همه دوره‌ها باید این فرهنگ زنده و پویا بماند. ایثار گاهی به مال اختصاص پیدا می‌کند و گاهی به فداکاری در جان یا اهدای اعضای بدن و گاهی در احترام به حقوق دیگران و… خلاصه می‌شود که نیازمند است مردم با تمامی این ابعاد آشنا شوند.
  نخستین جایزه ایثار و رسانه با شعار ایثار آگاهانه، رسانه ارزش آفرین و جامعه رشد یافته بهمن ماه امسال در تالار وحدت با معرفی و تجلیل از برگزیدگان برگزار خواهد شد.
  فراهنگ ** ۱۳۵۵ ** ۱۷۰۱
  خبرنگار: علی اکبر قزوینیان* انتشار دهنده: حمید قدیمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.