• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » لطفا جامعه را به حال خود رها کنید! * مهران صولتی
  کد خبر : 1962852

  لطفا جامعه را به حال خود رها کنید! * مهران صولتی

  لطفا جامعه را به حال خود رها کنید! * مهران صولتیReviewed by on Dec 30Rating: دردناک تر آنکه نه تنها درکی عمیق از این بحران در میان تصمیم سازان وجود ندارد بلکه جامعه هم دچار نوعی کرختی بلکه فلجی اجتماعی شده که توان جنبیدن و جستجوی راهی برای برون رفت از وضعیت ناگوار موجود را…

  لطفا جامعه را به حال خود رها کنید! * مهران صولتیReviewed by on Dec 30Rating:

  دردناک تر آنکه نه تنها درکی عمیق از این بحران در میان تصمیم سازان وجود ندارد بلکه جامعه هم دچار نوعی کرختی بلکه فلجی اجتماعی شده که توان جنبیدن و جستجوی راهی برای برون رفت از وضعیت ناگوار موجود را از او سلب کرده است .
  رویه موجود در کشور هم تاکنون بدین صورت بوده که تا بحران های داخلی به اعتراضات خیابانی ، و خارجی به تهدیدات فرامرزی نینجامد ، آن چنان که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد .
  به رغم تاثیر قابل توجه نظم سیاسی موجود در جهت گیری تحولات اجتماعی / اقتصادی جامعه ، به دلیل افول اعتبار اجتماعی شخصیت های سیاسی ، امکان تاثیر گذاری اخلاقی از بالا بر جامعه از دست رفته است ( اخلاق بخشنامه ای موجب تشدید بحران شده است ).
  در چنین فضایی روشن است که چرا با حاکمیت قانون در کشور مواجه نیستیم ؟! بحران اخلاقی و بی اعتمادی فزاینده در همه سطوح موجب تقویت این تصور نزد همگان شده است که صاحبان قدرت از قانون برای بزک کردن اقدامات سودجویانه خود بهره می برند (رعایت قانون برای طبقات پایین است! ).
  بنابراین نمی توان امید داشت که نظم سیاسی بتواند نقشی ایجابی در کاهش ابعاد بحران اخلاقی جامعه ایفا کند . در روزگار مستهلک شدن دین به عنوان مهم ترین ذخیره اخلاقی جامعه و بی اعتباری نهادهایی که باید در هنگامه بروز اختلافات داخلی بی طرف بمانند ، اگر بتوان حکومت را راضی کرد که نخست این بحران را به صورت علنی به رسمیت بشناسد و سپس کنترل خود بر جامعه از طریق تحمیل استانداردهای اخلاقی را کاهش دهد، قطعا گام مهمی برداشته شده است.
  فقط پس از آن است که می توان امید داشت جامعه در یک سیر طبیعی و آرام به ترمیم زخم های اخلاقی ناشی از این بحران بپردازد . هرچند که بسیاری از ما همچنان برای نپذیرفتن مسئولیت ، از فرصت آزادی و انتخاب گری می گریزیم ( اریک فروم )، ولی باید یک بار برای همیشه تکلیف خود را با دخالت های سیاسی در عرصه اخلاق روشن نماییم.
  اینکه با صراحت از سیاست مداران بخواهیم که ؛ لطفا جامعه را به حال خود رها کنید …
  *جامعه شناس
  ۱۷۴۴ **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.