• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سعودی ها از بیم درگیری‌های داخلی جنگ یمن را متوقف نمی‌کنند
  کد خبر : 1962828

  سعودی ها از بیم درگیری‌های داخلی جنگ یمن را متوقف نمی‌کنند

  سعودی ها از بیم درگیری‌های داخلی جنگ یمن را متوقف نمی‌کنندReviewed by on Dec 30Rating: "حمید رزق" کارشناس مسائل سیاسی یمن در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین وضعیت جنگ یمن و راهکارهای سیاسی برای پایان دادن به آن پرداخت و گفت: هیچ افق روشنی برای رسیدن به راه حل…

  سعودی ها از بیم درگیری‌های داخلی جنگ یمن را متوقف نمی‌کنندReviewed by on Dec 30Rating:

  "حمید رزق" کارشناس مسائل سیاسی یمن در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین وضعیت جنگ یمن و راهکارهای سیاسی برای پایان دادن به آن پرداخت و گفت: هیچ افق روشنی برای رسیدن به راه حل سیاسی در جنگ یمن دیده نمی شود همچنان سعودی ها به شکسته شدن اراده  ملت یمن به واسطه جنگ و ادامه محاصره  امید دارند زیرا راه حل سیاسی منافع آل سعود را تامین نمی کند و هیچ یک از اهدافی که در ابتدای جنگ اعلام کرده بودند را محقق نخواهد کرد.

  وی ادامه داد: از سوی دیگر شکست سعودی ها در سوریه باعث شده است که آنان برای حفظ آبرویشان در پی جبران این شکست در یمن باشند. البته این بدان معنی نیست که در یمن دستاوردی کسب خواهند کرد بلکه تنها شاهد افزایش جنایت ها یشان در این کشور و شدت گرفتن تخریب یمن هستیم.

  رزق تاکید کرد: سعودی ها تاکنون هیچ یک از اهداف از پیش تعیین شده ی خود را محقق نکرده اند و ملت یمن می خواهد تا پایان مقاومت کرده و از آزادی و کرامت خود دفاع کند. هیچ یک از کشورهای شرکت کننده در جنگ یمن حق تعیین تکلیف کردن برای کشور ما و به دست گرفتن تصمیم گیری های سیاسی را ندارند.

  این کارشناس یمنی به وضعیت عربستان در جنگ یمن اشاره کرد و در این خصوص توضیح داد: سعودی ها در جنگ یمن متحمل خسارت های فراوانی می شوند و در وضعیت بسیار بدی قرار دارند، آنان در یمن گرفتار شده اند و می دانند که متوقف کردن جنگ در شرایط کنون عوارض بسیار شدید تری از ادامه آن را درپی خواهد داشت به همین دلیل بر ادامه جنگ اصرار دارند. متوقف شدن جنگ باعث بحرانی شدن وضعیت داخلی عربستان و بروز درگیری های داخلی میان جریان های مختلف می شود. گروه های افراطی که عربستان آنها را پرورش داده خود تبدیل به یک خطر بالقوه می شوند که هرلحظه ممکن است علیه آل سعود اقدام کنند. از سوی دیگر متوقف شدن جنگ اختلاف های داخلی خاندان آل سعودی را تشدید خواهد کرد.

  حمید رزق توضیح داد: سعودی ها مانند فردی هستند که به وسط اقیانوس رسیده است و نمی تواند به ساحل بازگردد و در صورت ادامه دادن این حتما غرق خواهد شد، این خلاصه ای از وضعیت سعودی ها است. به نظر ما وضعیت سعودی ها بحرانی تر شده و به سمت سرنگون شدن پیش می روند.

  این کارشناس سیاسی یمنی در ادامه به وضعیت شهرهای جنوبی یمن اشاره کرد و گفت: اوضاع در مناطقی که سعودی ها مدعی هستند کنترل آن را در دست گرفته اند بسیار نابسمان است آنان مناطق جنوبی یمن را در اختیار القاعده و تکفیری ها قرار می دهند، روز گذشته یکی از رهبران جنبش جنوب در این مناطق ترور شده است و همه روز شاهد ترور افراد مختلف هستیم و بسیاری از اهالی جنوب کشور در حملات مختلف کشته می شوند. عربستان تنها قصد دارد یمن را ضعیف کند و هیچ دغدغه ای برای تامین امنیت ندارد. جنوب کشور نمونه خوبی برای این مسئله است در آنجا هیچ امنیت، ثبات و خدماتی وجود ندارد در حالی که در مناطق شمالی و مناطقی که تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی از آرامش و ثبات بهره مند است و دیگر اثری از القاعده و اقدامات جنایتکارانه وجود ندارد.

  وی همچنین گفت: در مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن قیمت کالاها با ثبات است و شاهد امنیت هستیم تنها مشکل موجود سختی های ناشی از محاصره کشور توسط سعودی ها و آمریکایی ها است. در مناطق تحت کنترل سعودی ها به کارمندان حقوق پرداخت نمی شود و هیچ خدماتی وجود ندارد و حتی در برخی مناطق به دلیل مشکلات موجود در چاه های فاضلاب و عدم نگهداری از مسیر های عبور فاضلاب شاهد بالا آمدن آب های آلوده و تبدیل شدن شهرها به آبگیرهای فاضلاب هستیم.

  رزق در پایان خاطر نشان کرد: بازهم تاکید می کنم که تنها هدف سعودی ها در هم شکستن وحدت مردم در شمال و جنوب و تضعیف کشور است، مشاهده می کنیم مناطقی که تحت کنترل سعودی ها بود به گروه های تکفیری سپرده شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.