• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » خانه کشتی پیشوا آسفالت شد
  کد خبر : 1962754

  خانه کشتی پیشوا آسفالت شد

  خانه کشتی پیشوا آسفالت شدReviewed by on Dec 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از پیشوا،کشتی یکی از رشته‌های ورزشی باستانی ایران است؛ که جایگاه ویژه‌ای در سطح استان تهران به ویژه شهرستان پیشوا دارد و علی‌رغم تمام مشکلات ناشی از کمبود امکانات و بی‌مهری مسئولان در ایجاد یک سالن برای…

  خانه کشتی پیشوا آسفالت شدReviewed by on Dec 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از پیشوا،کشتی یکی از رشته‌های ورزشی باستانی ایران است؛ که جایگاه ویژه‌ای در سطح استان تهران به ویژه شهرستان پیشوا دارد و علی‌رغم تمام مشکلات ناشی از کمبود امکانات و بی‌مهری مسئولان در ایجاد یک سالن برای تمرین توانسته، قهرمانان به نامی را در رده‌های سنی مختلف در سطوح گوناگون در مسابقات استانی و کشوری پرورش دهد.

  در همین ارتباط خبرنگار تسنیم به منظور آشنایی بیشتر با مشکلات کشتی شهرستان پیشوا به سراغ سید محمد حسینی رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا رفت و در این زمینه با وی گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

  خبرنگار تسنیم: ورزش کشتی در پیشوا دارای سابقه بسیار است؛ اما چرا این چنین مورد بی‌مهری مسئولان واقع شده است؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: کشتی پیشوا در سالیان بسیار دور در پادگانی که در پیشوا بوده و امروز نیز در اختیار سپاه هست آغاز به کار کرد و در همان ابتدا نیز تشک‌های پنبه‌ای پهن می‌شد تا ورزشکاران تمرین کنند.

  بعد از آن و حدود ۲۰ سال پیش تشک‌ها به سالن ورزشی سناردک منتقل شد و تمرین‌ها در آن سالن صورت می‌گرفت که با وجود این شرایط ورزشکاران مختلفی توانستند مقام قهرمانی کسب کنند. اما متأسفانه در یک برهه زمانی، به دلیل عدم وجود فضای مناسب برای تمرین، تشک کشتی در پیشوا جمع شد تا اینکه در سالن اجتماعات فعلی هلال‌احمر کشتی‌گیران فعالیت خود را مجدداً آغاز کرده است.

  خبرنگار تسنیم: چند کشتی‌گیر در حال حاضر در پیشوا تمرینات حرفه‌ای دارند؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: در حال حاضر حدود ۶۰ کشتی‌گیر در پیشوا فعال هستند که در فصول مختلف به ۱۰۰ نفر نیز رسیده و با مشکلات موجود همچنان به تمرین خود ادامه می‌دهند و برخی از این افراد حتی توانسته‌اند مقام قهرمانی را در استان و یا کشور در ماه‌های اخیر دریافت کنند.

  خبرنگار تسنیم: در حال حاضر وضعیت تمرین کشتی‌گیران به چه شکلی است؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: از حدود ۱۰ سال پیش تشک کشتی انداختن و جمع کردن آن در سالن ورزشی هلال‌احمر پیشوا آغاز شد که بعد از آن نیز سالن شهید مهتدی ساخته شد و مسئولان امر نیز اعلام کردند که می‌توانید تشک کشتی را به صورت ثابت در این سالن انداخته و به ورزش کردن بپردازید.

  در ابتدا سالن شهید مهتدی مشکلات بسیار زیادی داشت تا جایی که حتی نگهبان هم نداشت و ورزشکاران باید از درب ورزشگاه بالا رفته تا بتوانند درب را باز کنند و یا اینکه برای آب نوشیدن باید از آب چاه نزدیک سالن استفاده می‌کردند.

  در سالن شهید مهتدی که تا خرداد سال ۹۵ در آن بودیم، تنها با یک تشک تمرین می‌کردیم که بعدآن توانسیتم یک تشک هم از آموزش و پرورش دریافت کنیم؛ دو تخته تشک در سالن آموزش و پرورش هم در یک سانس در اختیار هیئت کشتی قرار داده شده که آنها را هر روزه  پهن و جمع می‌کنیم؛ با این وجود باید بگوییم که هنوز کسی نیامده مشکل پهن و جمع کردن تشک کشتی را برطرف کند؛ اما با این وجود  و در این سال‌ها قهرمان‌های یکه‌تاز بسیاری در رده‌های سنی مختلف داشته‌ایم ولی همچنان مشکلات هیئت کشتی ادامه دارد.

  خبرنگار تسنیم: برخورد مسئولان شهرستان پیشوا با ورزش کشتی چگونه بوده است؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: در سال‌هایی که سمت رئیس هیئت کشتی را قبول کرده‌ام هیچ ارگان و سازمانی کمک هزینه‌ای به هیئت کشتی پرداخت نکرده است و تمام هزینه‌ها از سوی خودم پرداخت شده است تا جایی که ورزشکاران را با خودروی شخصی خود و یا دیگر مربیان به محل تمرین می‌برم.

  خبرنگار تسنیم: آیا شهردار می‌دانست که محل موردنظر مربوط به خانه کشتی است؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: شهردار فعلی، اعضای شورای شهر و معاون شهردار از ابتدا در جریان امور ساخت این خانه کشتی بودند، چون این محل در فرمانداری به عنوان خانه کشتی ثبت شده بود.

  خبرنگار تسنیم: آیا درخواست‌های خود را به گوش مسئولان رسانده‌اید؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: اواخر تابستان در جلسه‌ای که با حضور فرماندار و معاونینش و همچنین مسئولان اداره کل ورزش برگزار شده بود، پیشنهاد دادیم تا شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلفی که در شهرک صنعتی پیشوا حضور پیدا می‌کنند را وارد صحنه کرده و هم از آن‌ها هزینه دریافت کنیم و هم اینکه تبلیغ آن شرکت را روی لباس ورزشکاران درج کنیم.

  اما مسئولان پیشنهاد دادند که سالن کوچکی در کنار اداره قبلی ورزش و جوانان پیشوا وجود دارد و تا زمانی که محل ثابتی برای کشتی پیدا شود،  از این محل که زاویه‌دار هم هست استفاده کنیم؛ که امیدواریم حداقل این وعده اجرایی شود.

  خبرنگار تسنیم: اگر امکانات و محل مناسب در اختیار شما قرار گیرد می‌توانید موفق‌تر از پیش عمل کنید؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: با توجه به شرایط و مشکلاتی که تا به امروز داشته‌ایم، با این شرایط که برای هر بار تمرین، ورزشکاران باید تشک‌ها را پهن و مجدداً جمع کنند؛ توانسته‌ایم در هر رده سنی مسابقه برگزار و مقام‌های قهرمانی گوناگونی کسب کنیم.

  اگر تشک کشتی ثابت شود باری نیز از روی دوش کشتی‌گیران برداشته می‌شود؛ زیرا در حال حاضر کشتی‌گیران در محافل مختلف اعلام می‌کنند که برای هر روز تمرین باید این اقدامات را قبل و بعد از ورزش انجام دهیم و همین می‌تواند افراد دیگر را برای ورود به این ورزش دلسرد کند.

  خبرنگار تسنیم: انتظارات شما از مسئولان برای ورزش کشتی چیست؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: در حال حاضر هیئت کشتی شهرستان پیشوا فقط یک خانه کشتی کم دارد. زمین خانه کشتی شهرستان پیشوا در هیئت قبلی به عنوان هیئت کشتی واقع در جوار سالن شهید مهتدی ثبت شده بود؛ ولی در ماه‌های اخیر شهرداری پیشوا روی فندانیسون خانه کشتی آسفالت ریخت و آن محل را آسفالت کرد.

  با این اقدام شهرداری هزینه‌های مردمی برای ساخت خانه کشتی از بین رفت و مسیری برای فضای سبز پشت پمپ بنزین باز شد.همیشه مسئولان از ورزش برای تبلیغ خود استفاده می‌کنند و از سوی دیگر افرادی هم واقعاً برای ورزش تلاش می‌کنند ولی نمی‌دانیم این اقدام شهرداری درست هست یا خیر.

  خبرنگار تسنیم: چه میزان می‌توانید ورزش کشتی را در پیشوا گسترش دهید؟

  رئیس هیئت کشتی شهرستان پیشوا: اگر بتوانیم دو تشک ثابت در محل مشخصی با عنوان خانه کشتی داشته باشیم و از سوی دیگر کمیته استعدادیابی ما بتواند فعالیت خود را در مجامع مختلف به ویژه در مدارس آغاز کند، آن زمان حداقل جمعیت کشتی شهرستان پیشوا به بیش از ۲۰۰ نفر خواهد رسید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.