• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » حزب الله: تا شکست کامل تروریست ها و تا زمانی که مصلحت بدانیم در سوریه باقی می مانیم
  کد خبر : 1962662

  حزب الله: تا شکست کامل تروریست ها و تا زمانی که مصلحت بدانیم در سوریه باقی می مانیم

  حزب الله: تا شکست کامل تروریست ها و تا زمانی که مصلحت بدانیم در سوریه باقی می مانیمReviewed by Aryan♥ on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، در آستانه سال جدید میلادی هیاتی از حزب الله به ریاست امین السید با کاردینال« بشاره پطرس راعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان دیدار و…

  حزب الله: تا شکست کامل تروریست ها و تا زمانی که مصلحت بدانیم در سوریه باقی می مانیمReviewed by Aryan♥ on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، در آستانه سال جدید میلادی هیاتی از حزب الله به ریاست امین السید با کاردینال« بشاره پطرس راعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
  « محمود قماطی»،« مصطفی الحاج علی» و« محمد سعید الخنسا» سه عضو شورای سیاسی حزب الله ، امین السید را در دیدار با کاردینال راعی که عصر پنجشنبه در « بکرکی» مقر رهبر مسیحیان مارونی لبنان برگزار شد، شرکت کردند.
  رئیس شورای سیاسی حزب الله بعداز این دیدار در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت که به نمایندگی از «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله دبیرکل و رهبری حزب الله با کاردینال راعی دیدار کردیم ومیلاد حضرت مسیح (ع) و فرارسیدن سال جدید میلادی (۲۰۱۷) را تبریک گفتیم.
  وی در باره دعوت ترکیه ازهمه طرف های خارجی از جمله حزب الله برای خروج از سوریه، گفت: ما با تصمیم ترکیه ، آمریکا و یا سعودی در سوریه حضور نداریم بلکه درچارچوب همکاری با دولت سوریه و برای رویاروئی با طرح تروریستی در سوریه و همه منطقه به این کشور رفته ایم.
  امین السید درعین حال تاکید کرد: هرگاه زمان خروج ما از سوریه مناسب و به مصلحت باشد از آنجا خارج می شویم اما به تصمیم گیری ترکیه ملتزم نیستیم.
  رئیس شورای سیاسی حزب الله خاطرنشان کرد: ما اکنون در مواقع خود در سوریه حضور داریم و در مقابل طرح تروریستی که مراحل شکست خود را سپری می کند، ایستاده ایم و تا شکست کامل این طرح در سوریه باقی می مانیم.
  وی در پاسخ به سوالی دیگر تصریح کرد: در این دیدار با توجه به شرایط داخلی و منطقه ای، اوضاع داخلی لبنان از جمله انتخاب رئیس جمهوری و تشکیل دولت وحدت ملی و توافق عمومی در لبنان را که به این موفقیت منجر شد، بررسی کردیم.
  امین السید اظهارداشت: فضای کنونی وظیفه مسئولان لبنانی به ویژه دولت را برای تحقق مطالبات و نیازهای مردم لبنان را سنگین تر کرده است و همه ما باید بتوانیم از این فضای ثبات، همکاری و توافق در این زمینه استفاده کنیم .
  رئیس شورای سیاسی حزب الله با بیان اینکه « گفت: اوضاع منطقه و طرح تروریستی که سوریه را به پایگاه خود تبدیل کرده است ، بررسی کردیم»، تاکید کرد که اگر تروریست ها به پیروزی برسند، بر همه منطقه تاثیر می گذارد و لبنان به دلایل جغرافیائی و تاریخی جزو نخستین کشورهائی می باشد که تحت تاثیر آن قرار می گیرد.
  وی گفت: آزادسازی شهر حلب گامی در مسیر شکست طرح تروریستی است و همه باید از این موفقیت برای ایجاد ثبات بیشتر و تقویت وحدت ملی استفاده و با طرح تروریستی و پیامدهای آن از جمله گروه ها و باندهای تروریستی که ممکن است وارد خاک لبنان شوند، مقابله کنیم.
  امین السید افزود: امروز همکاری دستگاه های امنیتی و فضای سیاسی موجود به لبنانی ها اجازه می دهد فعالانه درمقابل طرح تروریستی بایستند و مانع آن شوند.
  رئیس شورای سیاسی حزب الله خاطرنشان کرد: امیدواریم لبنانی ها از این فرصت بزرگ برای پیشرفت بیشتر کشور و حل مشکلات بزرگ و حیاتی خود استفاده کنند.
  وی در پاسخ به پرسشی در باره قانون انتخابات لبنان تصریح کرد: به نظر ما در دو سطح اندیشه ای و سیاسی بهترین قانون انتخابات ، قانون مبتنی بر نسبی بودن کامل است و دیگر اینکه همه لبنان یک حوزه انتخابی باشد.
  امین السید با بیان اینکه « برخی از گروه های سیاسی از طرح ما فاصله دارند»، اظهارداشت: اگرهرگروهی بر طرح و اندیشه خود پافشاری کند، قانون جدید انتخابات لبنان تصویب نخواهد شد.
  رئیس شورای سیاسی حزب الله سپس تاکید کرد: ما از هر قانون انتخابات که به کاهش نگرانی و دغدغه های همه مردم لبنان منجر شود، استقبال می کنیم اما تا آنجا هم که بتوانیم تلاش می کنیم، گام هائی برای تصویب قانون جدید بر مبنای اصل نسبی بودن برداشته شود زیرا به نفع همه لبنانی ها است و عدالت رعایت می شود.
  وی گفت: سه طرح برای قانون انتخابات مطرح است و بررسی ها در این زمینه ادامه دارد و اگر بر روی هر کدام از این سه طرح توافق صورت گیرد، مشکلی وجود نخواهد داشت.
  امین السید با بیان اینکه« آنچه قانون مختلط خوانده می شود هنوز شفاف نیست»، افزود: این امکان وجود دارد که همه طرح ها با هم ادغام و یک قانون که همه از آن راضی باشند، تصویب شود.
  رئیس شورای سیاسی حزب الله درباره گفت وگوهای بین حزب الله و حزب « نیروهای لبنانی به ریاست« سمیر جعجع» در آینده نزدیک و اینکه گفته می شود ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان تلاش دارد تا این گفت وگو شروع شود، اظهارداشت: شرایط لبنان، تماس بین گروه های مختلف را الزامی کرده است و امیدواریم این تماس ها به یک سطح سیاسی معین برد و درهر صورت ما از آن استقبال می کنیم.
  خاورم *۱۳۲۴** انتشار دهنده: فردین پازوکی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.