• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » زمینه حمایت از سرمایه گذاران انرژی پاک در استان مرکزی فراهم شد
  کد خبر : 1962374

  زمینه حمایت از سرمایه گذاران انرژی پاک در استان مرکزی فراهم شد

  زمینه حمایت از سرمایه گذاران انرژی پاک در استان مرکزی فراهم شدReviewed by on Dec 29Rating: حسن میرزاخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان مرکزی طی یک سال اخیر، میزبان تعدادی از متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در ایجاد نیروگاه های تولید انرژی پاک بوده و هشت سرمایه گذار برای احداث نیروگاه…

  زمینه حمایت از سرمایه گذاران انرژی پاک در استان مرکزی فراهم شدReviewed by on Dec 29Rating:

  حسن میرزاخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان مرکزی طی یک سال اخیر، میزبان تعدادی از متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در ایجاد نیروگاه های تولید انرژی پاک بوده و هشت سرمایه گذار برای احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی در این استان اعلام تمایل و آمادگی کرده اند.

  وی افزود: این متقاضیان ضمن برخورداری از مشوق های قانونی در راستای حمایت از سرمایه گذاری خارجی، براساس تفاهم نامه همکاری منعقد شده بین وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت، می توانند از تسهیلات، تخفیفات و مشوق هایی مشابه سایر واحدهای تولید، صنعتی، معدنی و تجاری بهره مند شوند.

  نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی تصریح کرد: براساس این تفاهم نامه همکاری، پروانه احداث و پروانه بهره برداری صادر شده از سوی وزارت نیرو، در حکم جواز تاسیس و پروانه بهره برداری وزارت صنعت، معدن و تجارت تلقی شده و مشمول کلیه تسهیلات و مشوق های دستگاه های ذیربط از جمله استفاده از تخفیفات گمرکی، مالیاتی، مشوق های صادراتی و تسهیلات مالی خواهد بود.

  میرزاخانی خاطرنشان ساخت: متقاضیان سرمایه گذاری در این زمینه به منظور برخورداری از تسهیلات مذکور می بایست در سامانه بهین یاب به آدرس اینترنتی www.behinyab.ir ثبت نام و مدارک مورد نظر را بارگذاری کنند تا توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی و در خصوص بهره مندی این متقاضیان از تسهیلات مذکور تصمیم گیری شود.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی با اشاره به سرمایه گذاری های خارجی انجام شده در استان اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۳۹ مورد سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی اجرا و عمده این موارد از سوی سرمایه گذاران اروپایی انجام شده است.

  وی افزود: سرمایه گذاری های خارجی در استان مرکزی عمدتا در حوزه صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی، فلزات، ماشین سازی، ساختمانی، صنایع غذایی و بهداشتی بوده است.

  میرزاخانی یادآور شد: استان مرکزی به علت شرایط ویژه ای که از نظر جغرافیایی، نزدیکی به پایتخت و همجوار بودن با چند استان مهم کشور دارد، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی است و باید شرایط برای رشد سرمایه گذاری ها در این استان، بیش از پیش فراهم شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.