• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » استقبال رییس جهوری آذربایجان از اتصال خط راه آهن سراسری این کشور به استان اردبیل
  کد خبر : 1962372

  استقبال رییس جهوری آذربایجان از اتصال خط راه آهن سراسری این کشور به استان اردبیل

  استقبال رییس جهوری آذربایجان از اتصال خط راه آهن سراسری این کشور به استان اردبیلReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل ، مجید خدابخش که در قالب هیات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در باکو بسر می برد، افزود: رییس جمهور آذربایجان با…

  استقبال رییس جهوری آذربایجان از اتصال خط راه آهن سراسری این کشور به استان اردبیلReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل ، مجید خدابخش که در قالب هیات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در باکو بسر می برد، افزود: رییس جمهور آذربایجان با استقبال خوب از این پیشنهاد به شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد آذربایجان دستور دادند تا این پیشنهاد در متن توافق کمیسیون همکاری های مشترک ۲ کشور درج و اجرای آن پیگیری شود.
  خدابخش بیان کرد: بعد از دستور رییس جمهور آذربایجان روسای کمیسیون مشترک این موضوع را به صورت جدی در دستور کار کمیته ریلی کمیسیون قرار دادند.
  استاندار اردبیل همچنین افزود: با اجرایی شدن این تصمیم و اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به اردبیل (اصلاندوز مغان) راه اندازی بندر خشک در منطقه خواهیم بود.
  خدابخش اضافه کرد: همچنین در راستای تحقق این امر به همراه زمان نوروز اف معاون ریاست راه آهن جمهوری آذربایجان و معاون استاندار ایمشلی یکی از نقاط مرزی مشترک مورد بازدید قرار گرفت.
  وی توسعه وگسترش مراودات اقتصادی با جمهوری آذربایجان را یادآور شد وافزود: در سال های اخیر روابط اقتصادی ۲ کشور گسترش یافته و زمینه سرمایه گذاری و همکاری های مشترک دو طرف افزایش یافته است.
  استاندار اردیبل اظهارکرد: در سه سال اخیر رییس جمهوری ایران و آذربایجان هفت بار با یکدیگر دیدار کرده اند که در گسترش روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی دو کشور تاثیر زیادی داشته است.
  وی با اشاره به قابلیت های استان اردبیل در زمینه اقتصادی گفت: این استان یکی از قطب های کشاورزی و گردشگری ایران می باشد و قابلیت گسترش تجارت محصولات کشاورزی و نیز خدمات گردشگری را دارد.
  استاندار اردبیل وجود کشت و صنعت مغان و گمرگ بیله سوار و اصلاندوز را از قابلیت های این استان در تسهیل تجارت خارجی دانست وگفت: اردبیل می تواند با همکاری جمهوری آذربایجان در بازار روسیه حضور موفقی داشته باشد.
  استاندار اردبیل در قالب هیات ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در باکو بسر می برد.
  خبرنگار:یعقوب شاددل** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
  ۷۱۱۰/۶۰۱۶

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.