• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا به هیچ قانون انسانی و بین‌المللی پایبند نیست
  کد خبر : 1962356

  آمریکا به هیچ قانون انسانی و بین‌المللی پایبند نیست

  آمریکا به هیچ قانون انسانی و بین‌المللی پایبند نیستReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، حجت‌الاسلام حسن عرفان امروز در آیین گرامیداشت ۹ دی در شهر خورموج اظهارداشت: روز ۹ دی تبلور و تجلی احساس مسوولیت سیاسی اجتماعی ملت ایران بود. استاد حوزه علمیه قم…

  آمریکا به هیچ قانون انسانی و بین‌المللی پایبند نیستReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، حجت‌الاسلام حسن عرفان امروز در آیین گرامیداشت ۹ دی در شهر خورموج اظهارداشت: روز ۹ دی تبلور و تجلی احساس مسوولیت سیاسی اجتماعی ملت ایران بود.

  استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: شعار نه غزه نه لبنان که از مشهورترین شعارهای فتنه گران بود ضد سخن پیامبر و نفی مسوولیت اسلامی ما در مقابل مسلمانان است.

  وی ادامه داد: مگر ما می‌توانیم شیعه امیرالمومنین باشیم و ۸۰ سال قبله و سرزمین مسلمانان را اشغال کنند و بکشند ما هیچ عکس‌العملی نشان ندهیم.

  عرفان یادآور شد: آن‌هایی که شعار نه غزه نه لبنان می‌دانند مسلمان نبودند غیرت اسلامی نداشتند اگر فریاد مسلمانی در دنیا بلند شود و کسی به داد آن نرسد مسلمان نیست.

  وی اضافه کرد: ما باید برای آمریکا، انگلیس و اسرائیل دشمن و برای مظلومانی در یمن و فلسطین مدافع باشیم و گرنه در اسلام افراد باید شک کنیم زیرا ما مسوولیت جهانی و انسانی داریم.

  عرفان عنوان کرد: روی در سر درب یکی از ساختمان‌های سازمان ملل حدیثی از پیغمبر(ص) را که سعدی به شعر درآورده با مضمون بنی آدم اعضای یک‌دیگرند نوشته شده که این بدان معناست که اسلام متعهد به مسوولیت جهانی و انسانی است و ما در مقابل دردهایی که در آفریقا، آمریکای لاتین، فلسطین و یمن وجود دارد مسوولیت دینی و انسانی داریم و نمی‌توانیم نسبت به مظلومان جهان بی‌تفاوت باشیم.

  وی اضافه کرد: هرکس در برابر مسلمان بی‌تفاوت باشد بر اساس روایات غیرت، دین، شرف و مسوولیت انسانی ندارد و مهم‌ترین جلوه این بی‌مسوولیتی شعاری بود که فتنه‌گران در سال ۸۸ سر دادند.

  عرفان یادآور شد: اگر لبنان و غزه را فراموش کنیم بی‌غیرتی، بی‌مسوولیتی، بی‌دینی و بی هویتی را شاهد خواهیم بود زیرا دین مقدس اسلام دین مسوولیت انسانی، اسلامی است و بر اساس این دین ما نمی‌توانیم در هیچ گوشه دنیا اگر ظلمی شاهد بودیم ساکت بنشینیم.

  وی افزود: در طول تاریخ کسانی که وظیفه شرعی، فردی و خانوادگی خود را انجام دادند ولی مسوولیت سیاسی و اجتماعی را انجام نداند لطمه به همه انسان‌ها در همه تاریخ زدند.

  عرفان گفت: ساکتان فتنه، فتنه‌گران، دنیا‌جویان و دنیا‌خواهان و پست دوستان برای حفظ رفاه و دنیا خود، حضرت علی (ع) که جانشین برحق رسول الله (ص) بود را خانه‌نشین کردند و این‌هایی که مسوولیت سیاسی اجتماعی خودشان را انجام نداند به تمام تاریخ بشریت ظلم کردند و لطمه زدند.

  وی با بیان این که چنان چه دیدید دشمنان از یک نفر حمایت کردند بدانید که وی خائن است افزود: فتنه‌گران با دشمن هم‌گرایی کردند و در ۹ دی همه مردم ایران وظیفه سیاسی اجتماعی خود را نشان دادند.

  عرفان افزود: کسانی که اسرائیل، آمریکا و انگلیس از آنها راضی بودند خلاف قرآن عمل کردند وقتی اسرائیل اعلام کرد به خیابان‌ها بریزید همسر این ساکت هم می  گفت به خیابان بریزید و این ها هم سنگر، هم نوا، هم دل و هم راه با اسرائیل، آمریکا و انگلیس بودند.

  وی گفت: فتنه‌گران اسرائیل، انگلیس، منافقین و آمریکا را از شادی به رقص درآورند و اعتبار بین‌المللی انقلاب، خون شهدا و ایران را زیر سوال بردند.

  استاد حوزه علمیه افزود: کشته شدن ندا آقا سلطان مشکوک بود و بسیاری از محققان خارجی معتقدند کسانی که برای این کار برنامه‌ریزی کرده بودند وی را در ماشین کشتند و و با ساخت تندیس ، بعضی از مراکز در اسرائیل را به نام ندا آقا سلطان نامگذاری کردند که این نشان داد که فتنه اسرائیلی است.

  عرفان گفت: چرا وقتی پسر ۱۲ ساله توسط داعش در جلوی دوربین‌ها سر بریدند، ۸۰ سال اسرائیل مردم سرزمین فلسطین را به خاک و خون می‌کشد، آمریکا هیروشیما را بمباران اتمی کرد و ۲۰۰ هزار نفر انسان کشته شد در همه این امور نماد درست نکردید.

  وی افزود: در ایران کسانی داریم که برای حفظ پست خود با فتنه گران با مسامحه برخورد می کنند و حاضر نیستند که بگویند این ها آبروی شهدا و اقتدار و اعتبار ایران را بر باد دادند شک نداریم که آنها از میز و دفترشان می ترسند که از دست دهند.

  عرفان یادآور شد: یکی از جنایات فتنه گران هم نوایی با دشمنان انقلاب اسلامی ایران بود که دین اسلام اجازه نمی دهد ما به این راحتی با خون شهدا بازی کنیم.

  استاد حوزه علمیه قم گفت: همه مشکلات جهان از آمریکا است بعد از جنگ جهانی دوم به ۷۰ کشور حمله کرده و در ۸۰ کشور کودتای نظامی کرده است و ۶۶ سال است که در ژاپن و کره جنوبی پادگان احداث کرده است.

  وی با بیان اینکه سیاست آمریکا سیاست نفوذ است افزود: سیاست آمریکا دخالت، نفوذ و براندازی است و برخی معتقدند که اگر مرگ بر آمریکا نگوییم کاری به ما ندارد مصدق با دوستی با آمریکا حکومت ملی برپا کرد و به دولت آمریکا تمایل نشان داد ولی آمریکا مصدق را با کودتا ساقط کرد این سوال را دارم که مگر مصدق مرگ بر آمریکا می‌گفت.

  عرفان افزود: نخبگانی که از جمله مرگ بر آمریکا اظهار نارضایتی می کنند به این سوال پاسخ دهند و شیره سر خود و مردم نمالند و بیدار باشند که مگر مصدق با فلسطینیان رفیق بود خیر آمریکا با هر شخصیت سیاسی که در جهان سوم دنبال رشد، استقلال، بیداری و آزادی ملت خود باشد دشمن هستند چه مرگ بر آمریکا بگویند و چه نگویند.

  وی افزود: سالوادور آلنده به دنبال این بود که مردم شیلی به عدالت دست پیدا کنند و به استقلال سیاسی برسند آمریکا کودتا کرد آیا آلنده از فلسطین حمایت می کرد و مرگ بر آمریکا می گفت؟ خیر آمریکا دید آلنده دنبال استقلال، بیداری و رشد کشورش است که بر علیه او کودتا انجام داد.

  عرفان با اشاره به کودتای اخیر در ترکیه گفت: آمریکا وقتی دید اردوغان به دنبال رشد اقتصادی و بیداری مردم است ترتیب ایجاد یک کودتا در ترکیه را برنامه ریزی کرد.

  استاد حوزه علمیه قم گفت: بررسی رویداد‌های بین‌المللی در چندین دهه گذشته تاکنون نشان داده که آمریکا به هیچ قانون انسانی، بین‌المللی و کشوری پایبند نبوده و نیست.

  در این مراسم شرکت کنندگان با دادن شعار های مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر آمریکا سیاست های توطئه‌گران را محکوم کردند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.