• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » واگذاری ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانان در شرف ازدواج
  کد خبر : 1962298

  واگذاری ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانان در شرف ازدواج

  واگذاری ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانان در شرف ازدواجReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا‌، سید علی موسوی فرماندار قزوین امر ازدواج را مهم دانست و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید بر استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه در جهت تسهیل امر ازدواج تأکید دارد و باید با…

  واگذاری ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانان در شرف ازدواجReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا‌، سید علی موسوی فرماندار قزوین امر ازدواج را مهم دانست و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید بر استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه در جهت تسهیل امر ازدواج تأکید دارد و باید با تشکیل کارگروه‌های مختلف طوری برنامه‌ریزی شود که فعالیت‌های این کارگروه‌ها کاربردی و موجب ارتقای کمّی و کیفی ازدواج‌‌های شهرستان شود.

  وی با اشاره به قانون تسهیل ازدواج جوانان که در دولت یازدهم مراحل تصویب و اجرای آن ابلاغ شده است از مدیران دستگاه‌های اداری شهرستان خواست تمام ظرفیت‌های اداری خود را در جهت تسهیل ازدواج جوانان بکار گیرند.

  فرماندار قزوین پیگیری تشکیل کارگروه‌هایی برای تبادل‌نظر در موضوعات آموزش و مشاوره، خیرین امر ازدواج، هماهنگی تشکل‌های اجتماعی در امر ازدواج و خانواده را تأکید کرد.

  موسوی در ادامه با بیان اینکه لازم است برای نهادینه‌کردن ارزش‌های اسلامی و انسانی در جامعه از کودکان آغاز کرد، به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی خانواده ‌ها اشاره کرد و خواستار آموزش جدی دانش آموزان با مقوله زندگی و نحوه اداره خانواده شد.

  فرماندار قزوین راهکارهای پیشگیرانۀ برای ارتقای امور جوانان را آموزش‌هایی از قبیل آموزش قبل ازدواج و همچنین پس از ازدواج همراه با مداخلۀ مشاوره‌ای و نیز آموزش مهارت‌های زندگی و بازتوانی پس از طلاق و آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های ارتباطی به دانش‌آموزان، مشاوره ویژه دانش‌آموزان، دانست.

  موسوی در خصوص افزایش ساعت مشاوره قبل از ازدواج برای استحکام بیشتر زندگی جوانان و کاهش طلاق گفت: این مشاوره در برخی از استان تا سقف ۱۰۰ ساعت است که تصمیم گرفته شد با بررسی این آموزش‌ها در استان‌های دیگر، کیفیت و ساعات این مشاوره در شهرستان قزوین افزایش یابد.

  وی مشکلات اقتصادی را از دیگر موانع پیش روی جوانان در امر ازدواج دانست و تصریح کرد: عدم تأمین اقتصادی مهمترین دلیل بی‌رغبتی و بی میلی جوانان به امر ازدواج بوده و بیشتر مردها مایل هستند پس از سر و سامان گرفتن وضعیت اقتصادی شان به تشکیل خانواده مبادرت کنند. به همین جهت ضرورت پیگیری اشتغال جوانان برای رفع این مانع ضروری و اساسی است.

  فرماندار قزوین ازدواج جوانان را وظیفه خود آن‌ها ندانست بلکه در اصل بزرگترها هستند که به موقع برای ازدواج جوانان باید وارد عرصه شوند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.