• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » فضای کسب و کار در کهگیلویه و بویراحمد تاسف بار است/امیدی در کهگیلویه و بویراحمد نیست
  کد خبر : 1962226

  فضای کسب و کار در کهگیلویه و بویراحمد تاسف بار است/امیدی در کهگیلویه و بویراحمد نیست

  فضای کسب و کار در کهگیلویه و بویراحمد تاسف بار است/امیدی در کهگیلویه و بویراحمد نیستReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،نشست خوشه‌های کسب و کار و منتخبان صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون…

  فضای کسب و کار در کهگیلویه و بویراحمد تاسف بار است/امیدی در کهگیلویه و بویراحمد نیستReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،نشست خوشه‌های کسب و کار و منتخبان صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران و مسئولان ارشد، مشاورین مستقر در ساختمان فناوری کسب و کار، اعضای کنسرسیوم و خوشه دست‌بافته‌های استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

  ابهام در غرفه کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه عمان

   جبار کیانی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این نشست، اظهار کرد: حضور واحدهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه عمان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

  کیانی با اشاره به اینکه رکود در فضای کسب و کار موجب از بین رفتن امید در بخش صنعتی استان شده، گفت: واحدهای صنعتی استان مشکلاتی خاصی دارند که برای رفع مشکلات این واحدها نیازمند راه‌اندازی کمیته‌های عارضه‌یابی هستیم.

  رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به نقش تجارت خارجی در توسعه صادرات افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج در سال جاری شاهد حضور تجار و بازرگانان خارجی و سفرای کشور بلغارستان بود و در این خصوص هم اقدامات مناسبی صورت گرفته اما نیازمند اقدامات بیشتری هستیم.

  وی بیان کرد: برای حضور بیشتر تجار و بازرگانان خارجی در استان کهگیلویه و بویراحمد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران در زمینه گسترش تورهای صنعتی، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و بازاریابی منعقد شود.

  این مسؤول با اشاره به حضور استان در نمایشگاه عمان گفت: در نمایشگاه عمان که بهمن ماه برگزار می‌شود غرفه ۳۶ متری به استان اختصاص داده شد اما با وجود همه تبلیغات تاکنون یک واحد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی نکرده است.

  وی اظهار داشت: واحدهای صنعتی این استان هر کدام مشکلات خاص خود را دارند و به نظر می‌رسد در ارتباط با این واحد‌ها، نیاز به راه اندازی کمیته‌های عارضه یابی باشد.

  وی با تأکید بر لزوم توسعه تجارت خارجی، افزود: در بحث حضور در بازارهای بین المللی کارهایی در استان انجام داده‌ایم اما لازم است در این خصوص تفاهمنامه‌ای با سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران داشته باشیم.

  رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اینکه با رایزنی‌های انجام شده ۳۶ متر غرفه در نمایشگاه عمان به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت، گفت: با وجود همه تبلیغات انجام شده، حتی یک واحد صنعتی استان برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی نکرد.

  کیانی عنوان کرد: متاسفانه فضای کسب و کار به حدی در این استان راکد است که به نظر می‌رسد امید از این استان رخت بربسته باشد.

  وی خواستار انعقاد تفاهم نامه با سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایرن در زمینه گسترش تورهای صنعتی، حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و در عرصه بازاریابی شد.
  صنعت کهگیلویه و بویراحمد نیازمند منابع مالی

  رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نبود نقدینگی را از مهم‌ترین مشکلات واحد‌ها و طرح‌های صنعتی این استان عنوان کرد و گفت: صنعت کهگیلویه و بویراحمد نیازمند نگاه ویژه دولت در بحث تأمین مالی است.

  داریوش دیودیده با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گیاهان دارویی از ظرفیت خوبی برخوردار است، اظهار داشت: ۴ واحد فرآوری گیاهان دارویی در سطح استان در حال احداث است.

  وی با اشاره به ضرورت مشاوره صنعتی برای واحدهای تولیدی، افزود: ۳۵ واحد خدمات مشاوره صنعتی از سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز مشاوره گرفته و در سطح استان در حال فعالیت هستند.

  رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به راه اندازی واحد RND در واحدهای صنعتی استان اشاره داشت و تصریح کرد: تاکنون ۱۱ تا از واحدهای صنعتی استان واحد RND دریافت کرده‌اند.

  دیودیده با بیان اینکه من هم معتقد هستم استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز هم صنعتی نشده و با صنعتی شدن فاصله زیادی داریم، عنوان کرد: بحث تأمین مالی به موقع، به میزان مناسب و با شرایط مناسب یکی از مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی این استان است.

  وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ طرح صنعتی در سطح استان در حال اجرا است که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای احداث آن‌ها موردنیاز است.

  رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه با این شرایط سرمایه گذاران این استان توان مالی برای حضور در چنین بازاری را ندارند، خواستار توجه ویژه به این استان در بحث تأمین مالی شد.

  اجرای ۱۴۰ طرح در شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد

  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ۱۴۰ طرح در ۱۳ شهرک صنعتی این استان در حال اجراست.

  سهراب بنام اظهار داشت: ۷۰۰ واحد دارای پروانه بهره برداری هم اینک در شهرک‌های صنعتی استان مستقر است.
  وی گفت: حدود ۹۶ درصد واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد جزء واحدهای کوچک با اشتغالزایی بین ۱۰ تا ۵۰ نفر است.
  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سال ۱۳۹۳ تاکنون برای رونق واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال این استان به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اختصاص یافته است.
  بنام بیان کرد: ۸۲۰ میلیارد ریال از این میزان تسهیلات در طول سه سال گذشته پرداخت شده است.
  وی عنوان کرد: ۶۰ طرح صنعتی در این مدت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد بررسی و برای رفع مشکلات آنها تصمیم گیری شد.
  بنام میزان سرمایه گذاری انجام شده صنایع کوچک و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در سه سال گذشته را افزون بر ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
  وی ابراز داشت: این میزان سرمایه گذاری در قالب اجرای ۱۳۲ واحد صنعتی بوده است.
  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این مدت بیش از ۱۷۷ هکتار زمین به صاحبان صنایع کوچک و واحدهای تولیدی مستقر در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان واگذار شده است.
  بنام اظهار داشت: ۱۵۰ هکتار از این میزان زمین برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط واقع در شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد و مابقی نیز در نواحی صنعتی استان بوده است.
  وی افزود: کمتر از یک سال گذشته و با پیگیری اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۵۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک تعطیل و یا راکد این استان به چرخه تولید بازگشته‌اند.
  بنام بیان کرد: ۷۰ میلیارد ریال برای کمک به تأمین سرمایه در گردش و کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در این مدت به واحدهای صنعتی کوچک استان اختصاص یافته است.
  وی عنوان کرد: این مبلغ در راستای کمک به بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد به واحدهای صنعتی این استان اختصاص داده شد.
  بنام ابراز داشت: تعداد طرح‌های صنعتی کوچک و متوسط افتتاحی کهگیلویه و بویراحمد در سه سال گذشته ۵۳ مورد با میزان سرمایه گذاری افزون بر ۵۴۱ میلیارد ریال است.
  عدم همراهی سیستم بانکی با بخش صنعت استان

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی یاسوج گفت: اراده‌ای در نظام بانکی جهت تحول در حوزه صنعت کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد

  علی اکبری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ شاخص‌های توسعه جزء آخرین استان‌های کشور محسوب می‌شود و به لحاظ نرخ بیکاری رتبه اول کشور را دارد لذا رفع این مشکلات و موانع تنها با دلسوزی مسؤولان محقق می‌شود.

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته دولت یازدهم در استان و اقدامات خوب مسؤولان استانی، همچنان نیازمند توجه بیشتری هستیم چراکه شکاف‌های بزرگی در استان وجود دارد و محرومیت‌ها و نیازمندی‌ها به قوت خود باقی است.

  وی به سفر چند ماه گذشته دولت به استان اشاره کرد و افزود: در سفر دولت به استان قول‌ها و وعده‌هایی داده شد و طرح‌ها و اعتباراتی در نظر گرفته شد که لازم است این اعتبارات هر چه سریع‌تر اختصاص داده شوند.

  این مسئول از عدم همراهی سیستم بانکی با بخش صنعت استان انتقاد کرد و گفت: عزم و اراده‌ای در نظام بانکی جهت تحول در حوزه صنعت دیده نمی‌شود که برای رفع این مشکل جدی چاره‌ای اندیشیده و تدابیری اتخاذ شود.

  وی خواستار کمک مسئولان ارشد بخش صنعت کشور به استان شد و خاطرنشان کرد: گلایه‌ها، درد دل‌ها و دغدغه‌های مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به مسئولان ارشد صنعتی کشور انتقال داده شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.