• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » توسعه اماکن مذهبی قزوین باید به هم افزائی دینی منجر شود
  کد خبر : 1962182

  توسعه اماکن مذهبی قزوین باید به هم افزائی دینی منجر شود

  توسعه اماکن مذهبی قزوین باید به هم افزائی دینی منجر شودReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی شامگاه چهارشنبه در جلسه ساماندهی امامزاده حسین (ع) که در دفتر امام جمعه شهر قزوین برگزار شد با اشاره به مطرح شدن شهر قزوین به عنوان چهارمین…

  توسعه اماکن مذهبی قزوین باید به هم افزائی دینی منجر شودReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی شامگاه چهارشنبه در جلسه ساماندهی امامزاده حسین (ع) که در دفتر امام جمعه شهر قزوین برگزار شد با اشاره به مطرح شدن شهر قزوین به عنوان چهارمین حرم اهل بیت (ع) از مدت ها پیش، گفت: ابتدا باید این موضوع را از نظر فنی، پژوهشی و اینکه آیا شهر دیگری داعیه این موضوع را ندارد بررسی کرد اما طرح این موضوع ایرادی ندارد.
  وی با اشاره به طرح توسعه آستانه امامزاده حسین (ع) که در دست اجراست، اضافه کرد: وظیفه شرعی ما ایجاب می کند تا سریع تر تکلیف این طرح را مشخص کرده تا مردم را از بلاتکلیفی و مشکلات موجود خارج کنیم.
  به گفته حجت الاسلام والمسلمین عابدینی، باید در توسعه این حرم با نگاه منطقی و قاعده مند وارد میدان شد و از عجله و تصمیم های هیجانی اجتناب کرد تا منطق معماری را در توسعه این مکان مقدس رعایت کنیم.
  وی با اشاره به سازگاری توسعه این طرح با سایر طرح های در دست اجرا نظیر ایجاد مجتمع فرهنگی در امامزاده اسماعیل (ع)، افزود: در عین حال در توسعه اماکن مذهبی شهر قزوین به موضوع هم افزائی مذهبی این مکان ها نیز باید توجه داشت و از ایجاد رقابت های نامناسب مذهبی در بقاع متبرکه و جزیره ای عمل کردن دستگاه ها، جلوگیری کرد.
  امام جمعه قزوین با اشاره به گزارش ایران ویج به نقل از ارائه شده در زمینه توسعه این آستانه مقدس و ناشفاف بودن بخش هایی از این طرح، ادامه داد: اعلام نظر قطعی بنده در خصوص توسعه این آستانه به دلیل ناشفاف بودن بخش هایی از آن به مطالعه و دقت بیشتری نیاز دارد ولی درخواست شفافیت طرح نباید سرعت و شتاب اجرای آن را تحت الشعاع قرار دهد.
  وی یادآور شد: با این وجود توسعه اماکن مذهبی، ایجاد جامعه دینی، ساختن تمدنی جذاب برای غیرمسلمانان و جذب آنان برای مشاهده دوستی و محبت مسلمانان از نکات مهمی هستند که نباید در اهتمام به آن کوتاهی و قصور کرد.
  سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین نیز در این نشست با اشاره به ویژگی های طرح توسعه آستانه امامزاده حسین (ع)، گفت: طرح توسعه آستانه مقدس امامزاده حسین (ع) به دلیل قرار گرفتن در منطقه کم برخوردار شهر و به عنوان یک قطب فرهنگی، اقامتی و رفاهی عمل کرده و قرار گرفتن آن در مجاورت مزار شهدا و پل جمهوری از مزیت های دیگر طرح محسوب می شود.
  علی فرخزاد با اشاره به کمبود اعتبارهای لازم برای اجرای این طرح، افزود: به زودی اعتبارهای سفر رئیس جمهوری در این زمینه تخصیص خواهد یافت و البته در نظر گرفتن واحدهای تجاری و ۱۶ هزار آرامگاه در جوار آستانه این امامزاده به ادامه طرح و تسریع در عملیاتی شدن آن کمک خواهد کرد.
  وی اضافه کرد: موضوع تملک واحدهای مجاور آستانه و مالکیت این طرح بین سه دستگاه اداره اوقاف و امور خیریه، اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری قزوین در دستور کار قرار دارد و امیدواریم با شتاب گرفتن در اجرای این طرح، موضوع مقاوم سازی بقعه متبرکه و رفع آسیب های آن نیز انجام شود.
  مجری طرح تملک توسعه امامزاده حسین (ع) قزوین نیز در این جلسه گفت: از ۱۷ هزار و ۶۷۰ متر مربع محدوده اجرای این طرح نیازمند آزاد سازی ۴۴ هزار و ۳۶۲ متر مربع دیگر آن هستیم.
  محمدمهدی رضاپور ادامه داد: برای اجرای این طرح شهرداری، اداره اوقاف و امور خیریه، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی همکاری لازم را داشته و تاکنون نیز ۷۷ پلاک از ۲۳۰ واحد احصایی نیز آزادسازی شده اند.
  وی در پایان یادآور شد: برای اجرای این طرح ۶۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده که ۳۰۰ میلیارد آن را راه و شهرسازی، ۱۵۰ میلیارد را شهرداری قزوین، ۱۰۰ میلیارد ریال را اداره اوقاف و امور خیریه و ۵۰ میلیارد ریال نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی پرداخت می شود.
  در ادامه این نشست، نمایندگانی از شهرداری قزوین، اداره کل راه و شهرسازی استان، شورای شهر و سایر مسئولان ذیربط به ارائه گزارش و دیدگاه خود در رابطه با توسعه آستانه مقدس و مشکلات موجود مربوط پرداختند.
  ۶۱۰۱/۸۰۵۴* خبرنگار: هادی درزی رامندی** انتشار دهنده: رضا اسدی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.