• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » خانواده‌ها، بزرگ‌ترین قربانیان ماهواره
  کد خبر : 1962180

  خانواده‌ها، بزرگ‌ترین قربانیان ماهواره

  خانواده‌ها، بزرگ‌ترین قربانیان ماهوارهReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان اززاهدان، ماهواره، یکی از رسانه های قدرتمند ارتباط جمعی به شمار می آید این ابزار، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، قادر است پیام‌های تصویری را به دورترین نقاط منتقل کند و تعداد بی‌شماری از افراد را در…

  خانواده‌ها، بزرگ‌ترین قربانیان ماهوارهReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان اززاهدان، ماهواره، یکی از رسانه های قدرتمند ارتباط جمعی به شمار می آید این ابزار، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، قادر است پیام‌های تصویری را به دورترین نقاط منتقل کند و تعداد بی‌شماری از افراد را در سراسر دنیا مورد خطاب قرار دهد.

  همچنان که ماهواره می تواند در هوشیار کردن، اطلاع‌رسانی و درحوزه پژوهش، سیاست و … نقش مهمی داشته باشد؛ برنامه های تخریبی و نابهنجاری نیز دارد؛ تا جایی که برخی از جامعه شناسان و کارشناسان فرهنگی را برآن داشته تا برای مصونیت جامعه انسانی، بویژه نهاد خانواده چاره اندیشی کنند. بدین ترتیب، تاثیر برنامه‌های این ابزار قدرتمند بر افکار عمومی و عملکرد آن را بویژه از نظر تربیتی و جامعه پذیری نباید از نظر دور داشت.

  اثرات تخریبی و زیانبار ماهواره بر خانواده ها قابل اغماض نیست اما با وجود هشدارهای زیادی که داده می شود متأسفانه شاهد روند رو به رشد این وسیله در سطح خانواده ها هستیم گذشته از اثرات زیانبار و بسیار متعدد ماهواره در ابعاد مختلف،اثرات سوء این وسیله بر فرزندان را که آینده سازان این مرز و بوم هستند را مورد توجه قرار می دهیم اگر والدین بر این مسئله آگاه باشند که با خرید تجهیزات و بنا کردن ماهواره در خانواده آینده فرزندان خود را می سوزانند و ابزار به فساد افتادن فرزندانشان را خود بنا کرده اند آیا بازهم حاضرند ماهواره را وارد حریم زندگی کنند؟

  کارشناس مسائل مذهبی شهرستان سرباز گفت: شبکه های ماهواره ای هیچ هدفی جز فروپاشی فرهنگی و از بین بردن ارزشهای اصیل اجتماعی و سنتی و مورد هجمه قرار دادن برخی کشورها از جمله ایران را ندارند .

  حجت الاسلام سید محمد حسینی خاطر نشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها بدون توجه به آسیب‌های ماهواره از این وسیله استفاده می‌کنند و از اینکه فرزندانشان همراه آنان به تماشای فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره بپردازند، هیچ نگرانی‌ ندارند.

  وی افزود: رواج این سریالها احترامها، ارزشها، معیارهای اخلاقی، سلسله مراتب خانوادگی و به تبع آن سلسه مراتب اجتماعی را از بین می برد و در انتها باعث سستی پایه‌ها و از هم ‌پاشیدگی زندگی می شود.

  امام جمعه موقت شهرستان سرباز در ادامه با اشاره به فساد ناشی از تماشای سریال های ماهواره ای، خاطر نشان کرد: حذف این وسیله و برچیدن آن از بنیان خانوادهها در آرامش و امنیت روانی خانوادهها بسیار کمک خواهد کرد و این با همکاری خود خانواده ها به نتیجه خواهد رسید.

  حجت الاسلام سید حسینی بیان کرد: تاثیر منفی شبکه‌های ماهواره‌ای بر فرهنگ و ارزش‌های خانواده‌های ایرانی بی شمار است اما مهمترین آنها ایجاد بی بند و باری و رواج طلاق در جامعه است.

  وی با اشاره به افزایش سن ازدواج در جامعه، گفت: افزایش زندگی های تجملاتی بالارفتن سن ازدواج و عدم رغبت جوانان به تشکیل زندگی مشترک یکی دیگر از عوامل منفی وجود ماهواره در خانه ها است.

  وی در پایان با تاکید بر لزوم افزایش اگاهی نسل جوان نسبت به مضرات ماهواره، تصریح کرد: جوانان باید به این نکته توجه داشته باشند که این غول خانمان سوزی حربه دشمنان است و هدفی جز تباهی جوانان ما ندارد و خاکریزی از جنگ نرم استکبار بر ضد جمهوری اسلامی ایران است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.