• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سال ۲۰۱۶؛ سال افشای زوایای پنهان زندگی شخصیت‎های سیاسی جهان/آمریکا روی موج افشاگری
  کد خبر : 1962057

  سال ۲۰۱۶؛ سال افشای زوایای پنهان زندگی شخصیت‎های سیاسی جهان/آمریکا روی موج افشاگری

  سال ۲۰۱۶؛ سال افشای زوایای پنهان زندگی شخصیت‎های سیاسی جهان/آمریکا روی موج افشاگریReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پایگاه راشا تودی در گزارشی نوشت که ۱۲ ماه گذشته را می‌توان به عنوان سال درز اطلاعات نامگذاری کرد چرا که هکرها و افشاگران اطلاعات، حجم عظیمی…

  سال ۲۰۱۶؛ سال افشای زوایای پنهان زندگی شخصیت‎های سیاسی جهان/آمریکا روی موج افشاگریReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پایگاه راشا تودی در گزارشی نوشت که ۱۲ ماه گذشته را می‌توان به عنوان سال درز اطلاعات نامگذاری کرد چرا که هکرها و افشاگران اطلاعات، حجم عظیمی از اطلاعات را در سراسر جهان افشا کردند که گروه‌های گوناگون را تحت تأثیر قرار داد.
  راشا تودی می افزاید: تأثیر درز کردن اطلاعات بر طیفی از حوادث اثر گذاشت که می توان نتایج انتخابات ریاست جمهوری تا افشای فعالیت‌های درونی دولت‌ها به مدت چندین دهه نام برد.

  افشاگری گسترده در مورد مقامات آمریکا در سال 2016
  کمیته ملی دموکرات‌ها
  در تاریخ ۲۲ ژولای ویکی لیکس ۱۹ هزار ایمیل متعلق به کمیته ملی دموکرات‌ها را منتشر کرد؛ این اقدام درست چند روز قبل از انتخاب هیلاری کلینتون به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری به وسیله کنوانسیون ملی حزب دموکرات انجام شد.
  این ایمیل‌ها مربوط به بازه زمانی ژانویه ۲۰۱۵ تا می ۲۰۱۶ بود و در ماه نوامبر نیز ویکی لیکس حدود ۸ هزار ایمیل دیگر را نیز از این حزب منتشر کرد.
  افشاگری گسترده در مورد مقامات آمریکا در سال 2016
  افشای ایمیل‌های جان پودستا
  ایمیل‌های جان پودستا مدیر تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون نیز در هفته‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به وسیله ویکی لیکس انجام شد و باعث جرقه زدن اتهام‌هایی مبنی بر دخالت روسیه در سیستم انتخابات آمریکا شد؛ تیم انتخاباتی کلینتون شبکه راشاتودی را به دخالت مستقیم در هک سیستم انتخاباتی آمریکا متهم کرد.
  ایمیل‌های پودستا در فاصله زمانی اول تا نهم اکتبر به وسیله ویکی لیکس منتشر شد؛ این ایمیل‌ها مربوط به سال ۲۰۰۷ می‌شد.
  افشای این ایمیل‌ها اطلاعات زیادی را در مورد بنیاد کلینتون، سخنرانی بیل کلینتون و سخنرانی مخفیانه وال استریت هیلاری افشا کرد.
  افشاگری گسترده در مورد مقامات آمریکا در سال 2016
  افشاگری دی.سی لیکس
  وبسایت دی.سی لیکس در ماه ژوئن ۲۰۱۶ تشکیل شد و شروع به انتشار اطلاعاتی در مورد مقامات عالی رتبه دولت و چهره‌های نظامی آمریکا کرد.
  این وبسایت اطلاعاتی در مورد ۳۰۰ نفر از جمهوری‌خواهان مانند جان مک کین، لیندزی گراهام  و نیز اطلاعات ۲۰۰ نفر از دموکرات‌ها را منتشر کرد.
  این وبسایت به وسیله «امریکا هکتیویست» اداره می‌شود این در حالی است که آمریکا ادعا می‌کند روسیه این وبسایت را مدیریت می‌کند.
  این وبسایت در ماه جولای اطلاعاتی را در مورد «فلیپ بریدلاو» فرمانده ناتو منتشر کرد که نشان می‌داد وی به دنبال ایجاد تنش در روابط با روسیه بر سر مسئله اوکراین است.
  افشاگری گسترده در مورد مقامات آمریکا در سال 2016
  پاناما پی‌پر
  این افشاگری که به عنوان بزرگ‌ترین افشاگری تاریخ توصیف شده است حدود ۱۱.۵ میلیون سند را منتشر کرده است.
  افشاگری گسترده در مورد مقامات آمریکا در سال 2016
  ویکی لیکس یمن
  در ماه نوامبر ویکی لیکس حدود ۵۰۰ سند را منتشر کرد که مربوط به سفارت آمریکا در یمن و در بازه زمانی مارس ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۵ بود؛ ویکی لیکس این اسناد اطلاعاتی را از هیلاری کلینتون در زمان تصدی سمت وزیر امور خارجه آمریکا افشا کرد که نشان می‌داد هیلاری کلینتون عامل تشدید بحران در یمن بوده است.
  افشاگری گسترده در مورد مقامات آمریکا در سال 2016
  ایمیل‌های وزارت خارجه کلینتون
  در سال ۲۰۱۶ ایمیل‌هایی از سرور ایمیل‌های شخصی هیلاری کلینتون در دوران تصدی وزارت خارجه، به وسیله جیسون لئوپولد منتشر شد.
  در ماه مارس ویکی لیکس ۳۰ هزار ایمیل از هیلاری کلینتون منتشر کرد که مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ بود و روابط بنیاد کلینتون با سیاست‌های جهانی و نیز چگونگی مذاکرات کلینتون و «جولیان آسانژ» موسس ویکی لیکس، در سال ۲۰۱۰ را افشا کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.