• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » ۹۱ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در بانه محقق شده است
  کد خبر : 1961972

  ۹۱ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در بانه محقق شده است

  ۹۱ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در بانه محقق شده استReviewed by on Dec 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا،حمید ساعد پناه روز چهار شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، افزود: در زمینه اعتبارات پرداختی به مشاغل خانگی بانک صادرات ۸۹ درصد و…

  ۹۱ درصد اعتبارات مشاغل خانگی در بانه محقق شده استReviewed by on Dec 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا،حمید ساعد پناه روز چهار شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، افزود: در زمینه اعتبارات پرداختی به مشاغل خانگی بانک صادرات ۸۹ درصد و بانک ملی ۹۳ درصد درخواست پرداخت اعتبارات مشاغل خانگی را پرداخت کرده است.
  وی، طرح های مشاغل خانگی در سال گذشته را ۱۸۹ طرح با مبلغ ۹ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال عنوان کرد، گفت: ۷۹ طرح به بانک صادرات معرفی شده که اعتبارات ۷۰ طرح پرداخت شده و ۹ طرح در دست اقدام است.
  وی ادامه داد: ۱۱۰ طرح نیز به بانک ملی معرفی شده که اعتبارات ۱۰۳ طرح پرداخت شده و هفت طرح هم دیگر در دست اقدام است.
  ساعد پناه به گزارش ایران ویج به نقل از ثبت شده در سامانه رصد اشاره کرد و افزود: تمام دستگاه ها دولتی موظف هستند در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان همکاری داشته باشند و اشتغال ایجاد شده را در سامانه رصد ثبت کنند.
  وی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۸۲ نفر در سامانه رصد ثبت اشتغال شده که از این تعداد اداره فنی و حرفه ای سه نفر، صنعت، معدن تجارت ۱۵ نفر، کمیته امداد یک نفر، جهاد کشاورزی هفت نفر، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پنج نفر، دانشگاه علوم پزشکی ۱۱ نفر، منابع طبیعی ۱۱ نفر، صندوق کارآفرینی مهر امید ۱۰۲ نفر، بنیاد شهید و امور ایثارگران یک نفر و شرکت گاز پنج نفر را در این سامانه ثبت اشتغال کرده است.
  ساعد پناه بابیان اینکه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ثبت واقعی اشتغال ایجاد شده تاکید دارد، افزود: اشتغال شهرستان بانه بیشتر از ۱۸۲ نفر بوده که باید دستگاه های اجرای برای ثبت اشتغال شهرستان در سامانه رصد اقدام کنند.
  وی به ثبت اشتغال سامانه رصد رد سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۴۶۵ نفر در رصد ثبت اشتغال شده که اداره بهزیستی ۲۵ نفر، کمیته امداد ۲۱۴ نفر، صنعت معدن و تجارت پنج نفر، دانشگاه علوم پزشکی ۲۶ نفر و صندوق کارآفرینی مهر امید ۱۹۵ نفر را در سامانه رصد ثبت اشتغال کردند.
  به گفته این مسئول، بحث مشاغل خانگی ۲ نوع مستقل و پشتیبان است در مشاغل خانگی مستقل افراد به صورت مستقل از دستگاه های متولی مجوز می گیرند و به صورت مستقل و انفرادی کار می کنند اما در مشاغل خانگی پشتیبان یک نفر برای چند نفر شغل ایجاد می کند که به ازای هر نفر ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت می شود.
  رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانه اظهار کرد: با توجه به ذهنیتی که در شورای عالی اشتغال در زمینه مشاغل خانگی مستقل ایجاد شده است تسهیلات به مشاغل خانگی پشتیبان پرداخت می شود.
  وی گفت: در سال جاری بانک تجارت و رفاه را برای پرداخت تسهیلات معرفی کردند که به بانک تجارت یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال اعتبارات مشاغل پشتیبان ابلاغ شده و به بانک رفاه نیز یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال ابلاغ شده است.
  ساعد پناه، طرح تکاپو را یکی از طرح هایی عنوان کرد که در شورای عالی اشتغال مصوب شده که به معنای طرح توسعه کسب و کار پایدار براساس ظرفیت های هر منطقه است.
  وی به فروش نرسیدن محصولات تولیدی را یکی از مهمترین مشکلات مشاغل خانگی دانست و خاطر نشان کرد: ایده های کارآفرینی وجود دارد اما محصولی که تولید می شود بازاری برای فروش ندارد که در این راستا شورای عالی اشتغال طرح تکاپو را ارائه داده است.
  وی گفت: طرح تکاپو در بسته های شغلی مختلف با توجه به ظرفیت های هر منطقه برنامه ریزی شده که در حوزه استان کردستان در سه بخش مختلف تعریف شده و یکی از بخش های مهم آی تی یا فناوری اطلاعات است.
  این مسئول افزود: با توجه به اینکه شهرستان بانه به عنوان پیشانی اقتصاد استان شناخته شده طرح تکاپو در حوزه گردشگری است.
  در ادامه جلسه کارشناس مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه گفت: کمیته امداد امام در بانه در چند سال گذشته از لحاظ پرداخت تسهیلات بانکی به مشاغل خانگی رتبه نخست قرار دارد.
  امید عسکری افزود: در سال گذشته از منابع امدادی با تسهیلات بانکی بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت و برای ۴۰۹ نفر اشتغال ایجاد شده است.
  وی تسهیلات بانکی را در سال جاری نصف سال قبل خواند و اظهار کرد: در سال جاری ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات تخصصی به کمیته امداد اختصاص یافته که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مربوط به مشاغل خانگی مستقل و مابقی مربوط به مشاغل خود اشتغالی است.
  وی گفت: در ۹ سال جاری ۲۳۰ طرح اشتغال با مبلغ بیش از ۳۴ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال ایجاد شده و ۲۱۴ طرح در سامانه رصد ثبت شده است.
  عسکری به فعالیت های آموزشی کمیته امداد امام (ره) اشاره کرد و افزود: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی برای ۸۰۳ نفر در زمینه های مختلف آموزش های کوتاه مدت و بلند مدت ارائه شده است.
  به گفته وی طرح تکاپور برای مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد اجرا می شود و بیش از ۹۰ درصد تسهیلات به جامعه هدف این سازمان پرداخت می شود.
  شهرستان مرزی بانه در ۲۴۲ کیلومتر سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
  ۷۴۶۹/۶۱۰۸
  **خبرنگار: زینب طلائی / **انتشار دهنده: امید بهمنی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.