• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ضرورت افزایش سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در کردستان
  کد خبر : 1961941

  ضرورت افزایش سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در کردستان

  ضرورت افزایش سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در کردستانReviewed by on Dec 29Rating: منصور مرادی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به جلسه امروز اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس بیمه سلامت کشور و رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: باتوجه به اینکه…

  ضرورت افزایش سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در کردستانReviewed by on Dec 29Rating:

  منصور مرادی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به جلسه امروز اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس بیمه سلامت کشور و رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: باتوجه به اینکه استان کردستان از جمله استانهای محروم کشور بوده که فاقد کارخانجات بزرگ و صنایع تبدیلی است، بیکاری در آن به نسبت بیشتر از سایر استان های کشور است.
  وی ادامه داد: سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان کردستان به ویژه در شهرستان های مریوان و سروآباد بسیار کمتر از سایر مناطق کشوری است، به همین دلیل می طلبد که آمار بیمه شدگان تامین اجتماعی در این استان افزایش پیدا کند.
  او با بیان اینکه بسیاری از افراد در ۲ شهرستان مریوان و سروآباد به کار صنایع دستی روی آورده اند، اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند نسبت به افزایش سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در این ۲ شهرستان تحت عنوان بیمه صنایع دستی اقدام کند.
  نماینده مریوان و سروآباد افزود: افزایش سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی در قالب بیمه صنایع دستی می تواند در احیای هنرهای دستی منطقه که بیانگر فرهنگ بسیار کهن مردمان این منطقه است، تاثیر بسزایی داشته باشد.
  وی خواستار افزایش آمار افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی به ویژه نهاد بهزیستی شد و گفت: آمار افراد نیازمند و معلول در استان کردستان به ویژه در مریوان و سروآباد بالا بوده و نیازمند حمایت بیشتر هستند.
  مرادی اظهار کرد: برای ایجاد انگیزه و امید بیشتر در افراد معلول برای زندگی کردن می طلبد که نیازهای آنها به ویژه در بحث معیشتی و امکانات رفاهی تامین و برآورده شود.
  رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با اشاره به عدم اشتغال معلولان در جامعه افزود: اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که براساس آن سه درصد از استخدامی های کشور مربوط به استخدام و بکارگیری افراد معلول است، باید در اولویت قرار گیرد.
  وی خواستار افزایش خدمات بیمه سلامت در استان کردستان شد و افزود: ارائه خدمات رفاهی و درمانی در استان کردستان با ایجاد بیمارستان های تخصصی در بحث توریسم درمانی و توسعه استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
  وی افزود: دکتر ربیعی نیز گزارشی از عملکرد سه ساله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به اعضای فراکسیون مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، شهرستان های مریوان و سروآباد با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
  ۷۳۵۴/۶۱۰۸
  **خبرنگار: فرزاد آداک /** انتشار دهنده: امید بهمنی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.