• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سرنوشت نامعلوم کودکان ناپدید‌شده یمنی در “اسرائیل”
  کد خبر : 1961912

  سرنوشت نامعلوم کودکان ناپدید‌شده یمنی در “اسرائیل”

  سرنوشت نامعلوم کودکان ناپدید‌شده یمنی در “اسرائیل”Reviewed by on Dec 28Rating:  العالم – سرزمین های اشغالی  این اسناد که در پایگاه اینترنتی آرشیو دولتی رژیم اسرائیل قابل دسترسی است، مربوط به بررسی جزئیات ناپدید شدن کودکان یهودی یمنی و نیز پذیرش سه هزار و ۵۰۰ نفر از این کودکان در دو سال اول تاسیس رژیم صهیونیستی است….

  سرنوشت نامعلوم کودکان ناپدید‌شده یمنی در "اسرائیل"Reviewed by on Dec 28Rating:

   العالم – سرزمین های اشغالی

   این اسناد که در پایگاه اینترنتی آرشیو دولتی رژیم اسرائیل قابل دسترسی است، مربوط به بررسی جزئیات ناپدید شدن کودکان یهودی یمنی و نیز پذیرش سه هزار و ۵۰۰ نفر از این کودکان در دو سال اول تاسیس رژیم صهیونیستی است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم،”بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم اسرائیل درتوضیحی درباره انتشار این اسناد مدعی شده است که این اقدام با هدف تصحیح ظلم و ستم تاریخی صورت گرفته است که به علت نادیده گرفتن و فراموش کردن این موضوع درآن برهه، درحق این کودکان روا شده است.

  گفتنی است که این وقایع فاجعه باردر فاصله سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ وزمانی روی داد که حدود ۵۰ هزار نفر از یهودیان یمنی وارد اسرائیل (سرزمین های اشغالی) شدند ودر اردوگاه ها و مراکز اقامت موقت موسوم به ” معبروت” تقسیم شدند.

  خانواده های یمنی که درآن دوره وارد سرزمین های اشغالی شدند، خانواده هایی پرفرزند بودند و اعضای آن ها اغلب از بیماری های مزمن به ویژه بیماری های دستگاه گوارش و مری رنج می بردند.

  درآن زمان، بیماری فلج اطفال به ویژه در سرزمین های اشغالی شیوع پیدا کرده بود، این بیماری، از بیماری های مسری بود و به محض پیدا شدن کوچکترین اثری از این بیماری، کودکان مشکوک به ابتلا به این بیماری، در بیمارستان ها قرنطینه می شدند.

  درآن هنگام، به خانواده ها اطلاع می دادند که کودکشان بر اثر بیماری فوت کرده و دفن شده است، بدون اینکه گواهی فوت به خانواده ها نشان بدهند و یا مراسم دفنی در کار باشد.

  بعدها مشخص شد که بسیاری از این کودکان در بیمارستان فوت کرده بودند، اما هیچ کسی به دنبال خانواده های کودکانی که زنده مانده بودند، نبود و درنتیجه، سرپرستی آن ها را بعداً به خانواده های دیگر سپردند.

  طبق گفته مقامات رسمی صهیونیست، درسال های اول پس از تاسیس رژیم اسرائیل، بیش از هزار کودک ناپدید شدند که اکثر آنان از کودکان شیرخواره اصالتاً شرقی بودند و بیش از دو سوم این کودکان از خانواده های یمنی بودند.

  سال ها بعد، سه کمیته برای تحقیق درخصوص موضوع ” کودکان یمنی” تشکیل شد و این کمیته ها ۱۰۳۳ مورد را بررسی کردند. درسال ۲۰۰۱، کمیته کوهین – کیدمی با انتشار گزارشی اعلام کرد ۹۷۲ کودک، درشرایط مبهم، فوت کرده اند و سرنوشت ۵۲ کودک دیگر نامعلوم است. طبق اسنادی که ۲۸ دسامبر ۲۰۱۶ منتشر شد، روند پذیرش سرپرستی کودکان به شکل مخفیانه، برنامه ریزی شده بوده است.

  ۲۱۵ 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.