• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » انتقاد بانوان ورزشکار قهرمان مازندران از نداشتن حامی مالی
  کد خبر : 1961604

  انتقاد بانوان ورزشکار قهرمان مازندران از نداشتن حامی مالی

  انتقاد بانوان ورزشکار قهرمان مازندران از نداشتن حامی مالیReviewed by on Dec 28Rating: به گفته این بانوان ورزشکار، برغم کمبود و نبود امکانات و تجهیزات همچون حامی مالی و سالن ورزشی به امید اهتزاز در آوردن پرچم سه رنگ کشورمان در میادین ورزشی باز از تلاش نمی ایستند . آنان معتقدند ورزش بانوان مازندران از…

  انتقاد بانوان ورزشکار قهرمان مازندران از نداشتن حامی مالیReviewed by on Dec 28Rating:

  به گفته این بانوان ورزشکار، برغم کمبود و نبود امکانات و تجهیزات همچون حامی مالی و سالن ورزشی به امید اهتزاز در آوردن پرچم سه رنگ کشورمان در میادین ورزشی باز از تلاش نمی ایستند .
  آنان معتقدند ورزش بانوان مازندران از ظرفیت و پتانسیل لازم برای پرورش قهرمانان مدال آور میادین جهانی برخوردار است و تنها باید بیشتر حمایت شوند .
  عالیه محمودی تنها بانوی مازندرانی اعزامی به پاراالمپیک ‘ ریو ‘ و تیرانداز عضو تیم ملی پارالمپیک ریو یکی از ستاره های درخشان ورزش قهرمانی بانوان مازندران است .
  محمودی از نبود حمایت مالی به عنوان اصلی ترین دغدغه بانوان قهرمان ورزش مازندران نام برد و گفت: این مشکل همیشه سد راه فعالیت قهرمانان است .
  وی ادامه داد : تیم معلولان و جانبازان با مشکلات و دغدغه های ناشی از وضع جسمانی شان نباید دغدغه های تامین هزینه ها برای فعالیت ورزشی داشته باشند .
  به گفته این دارنده مقام ششم مسابقات تیراندازی پاراالمپیک لندن آنچه می تواند پای لنگ قهرمانان معلول برای حضور در میادین ورزشی باشد ضعف جسمی نیست بلکه نداشتن توان مالی است .
  ***افتخارآفرینی برای کشور با پرداخت هزینه شخصی
  هانیه داوودی بانوی کوهنورد مازندران که در صعود جمعی بانوان کشورهای دیگر شرکت داشت ، گفت که هزینه سرسام آور کوهنوردی از توان غالب ورزشکاران به ویژه بانوان خارج است .
  وی ادامه داد : خرید کفش کوهنوردی با هزینه ۴۰ میلیون ریالی فشار مالی مضاعفی بر دوش ورزشکار وارد می کند .
  به گفته داوودی باهرصعود و موفقیت دغدغه های متعدد است که بر روی ورزشکارانی مثلی من تحمیل می شود .
  وی با اشاره به اعزام چهار مربی زن کشورمان برای شرکت در دوره آموزشی در کشور فرانسه ، افزود : هزینه ۱۲۰ میلیون ریالی برای هر نفر بسیار گزاف و سنگین است و این هزینه باید از سوی ورزشکار پرداخت شود.
  این بانوی کوهنورد خاطرنشان کرد : ورزشکار به علت نداشتن توان مالی نمی تواند در این دوره های اموزشی ضروری شرکت کند .
  وی خواست که به ورزش کوهنوردی بانوان به صورت جدی توجه شود تا علاقمندان و قهرمانان بتوانند با صعودهای پرافتخار پرچم ایران را برقله کوه ها به اهتزاز در آورند .
  *** بی بهره بودن بانوان قهرمان مازندران از حداقل ها
  صدیقه دریایی بانوی ووشوکار آملی دارنده پنج مدال مسابقات جهانی و آسیایی به خبرنگار ایرناگفت : کسب مدال های رنگارنگ مسابقات ورزشی توسط بانوان مازندران نشان داد که آنها با وجود کمبود امکانات و تجهیزات باز هم در میادین ورزشی خوش می درخشند .
  وی ادامه داد :اما این ورزشکاران به دنبال کورسوی حمایت مالی افراد و شرکت ها برای آماده سازی و حضور در رقابت های ورزشی هستند .
  دریایی امیدوار است تا زمانیکه انگیزه در بانوان قهرمان ورزشکار مازندران وجود دارد این حمایت ها صورت بگیرد تا انها به رقابت های قهرمانی خود ادامه دهند.
  **** راهیابی ۱۳۴ بانو به اردوی تیم ملی تابلوی فعالیت حرفه ای ورزشکاران مازندران
  معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت که امسال ۱۳۴ بانوی مازندران توانستند به اردوهای تیم ملی راه یابند .
  مریم فرجپور ادامه داد : از این تعداد ۴۷ ورزشکار نیز در ترکیب تیم ملی ۹ رشته ورزشی قرار بگیرند .
  وی گفت : این ورزشکاران ۲۱ مدال بین المللی ، ۲۰ مدال آسیایی و ۹ مدال جهانی کسب کردند .
  معاون ورزش و جوانان مازندران با اشاره به رشد کسب مدال جهانی و آسیایی بانوان ورزشکار مازندران در ۹ ماهه امسال ،گفت که بانوان ورزشکار استان در کل سال گذشته ۵۰ مدال کسب کرده بودند .
  وی ادامه داد : بیش از ۴۷ بانوی ورزشکار سازمان یافته مازندران در ۴۴ هیات ورزشی فعالیت می کنند .
  فرجپور با تایید کمبودها در بخش ورزش حرفه ای بانوان ، ادامه داد : متاسفانه شرکت های بخش خصوصی استقبالی برای حمایت مالی از ورزشکاران بانوان ندارند .
  وی خاطرنشان کرد : با ورود اسپانسر که تاثیر گذار بر فعالیت بانوان ورزشکار مازندران است مطمئنا برتعداد کسب مدال و افتخار آفرینی آنان تاثیر می گذارد .
  بانوان قهرمان ورزش مازندران که در تکاپوی جلب حمایت مالی شرکت های بخش خصوصی هستند ،سخنان اخیر استاندار مازندران بارقه های امیدی برای آنان جهت ادامه فعالیت قهرمانی ایجاد کرد .
  ربیع فلاح گفت که با توجه به بی رغبتی و تمایل کمتر شرکت های خصوصی استان به تحت پوشش قرار دادن بانوان ورزشکار ، با برنامه ریزی هایی این رویه تغییر خواهد کرد.
  وی ادامه داد : برای این منظور سیاست ها و برنامه های تشویقی برای شرکت های یاری گر ورزش بانوان مازندران اعمال و اجرایی می شود .
  استاندار مازندران تاکید کرد : جذب حمایت مالی شرکت های بخش خصوصی استان می تواند در رونق ، شکوفایی ورزش حرفه ای بانوان و افتخار آفرینی این قشر تاثیر بسزایی بگذارد .
  گزارشگر : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشا ردهنده:سید محسن حسن نیا
  /۱۸۹۹/۲۰۹۶

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.