• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » آمار پایین مرگ مادر و کودک ایرانی نسبت به آمار جهانی
  کد خبر : 1961563

  آمار پایین مرگ مادر و کودک ایرانی نسبت به آمار جهانی

  آمار پایین مرگ مادر و کودک ایرانی نسبت به آمار جهانیReviewed by on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از سلامت خبرگزاری تسنیم، صفیه شهریاری افشار – عضو هیئت موسس انجمن سلامت خانواده ایران با اشاره به اینکه این انجمن از ۲۱ سال قبل با هدف ترویج برنامه‌های سلامت محور برای مادران و…

  آمار پایین مرگ مادر و کودک ایرانی نسبت به آمار جهانیReviewed by on Dec 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از سلامت خبرگزاری تسنیم، صفیه شهریاری افشار – عضو هیئت موسس انجمن سلامت خانواده ایران با اشاره به اینکه این انجمن از ۲۱ سال قبل با هدف ترویج برنامه‌های سلامت محور برای مادران و کودکان، فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: رسالت ما بر ترویج سلامت باروری به ویژه در بین اقشار محروم و آسیب پذیر بنا شده است و این انجمن یکی از اعضای رسمی فدراسیون IPPF است که در زمینه سلامت باروری زنان و کودکان در دنیا فعالیت دارد.

  وی با اشاره به اهداف توسعه پایدار که در سال ۲۰۱۵ مورد موافقت ۱۹۳ کشور دنیا قرار گرفته و به آن پایبند شدند، گفت: اهداف توسعه پایدار توسط سازمان ملل تعریف شده و می‌بایست تا پایان سال ۲۰۳۰ به آن اهداف هفده گانه اصلی دست یافت.

  شهریاری هدف سوم را که شامل زندگی سالم و پیشبرد سلامت برای همه افراد در تمامی سنین است را مورد اشاره قرار داد و افزود: برنامه‌های این انجمن براساس دستیابی به این هدف تعریف و تبیین شده است.

  وی با اعلام اینکه می‌بایست تا پایان سال ۲۰۳۰ شاهد کاهش نرخ جهانی مرگ مادران به میزان کمتر از ۷۰ مرگ به ازای هر ۱۰۰ هزار تولد زنده باشیم، ادامه داد: تا پایان سال ۲۰۳۰ باید مرگ‌های قابل پیشگیری نوزادان و کودکان زیر ۵ سال کاهش یابد.

  شهریاری با ابراز خوشحالی از اینکه آمار فعلی ایران در مرگ و میر مادران و نوزادان از برنامه اهداف توسعه پایدار پایین تر است، افزود: در حال حاضر ۱۹ مرگ مادران در هر ۱۰۰ هزار تولد زنده را داریم. همچنین مرگ و میر کودکان زیر یک سال ۱۳.۶ به ازای هر ۱۰۰۰ تولد زنده و مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال نیز ۱۵.۸ به ازای هر ۱۰۰۰ تولد زنده است.

  عضو هیئت موسس انجمن سلامت خانواده ایران به برنامه مقابله با بیماری‌های ایدز، سل، مالاریا اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، در حال حاضر ۳۳ هزار و ۲۲۷ مبتلا به اچ آی وی در کشور داریم که این آمار از سوی سازمان بهداشت جهانی، ۷۵ هزار و ۶۱۸ نفر مبتلا به اچ آی وی برای ایران اعلام شده است.

  شهریاری در نشست خبری تشریح اهداف انجمن سلامت خانواده ایران گفت: با اعلام اینکه سهم مردان از ابتلا به اچ آی وی ۶۴.۵ درصد و زنان ۳۵.۵ درصد است، افزود: سهم انتقال ایدز از رفتارهای جنسی ۴۰ درصد است که باید در این زمینه تا جایی که ممکن است اطلاع رسانی و آموزش دهیم.

  به گفته وی، ۲۱ درصد موارد انتقال ناشناخته اعلام شده که ممکن است رفتارهای جنسی هم در این ۲۱ درصد دخیل باشد که ثبت نمی‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.