• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بهداشت و سلامت » مجلات علمی دانشگاهها نیازمند کیفی سازی است
  کد خبر : 1961557

  مجلات علمی دانشگاهها نیازمند کیفی سازی است

  مجلات علمی دانشگاهها نیازمند کیفی سازی استReviewed by Aryan♥ on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، حسین وطن پور در مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر حوزه سلامت استان هرمزگان گفت: به لحاظ آموزش در جایگاه خوبی قرار داریم ؛ جزو پنجمین…

  مجلات علمی دانشگاهها نیازمند کیفی سازی استReviewed by Aryan♥ on Dec 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، حسین وطن پور در مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر حوزه سلامت استان هرمزگان گفت: به لحاظ آموزش در جایگاه خوبی قرار داریم ؛ جزو پنجمین کشور هستیم که نیروهای متخصص در آمریکا داریم، بیشترین نیروی متخصص پزشکی اتریش ایرانی هستند و از نظر نیروی متخصص در موقعیت خوبی هستیم.

  وطن پور اظهارداشت: بیش از ۷۰۰ مرکز تحقیقاتی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور وجود دارد. در تمام این مراکز تعداد بالایی مجلات مختلف تهیه و منتشر می شود ؛ لذا نیازمند کیفی سازی این مجلات است.

  وی تصریح کرد: همانند دانشگاههای نسل ۲ که پژوهش محور هستند؛ دارای رتبه نخست در پژوهش هستیم. ما در سال گذشته بیش از ۴۰ هزار مقاله در دانشگاههای علوم پزشکی چاپ کردیم که اگر هزینه چاپ و نشر هر مقاله ۵ میلیون تومان باشد ۲۰۰ میلیارد تومان پول چاپ مقاله می شود.

  دکتر وطن پور عنوان کرد: امروز در دنیا دانشگاهها محل حل مشکلات هستند؛ محققان به دنبال ارائه پروژه های سنگین در جهت حل مشکلات منطقه و ارتقاء ملی باشند. با توجه به ساحلی بودن استان هرمزگان پتانسیل بالایی در دریا برای انجام طرح های تحقیقاتی وجود دارد.

  سیدحسین داودی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ما باید علم را به ثروت تبدیل کنیم ؛ در چشم انداز ۱۴۰۴ باید به جایگاه اول اقتصادی و علمی و فناوری منطقه برسیم.

  داودی افزود: پژوهش باید منجر به تکنولوژی و محصولات دانش بنیان شود؛ اساس و پایه کار آموزش زیر بنایی است. یک پژوهش خوب نتیجه آموزش مناسب در دانشگاه و دانشکده ها است.

  وی خطاب به دانشجویان و پژوهشگران گفت: دانشگاه رشد نمی کند مگر با مطالبه خواهی شما، ولی بزرگ بخواهید ؛ خواستن مطالبات بزرگ باعث رشد و توسعه دانشگاه می شود.

  تیمور آقا ملایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به شعار هفته پژوهش «پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد مقاومتی» گفت: انجام فعالیتهای پژوهشی در جهت کسب رتبه در بین دانشگاهها ، نیازمند ایجاد رویکرد مناسب در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی است.

  دکتر آقا ملایی ابرازداشت: ارتقاء مجلات در دانشگاه نیازمند برنامه ریزی جدی و فعال کردن شوراهای پژوهشی در بستر دانشگاه ها است تا اعضاء هیئت علمی از مجلات دانشگاه بهره مند شوند. همچنین نظارت مستمر بر طرح های تحقیقاتی صورت گیرد و با پایش و توجه ویژه طرح ها به نتایج قابل قبولی برسند.

  وی تصریح کرد: برای نخستین بار نیاز سنجی انجام شد و پس از اعلام فراخوان طرح های تحقیقاتی بصورت هر ۶ ماه یکبار دریافت خواهد شد و باید از طرح های مصوب برآیند کار مشکلات سیستم را حل نماییم ؛ و در نهایت منجر به تغییر یک رویکرد یا اصلاح یک فرایند شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.