• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » همشهری: چاله دلار در مسیر ارز تک نرخی
  کد خبر : 1961486

  همشهری: چاله دلار در مسیر ارز تک نرخی

  همشهری: چاله دلار در مسیر ارز تک نرخیReviewed by on Dec 28Rating: این روزنامه با اشاره به عنوان شیر هفته آینده به مدارس می رسد، آورد: منصور مجاری مدیر دفتر برنامه و بودجه آموزش و پرورش از توزیع شیر در مدارس با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از هفته آینده خبر داد. آموزش و پرورش امسال…

  همشهری: چاله دلار در مسیر ارز تک نرخیReviewed by on Dec 28Rating:

  این روزنامه با اشاره به عنوان شیر هفته آینده به مدارس می رسد، آورد: منصور مجاری مدیر دفتر برنامه و بودجه آموزش و پرورش از توزیع شیر در مدارس با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از هفته آینده خبر داد. آموزش و پرورش امسال بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل یارانه ها و اعتبارات داخلی برای توزیع شیر مدارس در نظر گرفته بود. وی گفت: «۳۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار برای بدهی و تسویه حساب معوقه پارسال به کارخانجات توزیع شیر پرداخت شده است. امیدواریم مابقی اعتبارات در نظر گرفته شده برای توزیع امسال شیر مدارس نیز تامین شود تا بتوانیم مانند پارسال این طرح را به خوبی اجرا کنیم.»

  روزنامه همشهری با انتشار عنوان حادثه بی نظیر ۹ دی نمونه ای از قدرت فکری مردم، نوشت: حضرت آیت الله خامنه‌ای دیروز در آستانه سالروز حماسه ۹ دی ۸۸، با اشاره به دشمنی و کینه‌ورزی عملی مستکبران با حاکمیت اسلام و تلاش آنان برای سلب مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی، حادثه بی‌نظیر ۹ دی را از جمله نمونه‌های قدرت جمهوری اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: امروز هندسه تقابل قدرتهای استکباری با جمهوری اسلامی در جهت سلب قدرت مادی و معنوی، و عزم و اراده ملت ایران است و در مقابل، باید این قدرت را حفظ و روز به روز تقویت کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص)، دستیابی به خیر و سعادت در جوامع بشری را در سایه برخورداری از قدرت دانستند و افزودند: قدرتهای مستکبر همچون امریکا، سعادت جامعه و آنچه را که «ارزشهای امریکایی» می‌خوانند، در جمع‌آوری ثروت و تسلط بر عالم دنبال می‌کنند، اما اسلام، سعادت بشر را در رسیدن به کمالات انسانی و جریان داشتن فکر و عمل قرآنی در تمام اجزاء جامعه می‌داند.

  این روزنامه با انتخاب عنوان سوز سرما همشاگردی بچه ها، می نویسد: یک روز پس از آتش سوزی در مدرسه ای در کرمانشاه، دانش آموزان مدرسه ای دیگر در نیشابور به دلیل سرمای غیرقابل تحمل مدرسه، در کلاس درس شان حاضر نشدند. به این ترتیب در روزهای سرد، سامانه گرمایشی همچنان مهم ترین مشکل مدارس مناطق سردسیر کشور است. روز گذشته بدهی به اداره برق موجب شد تا برق مدرسه میان آب بخش شاوور استان خوزستان قطع شود. این کار موجب شد تا دانش آموزان این مدرسه مقابل در ورودی تجمع کنند و حاضر به ورود به مدرسه نشوند. ۲ هفته پیش نیز رسانه ها از قطع برق یکی از مدارس چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر دادند.

  اگر قطار حومه تهران راه بیفتد قطار میلیونی خودرو وارد شهر نمی شود؛ عنوان دیگر روزنامه همشهری به شمار می رود، در این مطلب می خوانیم: معاون نظارت شورای شهر تهران بر ضرورت ایجاد تعامل میان شهرداری و دولت تاکید کرد و گفت: با کنترل ورود خوروهای شهرهای حاشیه ای می توانیم تاثیر چشمگیری بر آلودگی و ترافیک شهر تهران داشته باشیم. به گفته عباس جدیدی با ساخت خطوط مترو در حومه شهر می توان از ورود این خودروها به شهر پیشگیری کرد. عباس جدیدی، معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران صبح دیروز در جریان بازدیدهای نظارتی خود از شرکت بهره برداری متروی تهران بازدید کرد. وی در این بازدید مترو را قلب تپنده شهر دانست و گفت: مترو به عنوان موضوعی استراتژیک در شهرها مطرح است و حل تمامی مسائل و مشکلات شهر تهران به مترو منتهی می شود و در نتیجه مهم ترین و اولین اولویت شهر تهران، مترو است.

  همچنین این روزنامه در صفحه نخست عنوان های «نگاه نیلی به شرایط قرمز بیکاری»، «تشریح برنامه های بزرگداشت حماسه ۹ دی در سراسر کشور»، «وضعیت قرمز گوجه روز سیاه بادمجان»، «مقتول، قاتل را لو داد» و «لیبی جبهه جدید رویارویی روسیه با غرب» را منتشر کرد و در ستون یادداشت عنوان «به بهانه گرامیداشت حماسه ۹ دی» به قلم مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران را به چاپ رساند.

  *گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: فاطمه مهدوی**انتشار دهنده: شهربانو جمعه
  پژوهشم**۹۱۲۸**۹۱۳۱

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.