• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کاهش ۵ درصدی سرقت/ وقوع برخی جرایم رشد کرد
  کد خبر : 1961482

  کاهش ۵ درصدی سرقت/ وقوع برخی جرایم رشد کرد

  کاهش ۵ درصدی سرقت/ وقوع برخی جرایم رشد کردReviewed by on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم،  سردار حسین اشتری  در دومین نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی استان‌های کشور با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه گفت: احساس امنیت بسیار مهم‌تر از خود امنیت است و خوشبختانه امروز…

  کاهش ۵ درصدی سرقت/ وقوع برخی جرایم رشد کردReviewed by on Dec 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم،  سردار حسین اشتری  در دومین نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی استان‌های کشور با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه گفت: احساس امنیت بسیار مهم‌تر از خود امنیت است و خوشبختانه امروز با توجه به وضعیت منطقه در شرایطی قرار داریم که با هدایت‌های رهبری و تعامل دستگاه‌های مختلف شاهد وضع امنیتی قابل قبولی در کشور هستیم.

  وی ادامه داد: امروز آمارها نشان می‌دهد که وقوع جرائم در کشور ما با توجه به جمعیت و حوادثی که پیرامون ما اتفاق می‌افتد به نسبت سایر کشورهای دنیا بسیار کمتر است.

  فرمانده نیروی انتظامی با اعلام کاهش ۵ درصدی وقوع سرقت در ۹ ماهه نخست امسال گفت: در آمارهای به دست آمده طی ۹ ماه نخست امسال در برخی موارد شاهد افزایش وقوع جرائم هستیم ولی میانگین وقوع سرقت در کشور کاهش ۵ درصدی داشته و در سرقت‌های خشن نیز کاهش وقوع را تجربه کردیم.

  اشتری با تاکید بر اهمیت رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس افزود: خوشبختانه در نظرسنجی‌های اخیر که توسط سازمان‌های بیرون از نیروی انتظامی انجام شده رضایتمندی در ۶ ماه نخست امسال به نسبت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشت و این در حالی است که براساس نظرسنجی‌های انجام شده، میزان اعتماد مردم به نیروی انتظامی در میان ۲۰ دستگاه و سازمان دیگر در رتبه چهارم قرار داشت و این در شرایطی است که براساس همین نظرسنجی در سال گذشته، رتبه نیروی انتظامی در رده دهم بود.

  وی با بیان اینکه نباید به این مقدار راضی باشیم و بایn توان ویژه‌ای برای برخورد با جرائم، اختصاص دهیم اضافه کرد: ارتقای کشف جرم وظیفه ما است ولی باید با همکاری با مراکز پژوهشی کاری کنیم که وقوع جرم در جامعه کاهش یابد و ریشه جرایم خشکانده شود.

  فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: در برنامه‌ریزی‌های آتی باید کاری کنیم که سال آینده بتوانیم از ریشه‌یابی جرائم خبر دهیم و شاهد کاهش وقوع جرم در کشور باشیم.

  اشتری با اشاره به کشف بیش از ۹۵ درصد از سرقت‌های خودرو در کشور افزود: پلیس آگاهی ناجا دستورالعملی برای کاهش سرقت به سازندگان خودرو ارائه داد که این دستورالعمل علاوه بر افزایش سرعت کشف سرقت، باعث کاهش وقوع جرم می‌شود یا اینکه وقتی شما برای کاهش سرقت منزل راهکارهایی را ارائه می‌دهید، این راهکارها به کاهش وقوع سرقت می‌انجامد لذا وظیفه پلیس در این بخش ۲ مولفه است که اولی مشاوره به سازمان‌های دیگر برای کاهش وقوع جرم و دیگری ارتقای آمادگی خود برای کشف جرائم.

  وی در پایان با تاکید بر اهمیت موضوعات اقتصادی کشور در وقوع جرائم گفت: علاوه بر مشاوره به سازمان‌های دیگر باید مشاوره‌هایی را به مسئولین اقتصادی دهیم چرا که یک ریشه سرقت، موضوعات اقتصادی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.