• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینه
  کد خبر : 1961448

  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینه

  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینهReviewed by on Dec 28Rating: آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین الملل-نامزدهای مدنظر ترامپ نیز چندان عادی به نظر نمی رسند دقیقا مشابه خود او و پیروزی ناگهانی اش در انتخابات امریکا. روزنامه «ایندیپدنت» به چهار نامزد معرفی شده ترامپ برای کسب مناصب وزارتخانه های مختلف اشاره کرده است که احتمالا…

  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینهReviewed by on Dec 28Rating:

  آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین الملل-نامزدهای مدنظر ترامپ نیز چندان عادی به نظر نمی رسند دقیقا مشابه خود او و پیروزی ناگهانی اش در انتخابات امریکا. روزنامه «ایندیپدنت» به چهار نامزد معرفی شده ترامپ برای کسب مناصب وزارتخانه های مختلف اشاره کرده است که احتمالا رای اعتماد جمهوریخواهان در کنگره را کسب خواهند کرد اما به احتمال زیاد با مقاومت هایی مواجه خواهند شد:‌
  رکس تیلرسون مدیرعامل شرکت اکسون موبیل که به عنوان وزیر امور خارجه جدید از سوی ترامپ معرفی شده است. 
  پس زمینه کاری: او انتخابی غیر معمول برای برعهده گیری بالاترین منصب دیپلماتیک در امریکا خواهد بود که سابقه کار در دستگاه دیپلماسی امریکا را نداشته است. 
  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینه
  چرا این موضوع می تواند جنجالی شود: تیلرسون دارای روابط کسب و کار گسترده با روسیه و به طور خاص با پوتین رییس جمهروی ان کشور است. ان دو با یکدیگر در حوزه انرژی و معاملات کلان کار کرده اند. تیلرسون حتی بدین خاطر جایزه ای را از مسکو دریافت کرده است. ناظران مسائل سیاسی می گویند که این موضوع می تواند برای وزیر امور خارجه امریکا مشکل ایجاد کند چرا که دارای روابط مالی و شخصی نزدیک با پوتین بوده است. 
  چه کسی به نظاره نشسته است: روابط تنگاتنگ تیلرسون با پوتین برای بسیاری از جمهوریخواهان در سنا از جمله برای مارکو روبیو، رند پائول و جف فلیک خط قرمز محسوب می شود. آنان در کمیته روابط خارجی سنا حضور دارند و باید به تیلرسون رای دهند. اگر تنها یک رای از دو رای علیه این نامزد باشد ترامپ با چالش مواجه خواهد شد. 
  جف سشنز نامزد سمت دادستان کل پس زمینه: ترامپ فردی را به عنوان نامزد برای برعهده گیری سمت دادستانی کل امریکا برگزیده که سابقه زیادی در اظهارات ضد مهاجرت دارد. 
  چرا می تواند باعث ایجاد جنجال شود: این سابقه پیش تر وجود داشته است. در سال ۱۹۸۶ میلادی دولت رونالد ریگان سشنز را به عنوان یکی از نامزدها برای برعهده گیری منصب قاضی فدرال مغرفی کرد اما برخی از همکاران سابق می گویند که در جلسه بررسی او به نژادپرستی و اظهارات ضد سیاه پوستان متهم شد این در حالیست که خود گفته بود که نژادپرست نیست. این موضوع سبب می شود تا اسیب پذیری او به عنوان یک گزینه مطرح شده افزایش یابد. 
  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینه
  ان ابراز نگرانی نکرده اند. اگر تمام جمهوریخواهان درباره او متحد باشند دموکرات ها نمی توانند مانعی اساسی ایجاد کنند با این حال، اشاره به جلسات ۳۰ سال یش می تواند برای او دردسرساز تمام شود. 
  استیون منوخین نامزد سمت وزارت خزانه داری امریکا پس زمینه: همانند ترامپ منوخین که مدیر اجرایی گلدن ساکس و رییس امور مالی پیشین کارزار ترامپ بوده است پیش تر تجربه ای در امور اجرایی دولتی نداشته است. او پس از خروج از وال استریت به هالیوود رفته و آنجا سرمایه گذاری کرده است. 
  چرا انتخاب او می تواند جنجالی باشد: واقعیت آن است که او سرمایه گذرای ای در بانکی به نام ایندی مک داشته است که مرتبط با ۳۶ هزار مالک کالیفرنیا در طول بحران مسکن بوده است بانکی که با دریافت حدود ۹۰۰ میلیون دلار کمک مالی فدرال به تخلف متهم شده بود. 
  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینهچه کسانی نظاره گر او هستند: تاکنون جمهوریخواهان درباره او صحبت هایی را انجام داده اند از جمله رییس کمیته امور مالی سنا امریکا که او را ستوده است. با این حال، سناتور الیزابت وارن و برنی سندرز و جف مرکلی از منتقدان جدی او خواهند بود. 
  جیمز متیس نامزد کسب مقام وزارت دفاع امریکا پس زمینه: او در جمع تفنگداران دریایی امریکا بوده و ژنرالی بازنشسته است. به او در میدان جنگ لقب سگ دیوانه را داده بودند که در فرهنگ دریایی امریکا یک تعریف مجسوب می شود. ترامپ از او تقدیر بعمل ورده و او را در کار خود بهترین خوانده است. 
  چه کسانی نظاره گر او هستند: تاکنون متیس ستایش رهبران کلیدی جمهوریخواهان در سنا از جمله مک کین را جلب کرده است. با این حال، مخالفت های پراکنده ای نیز وجود دارد از جمله از سوی سناتور کریستن گیلی برند که گفته بود کنترل غیر نظامی ارتش امریکا یک اصل اساسی دموکراسی امریکایی است و او نمی خواهد استثنایی برای این قاعده کلی قائل شود با این حال. به نظر می رسد که نظر او در اقلیت خواهد بود اما به هر حال متیس نیز بدون مواجهه با چالش نخواهد بود.
  گزینه های دردسر ساز ترامپ برای کابینه

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.