• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هیچ دستگاهی حق اختلال در فرآیند تولید و صادرات کالا ندارد
  کد خبر : 1961309

  هیچ دستگاهی حق اختلال در فرآیند تولید و صادرات کالا ندارد

  هیچ دستگاهی حق اختلال در فرآیند تولید و صادرات کالا نداردReviewed by on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، فریدون همتی سه شنبه شب در ششمین کارگروه صادرات غیر نفتی استان افزود: استان قزوین از ظرفیت های بالا و قابل توجهی در حوزه صادرات برخوردار است که در پی به فعل…

  هیچ دستگاهی حق اختلال در فرآیند تولید و صادرات کالا نداردReviewed by on Dec 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، فریدون همتی سه شنبه شب در ششمین کارگروه صادرات غیر نفتی استان افزود: استان قزوین از ظرفیت های بالا و قابل توجهی در حوزه صادرات برخوردار است که در پی به فعل درآوردن و استفاده حداکثری از آنها هستیم.
  وی تاکید کرد: تولید کالاها در استان باید با رویکرد توسعه و تقویت صادرات صورت گیرد و این مهم می تواند رونق اشتغال و اقتصاد را در پی داشته باشد.
  همتی با اشاره به هدف گذاری صادراتی استان قزوین برای افزایش صادرات از ۸۰۰ میلیون دلار تا یک میلیارد دلاراشاره کرد و گفت: دستیابی به این هدف با بسیج همه امکانات و نیروها و اصلاح فرایندها امکان پذیر است.
  استاندار قزوین اضافه کرد: توسعه صادرات غیرنفتی یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید است و در این راستا اراده همه مدیران باید رفع مشکلات پیش روی صادرات باشد و همه انرژی و تلاش خود را در این خصوص بکار گیرند.
  استاندار قزوین با اشاره به اینکه ما در استان قزوین تعهد کردیم نرخ صادرات را که در سال گذشته ۴۰۰ میلیون دلار بود به دو برابر افزایش دهیم تصریح کرد: این میزان باید به ۸۰۰ میلیون دلار تا یک میلیارد دلار برسد که نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی است و در نهایت به یک حرکت جهادی و بسیجی نیاز دارد.
  همتی در ادامه با اشاره به تاثیر مثبت برجام در توسعه مناسبات تجاری گفت: سال گذشته برای اولین بار در طول تاریخ، صادرات غیر نفتی بیشتر از واردات در کشور بوده و این علامت مثبت و امیدوار کننده ای و نشانگر تاثیر مستقیم برجام در افزایش صادرات است.
  همتی افزود: امسال این میزان افزایش ۱۰ میلیارد دلار پیش بینی شده که همه استانها باید در این زمینه تلاش کنند .

  *** ۱۲۰ هزار دلار صادرات فرش از استان قزوین به خارج از کشور
  استاندار قزوین با اشاره به صادرات ۱۲۰ هزار دلاری فرش از استان قزوین به خارج از کشور گفت: در فضای ایجاد شده پس از توافق برجام در زمینه صادرات موفقیت های خوبی حاصل شده و به خصوص در صادرات فرش نسبت به گذشته موفق تر عمل شده است.
  وی افزود: این میزان صادرات با توجه به ظرفیت های قزوین حرکت خوبی بوده ولی قابل قبول نیست، چون فرش از قدیم الایام یکی از اقلام صادراتی کشور و معرف فرهنگ و هنر ایرانی بوده و در بازارهای جهانی دارای جایگاه بوده است.
  همتی تاکید کرد: بازار فرش ایران همانند سایر اقلام در دوره تحریم های ظالمانه آسیب دید، به خصوص صادرات ما به بازار آمریکا به صفر رسید ولی به شکرانه خدا بعد از برجام صادرات غیر نفتی رونق گرفته و خوشبختانه تجار فرش توانستند با کمک تولید کنندگان بازارهای قبلی را یکی پس از دیگری بازپس بگیرند.
  وی با ذکر نمونه ای از بازارهای دنیا در دوره پسابرجام افزود: بعداز برجام ۵۰ میلیون دلار صادرات فرش به آمریکا داشته ایم که این یکی از نتایج خوب برجام است که در دوره تحریم از دست داده بودیم.
  ۷۳۸۹/ ۶۱۲۸ * خبرنگار: نسرین رحیمی ** انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.