• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آرمان: رفع بیکاری با تقویت بخش خصوصی مولد
  کد خبر : 1961307

  آرمان: رفع بیکاری با تقویت بخش خصوصی مولد

  آرمان: رفع بیکاری با تقویت بخش خصوصی مولدReviewed by on Dec 28Rating: ** رفع بیکاری با تقویت بخش خصوصی مولدمحمود جامساز اقتصاددان در گفت‌وگو با آرمان می گوید: بنگاه‌های بزرگ اقتصادی نیز همچنان در مالکیت و مدیریت دولت یا موسسات شبه دولتی در فرایند خصوصی سازی قرار گرفته‌اند و اگر به لحاظ آثار اقتصادی در…

  آرمان: رفع بیکاری با تقویت بخش خصوصی مولدReviewed by on Dec 28Rating:

  ** رفع بیکاری با تقویت بخش خصوصی مولد
  محمود جامساز اقتصاددان در گفت‌وگو با آرمان می گوید: بنگاه‌های بزرگ اقتصادی نیز همچنان در مالکیت و مدیریت دولت یا موسسات شبه دولتی در فرایند خصوصی سازی قرار گرفته‌اند و اگر به لحاظ آثار اقتصادی در اقتصاد کشور از دوران قبل از خصوصی سازی پسرفت نداشته باشند، بهبودی هم نشان نداده‌اند. بنابراین زمانی دولت قادر است درد بیکاری را درمان کند که بخش خصوصی مولد را به لحاظ مالی تقویت و پشتیبانی کند، زیرا نسبت اشتغال به سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها نسبت به بخش‌های پیشران مانند نفت، گاز و پتروشیمی بسیار بالاست. رشد اقتصادی در بخش خصوصی مولد اعم از کالا و خدمات برای شاغلان درآمد ایجاد می‌کند که این درآمد بلافاصله وارد چرخه پولی کشور به صورت تقاضا شده و عرضه را تحریک می‌کند و درآمد حاصل از فعل و انفعالات درونی اقتصاد به ظهور می‌رسد.

  ** برجام برای انتخاب مجدد روحانی کافی نیست
  سید محمد غرضی در گفت وگو با آرمان گفت: برجام یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت آقای روحانی بود که با پایداری و اقتدار ملت ایران به دست آمد. این در حالی بود که وزارت خارجه و آقای ظریف نیز عملکرد قابل قبولی در این زمینه داشتند و انتظارات مردم را به خوبی برآورده کردند. با این وجود برجام به تنهایی نمی‌تواند همه مطالبات مردم را برآورده کند. به همین دلیل آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۹۶ نمی‌تواند به تنهایی بر برجام تاکید کند و دیگر مطالبات مردم را بی‌پاسخ بگذارد.

  ** روحانی تحمل شنیدن سخنان مخالفان را دارد
  علی‌صوفی«عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان» در گفت وگو با آرمان بیان داشت: گاهی اوقات واکنش و پاسخ رئیس‌جمهور شاید نسبت به مخالفان تند باشد اما تا به حال هیچ گونه اقدام عملی از سوی رئیس‌جمهور علیه مخالفان صورت نگرفته است. ضمن اینکه صداوسیما نیز در اختیار دولت نیست و یا رسانه‌های دیگری که در اختیار مخالفان دولت هستند. متاسفانه تلاش می‌شود رئیس‌جمهور را فردی معرفی کنند که تحمل انتقادات را ندارد و با مخالفان خود برخورد می‌کند. درصورتی که این‌گونه نیست‌ و آقای روحانی تحمل شنیدن حرف‌های مخالفان را دارد.

  ** میراث فرهنگی اولویت دست چندم است
  ناصر پازوکی کارشناس میراث فرهنگی در گفت‌وگو با آرمان به ارزش‌ها و اهمیت میراث فرهنگی پرداخت و گفت: متاسفانه در جامعه ایران، توجه به میراث فرهنگی فاجعه‌آمیز بوده و بسیار ضعیف عمل شده است. دلیل این امر هم این است که مسئولان ما از کلان تا خرد، حتی یک ساعت هم زانوی تلمذ و شاگردی در محضر هیچ استاد میراث فرهنگی به زمین نزده اند. بنابراین اغلب آنها از این مساله سردرنمی‌آورند و این یک خلا بسیار بزرگی است که در جامعه ما وجود دارد. از گذشته تا به امروز، دولت‌هایی که روی کار آمده اند، هیچ کدام نتوانسته اند آن گونه که شایسته تاریخ، فرهنگ و گذشته این سرزمین است، به این موضوع توجه کنند. گاهی حرف‌هایی زده شده اما این حوزه در عمل جزو دست‌چندم‌هایی است که به آن توجه نمی‌شود. نمونه این مساله، برنامه‌های اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم است و تا به امروز که بحث برنامه ششم مطرح است، ببینید چقدر به این مقوله توجه شده است.

  ** برخی منتقدان حرکت امام میراث‌دارشده‌اند
  حجت‌الاسلام مصطفی درایتی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت وگو با آرمان می گوید: برخی از افراد حتی اعتقادعملی به حرکت امام(ره) نداشتند و آنهایی که تمام زندگی خود را برای انقلاب و کشور گذاشته‌اند امروز نه صدایشان شنیده می‌شود و نه کسی حرفشان را می‌شنود که همین مسائل ممکن است مسیر انقلاب و کشور را منحرف کند. این افراد که آن زمان اعتقادی به این حرکت نداشتند یقینا در ادامه هم مقید به چارچوب‌ها نخواهند بود. برخی از افراد باسابقه و دلسوز گاهی به صراحت و گاهی به کنایه گفتند که خطر میدانداری افرادی که هیچ گاه اعتقادی به این حرکت نداشتند و امروز خودشان را میراث‌دار اصلی انقلاب می‌دانند، ممکن است سبب به حاشیه رفتن طلایه داران انقلاب شود. میدانداری این افراد چون همراه عدم نگریستن به واقعیات است درادامه مشکلاتی به‌وجود می‌آورند که خلاصی ازآن بسیارسخت وهزینه‌بر است.

  ** ٧درصد احزاب درایران زنانه است!
  فاطمه طاهری با انتشار گزارشی به بررسی نقش ۱۸ تشکل سیاسی زنان در عرصه سیاست پرداخت و نوشت: حدود ٧ درصد احزاب در ایران زنانه هستند و این آماری است که با معادله‌های ساده به دست می‌آید. شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده هفته قبل اعلام کرد که دبیران کل ۱۷ تشکل سیاسی در ایران زن هستند که البته با اعطای مجوز به مجمع زنان اصلاح‌طلب در سال جاری این عدد به ۱۸ افزایش یافت و این تعداد از جمع ۲۴۲حزبی است که به صورت رسمی دارای پروانه فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. حضور کمی بیش از ٧ درصدی زنان در احزاب به عنوان تصمیم‌گیران یک تشکل سیاسی هر چند که در فرایند رو به توسعه کشور نمی‌تواند مطلوب تعبیر شود ولی از دیدگاه معاون امور زنان و خانواده دولت، حفظ و افزایش این تعداد گامی رو به جلو برای حضور جدی‌تر زنان در فرایند تصمیم‌گیری‌های تشکیلاتی است که البته حضور فعال زنان در عرصه‌های جدی‌تر احزاب و تشکیلات در سال‌های اخیر و نقش آفرینی آنها در فرایند انتخابات اخیر حکایت از تایید این نگرش دارد.

  * گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: سیده مریم سیدان** انتشاردهنده: شهربانو جمعه
  پژوهشم**۹۳۶۸**۹۱۳۱

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.