• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفیرانگلیس درلبنان:حل سیاسی بحران سوریه از طریق نظامی، خیالبافی است
  کد خبر : 1961295

  سفیرانگلیس درلبنان:حل سیاسی بحران سوریه از طریق نظامی، خیالبافی است

  سفیرانگلیس درلبنان:حل سیاسی بحران سوریه از طریق نظامی، خیالبافی استReviewed by on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، شورتر در گفت وگو با روزنامه لبنانی السفیر که امروز( چهارشنبه) منتشر شده ، ابراز امیدواری کرده است که « در آغاز سال ۲۰۱۷ مذاکرات سیاسی برای حل سیاسی بحران سوریه از جمله…

  سفیرانگلیس درلبنان:حل سیاسی بحران سوریه از طریق نظامی، خیالبافی استReviewed by on Dec 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، شورتر در گفت وگو با روزنامه لبنانی السفیر که امروز( چهارشنبه) منتشر شده ، ابراز امیدواری کرده است که « در آغاز سال ۲۰۱۷ مذاکرات سیاسی برای حل سیاسی بحران سوریه از جمله به منظور فراهم شدن زمینه بازگشت آوارگان سوری و بازسازی این کشور بر مبنای یک توافق سیاسی شروع شود».
  وی درعین حال ادعا کرد که « حل سیاسی بحران سوریه با وجود بشار اسد رئیس جمهوری این کشور غیرممکن است».
  بازدید سفیر انگلیس در لبنان از روزنامه لبنانی « السفیر» و ملاقاتش با « طلال سلمان» سردبیر آن درحالی صورت گرفته است که این روزنامه در آستانه توقف فعالیت ۴۳ ساله خود قرار دارد.

  ** غافلگیری آقای سفیر
  شورتر با تاکید به این که از تشکیل دولت جدید لبنان در شامگاه یکشنبه هفته گذشته که روز تعطیل رسمی در لبنان است، شگفت زده و غافلگیر شده است اما گفت که آن را بهترین تحول برای فعال شدن موسسه های دولتی این کشور در ابتدای دوران ریاست جمهوری ژنرال« میشل عون» می داند.
  وی با بیان اینکه ارزیابی دولت جدید لبنان به نخست وزیری« سعد حریری» زود است، افزود: از انتخاب وزیران مشاور در امور حقوق بشر، امور زنان و مبارزه با فساد خوشحال شدم.

  ** شرط بازگشت آوارگان سوری به کشورشان
  سفیر انگلیس تاکید کرد:آوارگان و پناهجویان سوری برای همیشه در خاک لبنان باقی نخواهند ماند اما بازگشت آنها به کشورشان به برنامه ریزی نیاز دارد به ویژه اینکه نمی دانیم جنگ سوریه چه زمانی تمام می شود.
  شورتر گفت:طبیعی است، آوارگان سوری که به طور قانونی در لبنان هستند باید اسنادی در اختیار داشته باشند که این حضور قانونی را ثابت می کند.
  وی با بیان اینکه انگلیس به کمک هایش به کشورهای میزبان آوارگان سوری از جمله لبنان ادامه می دهد، افزود: جامعه جهانی به لبنان برای فراهم کردن فرصت های کاری برای پناهجویان سوری مثلا در زمینه های ساخت و ساز و کشاورزی فشار وارد نمی کند اما کمک به آنها برای کاهش مشکلاتشان را ضروری می داند.
  سفیر انگلیس اضافه کرد: بازگشت آوارگان سوری به کشورشان باید در شرایطی امن و مطابق شرایط مورد پذیرش جامعه جهانی باشد و نمی توان آنها را با زور به بازگشت به سوریه وادار کرد و پرونده افغانستان درسی برای جامعه جهانی در این زمینه است.

  ** شرط انگلیس برای همکاری نظامی با لبنان
  شورتر در ادامه گفت وگو با السفیر خاطرنشان کرد:انگلیس در ایجاد سه واحد ویژه حمایت از مرزها در ارتش لبنان و همچنین در ساخت برج های دیده بانی همکاری داشته است و واحد چهارم هم ایجاد می شود تا همه مرزهای لبنان تحت کنترل ارتش آن باشد و ارتش بتواند حاکمیتش را در سراسر خاک لبنان گسترش دهد.
  وی تاکید کرد: تنها شرط انگلیس برای همکاری نظامی با لبنان این است که ارتش آن یک شریک قوی باشد.
  السفیر نوشت که انگلیس از حضور نیروهای حزب الله در هیچ نقطه ای از لبنان از جمله مرزها خرسند نیست اما درصدد طرح این مساله هم نمی باشد زیرا آن را یک مساله داخلی می داند.
  سفیر انگلیس در لنبان همچنین بر ضرورت برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در سال ۲۰۱۷ برمبنای یک قانون جدید انتخاباتی تاکید کرد.
  خاورم *۱۳۲۴** انتشار دهنده: فردین پازوکی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.