• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر کشور آمار تروریست‌های سعودی را بر چه اصلی فاش کرده است؟
  کد خبر : 1961287

  وزیر کشور آمار تروریست‌های سعودی را بر چه اصلی فاش کرده است؟

  وزیر کشور آمار تروریست‌های سعودی را بر چه اصلی فاش کرده است؟Reviewed by on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، وزیر کشور عربستان روز گذشته در حالی تعداد اتباع سعودی را که به گروههای مختلف تروریستی در نقاط مختلف جهان ملحق…

  وزیر کشور آمار تروریست‌های سعودی را بر چه اصلی فاش کرده است؟Reviewed by on Dec 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، وزیر کشور عربستان روز گذشته در حالی تعداد اتباع سعودی را که به گروههای مختلف تروریستی در نقاط مختلف جهان ملحق شده اند اعلام کرد که معلوم نیست در این خصوص به چه منبع و مرکز تحقیقاتی استناد کرده است.

  وی در این خصوص آماری در نهایت دقت ارائه و اعلام کرد آن دسته از اتباع سعودی که به گروههای مختلف تروریستی در نقاط مختلف جهان ملحق شده اند، در یمن، عراق و سوریه پراکنده هستند.

  این وزیر سعودی بر اساس مرکز آمار وهابی ، ارقامی را در مورد پراکندگی تروریست های تروریستی در منطقه اعلام کرد و گفت که حدود یک هزار داعشی از اتباع سعودی در سوریه و فقط پنج نفر از آنان در عراق هستند.

  نکته قابل توجه اینکه آل سعود بدون هیچ توجیهی تعداد داعشی های سعودی را فقط بر اساس اصل ترس از برملا شدن واقعیت ها اعلام کرده است حال آنکه بزرگترین مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی جهان اعلام کرده اند که ۹۰ درصد تفکرات عربستان به تفکرات داعشی نزدیک است و ما نیز بر اساس تجربه و دلایل و مستندات اعلام می کنیم که آل سعود تفکرات وهابی را بر نسل های مختلف سرزمین حجاز تحمیل کرده و به صدور این تفکرات اقدام کرد تا جایی که اکنون همین تفکرات همچون وبا گریبانگیر دنیا شده است.

  چه بسا اظهارات وزیر کشور عربستان و ارائه آماری که یک درصد آمار واقعی را نیز شامل نمی شود، مضحک باشد اما ارائه این آمار نه به دلایل اخلاقی و یا تلاش برای حفظ وجهه عربستان ارائه نشده است بلکه چه بسا سعودی ها از طریق اخبار مطلع شده باشند که قرار است یک کنفرانس سیاسی در آستانه و در خصوص سوریه برگزار شود از همین در صدد برآمده اند این آمار را اعلام کنند و دست پیش بگیرند حال آنکه فراموش کرده اند که سرزمین آنان منبع تروریستی است که امروز گریبان دنیا را گرفته است، از همین رو آنچه اکنون مهم است قطع سر این اژدها است نه سرگرم شدن به دم آن.

  این در حالی است که  وزارت کشور عربستان روز گذشته ضمن فاش کردن آمار سعودی هایی که به صف گروههای مختلف تروریستی در نقاط  پرتنش جهان ملحق شده اند ، محل حضور بیشتر آنان را نیز اعلام کرد.

  منصور ترکی سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد که سوریه در صدر فهرست مناطق پرتشی قرار دارد که بیشتر سعودی هایی که به تروریست ها ملحق شده اند در آنجا بسر می برند، تا جایی که به طور کلی بیش از ۷۰ درصد از این افراد در سوریه حضور دارند و سپس یمن در جایگاه دوم قرار داشته و پس از آن به ترتیب افغانستان و عراق قرار دارند.

  الترکی در توضیح این مطلب افزاد، ۷۰درصد کل سعودی های ملحق شده به گروههای تروریستی در مناطق مختلف جهان در سوریه به سر می برند و تعداد آنان بالغ بر یک هزار و ۵۴۰ نفر است و تعداد این افراد در یمن ۱۴۷ نفر و در افغانستان و پاکستان ۳۱ نفر است.

  وی آمار تروریست های سعودی در عراق را نیز پنج نفر اعلام کرده و گفت، در مورد محل حضور ۲۹۷ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.