• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دولت طرح جامع مالیات بر ارزش افزوده را به زودی به مجلس ارسال خواهد کرد
  کد خبر : 1961164

  دولت طرح جامع مالیات بر ارزش افزوده را به زودی به مجلس ارسال خواهد کرد

  دولت طرح جامع مالیات بر ارزش افزوده را به زودی به مجلس ارسال خواهد کردReviewed by on Dec 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سید کاظم دلخوش با اشاره به ضعف هایی که در  نظام بانکی کشور در ارتباط با درآمدهای مشمول مالیات وجود دارد، اظهار کرد: دولت اعلام…

  دولت طرح جامع مالیات بر ارزش افزوده را به زودی به مجلس ارسال خواهد کردReviewed by on Dec 28Rating:

  دولت طرح جامع مالیات بر ارزش افزوده را به زودی به مجلس ارسال خواهد کردبه گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سید کاظم دلخوش با اشاره به ضعف هایی که در  نظام بانکی کشور در ارتباط با درآمدهای مشمول مالیات وجود دارد، اظهار کرد: دولت اعلام کرده است طرح جامع مالیات برارزش افزوده را ظرف یکی دو هفته آینده به مجلس ارسال خواهد کرد.
  وی افزود: ما نسبت به کشورهای دیگری که مالیات بر ارزش افزوده اخذ می کنند، عقب ترهستیم. هفت سال است که این قانون امضا شده است ولی همچنان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.
  وی با بیان اینکه دولت اعلام کرده که طرح جامع مالیات بر ارزش افزوده را ظرف یکی دو هفته آینده به مجلس ارائه خواهد داد، افزود: در این ارتباط لازم است که ساختار مالیاتی کشور اصلاح شود و از دیگر سو سیستم بانکی ، مالیاتی و همچنین وزارت اقتصاد و امور دارائی در این بخش ها اقدامات لازم را انجام دهند.
  این نماینده مجلس تصریح کرد: در چند سال گذشته پیاده شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور نشان داده که ما در چه زمینه هایی در این حوزه نقص داریم.
  دلخوش با اشاره به اینکه حدود ۴۰ الی ۴۵ درصد در کشور فرار مالیاتی وجود دارد، در بخش دیگری از صحبت های خود خاطر نشان کرد: حرف ما این بود که با ایجاد دانشکده های مالیاتی افراد متخصصی در این ارتباط تربیت شوند. چرا که یکی از ضعف ها در کشور این است که قوانینی که در این ارتباط تصویب می شود به صورت جامع مورد توجه قرار نمی گیرند و به درستی پیاده نمی شوند.
  وی همچنین تصریح کرد: عدم وجود بانک اطلاعاتی و نبود ساختار پیشرفته در کشور در این زمینه باعث شده که برخی از افراد متخلف از این خلا استفاده کنند و با دور زدن قانون از پرداخت مالیات فرار کنند.
  دلخوش همچنین با بیان اینکه اصلاح ساختار مالیاتی کشور باید مورد توجه قرار بگیرد، افزود: در کمیسیون اقتصادی مجلس در طی هفت – هشت ماه گذشته دیدگاه های بخش خصوصی و تولید کنندگان را در این ارتباط اخذ کرده ایم و مرکز پژوهش های مجلس نیز در حال بررسی نقاط ضعف و قوت  سیستم مالیاتی موجود در کشور است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.