• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار خودرو » ورود ۵۰۰ اتوبوس جدید به شهر اصفهان/ تلاش برای کاهش آلودگی هوا در نصف‌جهان
  کد خبر : 1961139

  ورود ۵۰۰ اتوبوس جدید به شهر اصفهان/ تلاش برای کاهش آلودگی هوا در نصف‌جهان

  ورود ۵۰۰ اتوبوس جدید به شهر اصفهان/ تلاش برای کاهش آلودگی هوا در نصف‌جهانReviewed by on Dec 28Rating: مهدی جمالی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری اصفهان به‌منظور کاهش آلودگی هوای این شهر اظهار داشت: آلودگی هوا معضلی است که سبب رنجش خاطر شهروندان اصفهانی…

  ورود ۵۰۰ اتوبوس جدید به شهر اصفهان/ تلاش برای کاهش آلودگی هوا در نصف‌جهانReviewed by on Dec 28Rating:

  مهدی جمالی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری اصفهان به‌منظور کاهش آلودگی هوای این شهر اظهار داشت: آلودگی هوا معضلی است که سبب رنجش خاطر شهروندان اصفهانی شده و رفع این معضل، به اقدامات جدی و برنامه‌ریزی‌های بسیاری نیاز دارد.

  وی با بیان اینکه کاهش خودروهای تک‌سرنشین در کاهش آلودگی هوا به میزان قابل‌توجهی مؤثر است، افزود: فرهنگ خودداری از استفاده خودروهای تک‌سرنشین به منظور کاهش آلودگی هوا امر مهمی بوده که باید از سوی مسئولان به آن پرداخته شود تا این موضوع، مورد استقبال همه شهروندان قرار گیرد.

  شهردار اصفهان با اشاره به نقش ناوگان عمومی حمل‌ونقل در کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: ارتقای کیفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی با ارتقای خود نقش مهمی در کاهش استفاده از خودروهای تک‌سرنشین و افزایش تمایل شهروندان به حمل‌ونقل عمومی دارد.

  وی با بیان اینکه افزایش کمیت، کیفیت و توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی اصفهان در دستور کار شهرداری قرار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، به‌زودی شاهد تغییر و تحول مناسب و تأثیرگذاری در این بخش خواهیم بود.

  جمالی‌نژاد از ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر اصفهان خبر داد و گفت: به منظور رفاه حال شهروندان برای استفاده از اتوبوس شهری و کاهش آلودگی هوا، قراردادی در راستای خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس با شرکت مربوطه منعقد شده و قرار است که این اتوبوس‌ها طی ماه‌های آینده وارد شهر شوند.

  وی درباره رقم هزینه شده برای خرید این اتوبوس‌ها خاطرنشان کرد: خرید ۵۰۰ اتوبوس جدید در اصفهان، هزینه‌ای معادل ۲۵۰ میلیارد تومان را دربر داشت.

  شهردار اصفهان اضافه کرد: اتوبوس‌های جدید دارای فناوری استفاده از سوخت یورو ۴ و ۵ هستند که بخشی از آنان جایگزین اتوبوس‌های فرسوده شده و بخش دیگر آن‌ها در توسعه خطوط مورداستفاده قرار می‌گیرند.

  وی حضور تاکسی‌های فرسوده را یکی از عوامل مؤثر در آلودگی هوا دانست و گفت: هم‌چنین درصورتی‌که خودروسازها به تعهدات خود عمل کنند، تا پایان سال جاری هزار و ۵۰۰ تاکسی نو وارد شهر اصفهان می‌شود تا نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی اصفهان نیز در دستور کار قرار گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.