• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » تاب آوری روستاهای فارس درزمین لرزه های نسبتا بزرگ/ تا ۶ ریشتر نگران نباشید
  کد خبر : 1960539

  تاب آوری روستاهای فارس درزمین لرزه های نسبتا بزرگ/ تا ۶ ریشتر نگران نباشید

  تاب آوری روستاهای فارس درزمین لرزه های نسبتا بزرگ/ تا ۶ ریشتر نگران نباشیدReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating: مهندس فرج الله نصیری سه شنبه در مصاحبه با ایرنا با گرامیداشت سالروز زلزله مهیب بم و جان باختن شماری ازهموطنان دراین زمین لرزه بیان داشت : شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ها بعد از زلزله…

  تاب آوری روستاهای فارس درزمین لرزه های نسبتا بزرگ/ تا ۶ ریشتر نگران نباشیدReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating:

  مهندس فرج الله نصیری سه شنبه در مصاحبه با ایرنا با گرامیداشت سالروز زلزله مهیب بم و جان باختن شماری ازهموطنان دراین زمین لرزه بیان داشت : شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ها بعد از زلزله بم تشکیل شده است و با تشکیل کارگروه های ۱۴ گانه کار مدیریت بحران را انجام می دهد.
  وی ادامه داد:‌ کارگروه تامین مسکن از جمله کارگروه های چهارده گانه است ، اسکان موقت و اسکان دائم وظیفه این کارگروه است که مسئولیت آن با بنیاد مسکن است .
  نصیری با بیان اینکه با انجام برخی از روش های پیشگیری های آسان می توان اثر حوادث را کم کرد گفت:براحتی می توان روی برخی از شیشه هایی که امکان ریزش دارند چسب زد، یا گلدانی را از پشت پنجره برداشت تا هنگام زلزله سقوط نکند و آسیب وارد نسازد، آموزش های اولیه برای رعایت این موارد پیشگیرانه باید در بین مردم ترویج شود .
  معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس با اشاره به اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور بازسازی و مقاوم سازی می شود گفت : استان فارس نیز در این زمینه پیشتاز است، در این استان از ابتدا تا کنون ۲۱۷ هزار واحد مسکونی بازسازی و مقاوم سازی شده است ، ۱۳۸ هزار واحد در برنامه مقاوم سازی ۱۰ ساله انجام شده و اکنون ۵۵ درصد از واحدهای روستایی فارس مقاوم سازی شده و برای باقیمانده هم برنامه داریم.
  نصیری اضافه کرد : امسال حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی مقاوم سازی می شود و طی یکسال آینده بسیاری از این واحدها با دریافت تسهیلات احداث می شود .
  وی گفت: بنیاد مسکن تسهیلات ۱۸ میلیون تومانی را برای کسانی که مقاوم سازی می کنند و تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی را برای کسانی که ساخت مسکن مقاوم را از ابتدا شروع می کنند پرداخت می کند .
  این مقام مسئول به رویکردهای مقاوم سازی مناطق روستایی به عنوان یک اولویت اشاره کرد و گفت : وقتی قوانین و مقررات و آموزه های فنی را رعایت و از مصالح استاندارد استفاده کنیم و افراد آموزش دیده کار ساخت را انجام دهند ، قطعا ساختمان هایی مقاوم در روستاها خواهیم داشت، این موارد اکنون اولویت ساخت و ساز در مناطق روستایی است .
  نصیری گفت: اکنون پنج هزار استاد کار ساختمانی در روستاهای فارس آموزش دیده اند و یک هزار نفر وظیفه نظارت بررعایت آموزه های فنی در روستاها را به عهده دارند و مصالح مرغوب و استاندارد در اختیار روستاییان قرار می دهند .
  این مقام بیان کرد: این موارد باعث می شود که ساختمان های احداث شده مرغوب و استاندارد باشد و در زمین لرزه های بزرگ هم مقاومت کند، استان فارس زلزله ۶ و دو دهم ریشتری را بدون خسارت پشت سر گذاشته است درحالی که تا چند سال پیش زلزله پنج ریشتری خیلی بی خانمان و کشته و مصدوم داشت، این نشانگر آن است که تا ۶ ریشتر هیچ حادثه ای نداشته ایم ، حتی شیشه ساختمان ها هم نشکسته است .
  معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس گفت:‌خسارت های مالی در زمین لرزه های اخیر هم کاهش داشته و کل خسارت های سال گذشته ناشی از زمین لرزه در استان فارس حدود ۳۰ فقره بوده است ، در حالی که زلزله های بزرگی در سالهای قبل داشته ایم ، زلزله سالهای پیش به ۴۵۰۰ واحد در زرین دشت ، ۲ هزار واحد در لامرد و چهار هزار واحد در ممسنی آسیب رساند همین مناطق اکنون در برابر زلزله های نسبتا بزرگ ایمن شده است .
  خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
  ۶۱۱۳ /۱۸۷۶

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.