• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » سواد مهارتی ؛ رمز ساماندهی بازار کار و توسعه اشتغال
  کد خبر : 1960350

  سواد مهارتی ؛ رمز ساماندهی بازار کار و توسعه اشتغال

  سواد مهارتی ؛ رمز ساماندهی بازار کار و توسعه اشتغالReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ حبیب الله دانش در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: سواد مهارتی مکمل سوادهای جنبی است و می تواند فرصت های شغلی خیلی خوبی برای جوانان این مرزوبوم و…

  سواد مهارتی ؛ رمز ساماندهی بازار کار و توسعه اشتغالReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating:

  سواد مهارتی ؛ رمز ساماندهی بازار کار و توسعه اشتغالبه گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ حبیب الله دانش در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: سواد مهارتی مکمل سوادهای جنبی است و می تواند فرصت های شغلی خیلی خوبی برای جوانان این مرزوبوم و نیروی کار کشور فراهم کند.
  وی گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سرعت بالای تولید علم در جهان ، افراد علاوه بر دانش نظری باید از سواد مهارتی نیز برخوردار باشند.
  دانش همچنین با بیان اینکه پایداری اشتغال در جامعه مستلزم حرکت روی ریل فناوری و فراگیری سواد مهارتی است، اظهارداشت: با توجه به رویکرد نظری و خالی بودن جای مهارت آموزی در واحدهای دانشگاهی کشور می طلبد به منظور اشتغال افزایی آموزش سواد مهارتی در جامعه تقویت شود.
  معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تهران با اشاره به این جمله که دانش مهارتی می توان مکمل دانش نظری باشد، گفت: در حال حاضر فارغ التحصیلان دانشگاهی بخش عمده جمعیت بیکار کشور را تشکیل می دهند که سواد مهارتی می تواند بستر مهمی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در جامعه باشد.
  وی در ادامه با اعلام اینکه آموزش های مهارتی در رشته های مختلف فنی، خدماتی، کشاورزی، فرهنگ و هنر در مراکز دولتی و خصوصی سازمان فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزار می شود، افزود : توجه به آموزش های مهارتی ازعوامل مهم در دستیابی به توسعه سرمایه انسانی است.
  دانش تصریح کرد: این آموزش ها نه تنها عهده دار تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی است بلکه از طریق بستر سازی خود اشتغالی به رفع مشکل بیکاری نیز کمک شایان توجهی خواهد کرد.
  وی گفت: آموزش های مهارتی به عنوان یک اولویت حساس و حیاتی در تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین و همچنین راهکاری موثر در پاسخ به نیازهای اشتغال و بازار کار باید در کشورمورد توجه جدی قرار گیرد.
  این مقام مسئول همچنین فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را کلید اشتغال پایدار در کشور دانست و افزود: ایجاد اشتغال پایدار در کشور امروز یکی از دغدغه های مهم دولت و ملت است و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای به عنوان راهکاری مناسب محسوب می شود.
  وی ترویج فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه ضروری خواند و گفت : بخش عظیمی از دستاوردهای توسعه اقتصادی کشورهای پیشرفته جهان مدیون توسعه نگری های اشتغال زایی به ویژه از طریق ارتقای آموزش های مهارتی بوده است.
  دانش با اظهار اینکه مهارت آموزی تاثیر قابل ملاحظه ای بر بهره وری دارد و می تواند نقش موثری در افزایش این شاخص ایفا کند ، گفت : در جهان رقابتی امروز بدون شک یکی از ابزارهای بسیار مهم در ایجاد تحول وبقای سازمان ها و بنگاه های اقتصادی برنامه ها و رویکردهای نوین مهارت آموزی است.
  معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تهران افزود: مهارت آموزی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در زمینه تحقق اهداف سازمانی است از اینرو می طلبد همگان به این مهم توجهی جدی داشته باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.