• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » منشور حقوق شهروندی اجرای بهینه عدالت اجتماعی است
  کد خبر : 1960176

  منشور حقوق شهروندی اجرای بهینه عدالت اجتماعی است

  منشور حقوق شهروندی اجرای بهینه عدالت اجتماعی استReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating: امیر بینایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : منشور حقوق شهروندی چیزی غیر از قانون اساسی نیست و بندها و ماده های آن از قانون اساسی گرفته شده است. وی با بیان این که منشور حقوق شهروندی…

  منشور حقوق شهروندی اجرای بهینه عدالت اجتماعی استReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating:

  امیر بینایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : منشور حقوق شهروندی چیزی غیر از قانون اساسی نیست و بندها و ماده های آن از قانون اساسی گرفته شده است.
  وی با بیان این که منشور حقوق شهروندی یادآوری قانون اساسی است، اظهار داشت : قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یکی از جامع ترین، کامل ترین و فراگیرترین قانون های موجود است.
  وی تصریح کرد : بعضی از قوانین قانون اساسی مغفول مانده و منشور حقوق شهروندی برای یادآوری و زنده کردن مجدد قوانین مغفول مانده تدوین شده است و این منشور می تواند در افزایش و ارتقا آزادی های مدنی تاثیرگذار باشد.
  وی با بیان این که تدوین منشور حقوق شهروندی یکی از محوری ترین برنامه های تبلیغات انتخاباتی رئیس جمهور دکتر حسن روحانی بود، ادامه داد: از گذشته های دور بحث حقوق شهروندی همواره مطرح بوده است ، اما این مهم در دولت تدبیر و امید عملیاتی شد.
  مدیرکل دفتر امور اجتماعی، فرهنگی استانداری سمنان تصریح کرد : در منشور حقوق شهروندی امکانات حقوقی که مردم باید از آن برخوردار باشند، ذکر شده و با اجرای این منشور اجرای عدالت بیش از پیش در جامعه نهادینه می شود.
  بینایی اضافه کرد : در نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات شایسته ای را برای برقراری قسط و عدل در جامعه انجام شده است و با اجرای منشور حقوق شهروندی این اقدامات و برابری به صورت کامل و جامع در جامعه اجرایی می شود.
  وی بیان داشت : یکی از مولفه های اصلی که ایران را از دیگر کشورهای جهان متمایز می کند، رویکرد مردمی بودن این نظام است و مردم سرمایه های اجتماعی جامعه هستند که باید اعتماد و ارتباط آن ها با حاکمیت هر روز عمیق ترشود.
  وی اضافه کرد : اگر مردم از کشور خود راضی باشند، مشارکت اجتماعی نیز افزایش پیدا می کند، این رضایت با شناخت خواسته های مردم به وجود می آید و در منشور حقوق شهروندی نیز خواسته ها و مطالبه های مردم شناخته شده است و برای تحقق خواسته و مطالبات منطقی مردم تدوین شده است.
  بینایی با اشاره به الزامی بودن اجرای منشور حقوق شهروندی برای دستگاه های اجرایی، گفت: در روزهای آینده این منشور به تمام دستگاه های اجرایی استان ابلاغ و از مدیران خواسته خواهد شد تا منشور حقوق شهروندی را به صورت کامل مطالعه کنند و وظایف خود را احصا و برنامه های عملیاتی خود برای اجرای این منشور ارایه دهند.
  مدیرکل دفتر امور اجتماعی، فرهنگی استانداری سمنان و دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی از سه منظر حقوق مردم بر مردم، حقوق مردم بر دولت و حقوق دولت بر مردم در حال بررسی است.
  وی درباره حقوق مردم بر مردم توضیح داد : این موضوع یکی از مهم ترین بحث های موجود در جامعه است که باید در این زمینه اقدام های مناسبی در حوزه آموزش و فرهنگ سازی انجام شود و مردم باید بدانند نسبت به یکدیگر چه حقوقی دارند و نسبت به آن شناخت پیدا کنند و آن ها را رعایت کنند.
  وی اظهار داشت : حقوق مردم بر دولت نیز یکی دیگر از این موارد است که مردم باید بدانند در مقابل دولت باید چه اقدام هایی را انجام دهند، نمونه بارز آن هشت سال دفاع مقدس بود و در آن سال ها مردم به حاکمیت کمک بسیاری کردند.
  بینایی ادامه داد : حقوق دولت بر مردم نیز یکی از اصلی ترین موضوع های موجود که می توان به آن اشاره کرد، توانمندسازی مناطق غیربرخوردار و شناخت نیاز مناطق و اقدام عملی برای حل مشکلات جز حقوق اولیه مردم است که این مهم در استان سمنان به خوبی در دست پیگیری است.
  بینایی گفت : در استان سمنان درباره موضوع توانمندسازی کردن مناطق غیربرخوردار اقدام های مناسبی انجام شده و حقوق مردم محروم بررسی شده است و برای توانمندسازی و مناسب سازی این مناطق عملیات اجرایی مناسب با کمک دستگاه های اجرایی و فرمانداران انجام شده است.
  مدیرکل دفتر امور اجتماعی، فرهنگی استانداری سمنان، حقوق شهروندی را با ادبیاتی ساده حق دیده شدن و شنیده شدن تعریف کرد و افزود: اگر شهروندان به شایستگی از جانب خودشان و مدیران جامعه دیده و شنیده شوند به طور حتم بحران های فردی و اجتماعی جای خود را به صلح آرامش نظم انضباط خواهد داد.
  ٧٣۴١/۶٠٢۶
  خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.